Tarnów na drogowskazach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

No to pozostaje tylko czekać na ładnie zredagowane pismo, które będzie można pobrać, wydrukować, podpisać, zaadresować i przesłać GDDKiA :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Z tymi pismami to bardzo dobry pomysł!

Pomyślałem jeszcze, że jeśli na to II pismo przyjdzie odpowiedź odmowna, to można by pomyśleć nad odwołaniem się do Najwyższej GDDKiA w Stolicy :-? Tam dokładnie opisałoby się całą sytuację, a Oni na pewno mogliby pomóc (jeśliby oczywiście chcieli).

hurricane pisze: Znając logikę GDDKiA, to jak się doprosimy o dwie nazwy na tablicach kierunkowych na A4 to tą drugą będzie... ...niestety Korczowa.
Mamy jednak tego asa w rękawie 8) Wiemy, że jedyną drugą miejscowością poza Rzeszowem, mogłaby być Korczowa :-/ albo Tarnów. Jednak dobrym argumentem, by tej Korczowej nie dawać jest to, że "przygoda z Korczową na znakach" zaczyna się już od niemieckiej granicy, toteż GDDKiA dbając o dobro Klientów :roll: (chyba :lol:) powinna przychylić się do naszej prośby.
Obrazek

Obrazek

Korczowa bowiem widnieje na Wszystkich tablicach szlakowych, a Tarnowa nie ma wcale (poza jednym znakiem :roll: ).

Tarnów zalicza się do grupy byłych miast wojewódzkich, których nie powinno się lekceważyć :-x


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Tak jak obieca³em.

Post autor: Maksym Pękosz »

Informuję, że na mojej stronie www.pekosz.pl umieściłem materiały związane z akcją obywatelską. Znajduje się tam pismo w wersji edytowalnej (WORD) oraz cztery załączniki. Pierwszy z nich to pismo do Pana Marszałka Senatu RP od Ministra Infrastruktury, drugi to zarządzenie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, trzecie to rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, czwarty to projekty oznakowań kolegi Dawid D, który mam nadzieję, ze się nie obrazi jak wykorzystamy je w ramach akcji :).

Generalnie zasada jest taka. Projekt pisma jest cały czas projektem. Każdy może je dowolnie zmodyfikować, gdyby się treść komuś nie spodobała. Pismo oraz najlepiej trzy załączniki 1, 2, i 4 (obrazują one sytuację prawną) należy spakować do koperty i wysłać na adres zamieszczony w piśmie. Pamiętajcie o własnoręcznym podpisaniu pisma przewodniego.
Proponuję wysłać list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, w tedy będziecie mieli pewność, że informacja dotarła do właściwego miejsca ;).

Mam nadzieję, że zalejemy GDDKiA pismami i uświadomimy ich jak ważną rzeczą jest porządne oznakowanie dla Tarnowa :).

W razie jakichkolwiek pytań, znacie email :).


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Na zjeździe Wierzchosławice nie powinno być drogowskazu na Dąbrowę Tarnowską.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Właśnie pisałem o tym wcześniej, Fiber. Się zgadzam...


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Idea się liczy.

Post autor: Maksym Pękosz »

Generalnie nie chodzi o szczegóły, tylko o uświadomienie GDDKiA, że są w Tarnowie ludzie, którzy nie zgadzają się z obecnymi decyzjami i chcą coś z tym zrobić.
Mój wniosek jest otwarty, nie trzeba załączać wszystkich załączników, można stworzyć swoje wizualizacje tablic itd.
Mam nadzieję, że wnioski mniej lub bardzie zmienione zostaną wysłane, bo w ilości jest siła.
Raportujcie kto kiedy wysłał jaki wniosek, bądźmy społeczeństwem obywatelskim.

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Maksym a jak tu dojechać do Tarnowa Pn? Prosto czy w prawo?
Obrazek
Nie ślijcie takich głupot do GDDKiA...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Idea się liczy.

Post autor: gushman »

Maksym Pękosz pisze:Generalnie nie chodzi o szczegóły, tylko o uświadomienie GDDKiA, że są w Tarnowie ludzie, którzy nie zgadzają się z obecnymi decyzjami i chcą coś z tym zrobić.
Jasna sprawa. Niech wyjdzie na to, że w Tarnowie mieszkają małomiasteczkowe oszołomy, którzy chcą by każda droga prowadziła do ich miasta...


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Idea się liczy.

Post autor: suraiw »

gushman pisze: Jasna sprawa. Niech wyjdzie na to, że w Tarnowie mieszkają małomiasteczkowe oszołomy, którzy chcą by każda droga prowadziła do ich miasta...
Jestem tego samego zdania i czytając ten wątek nie wiem o co teraz toczy się ta "wojna".

Na obecnym odcinku autostrady, Tarnów jest uwidoczniony na tablicach z odległościami. I tak na tablicy za węzłem wielickim - "Tarnów 73", za węzłem bieżanowskim który ma być oddany lada dzień - "Tarnów 70".
Oczywiście wyżej jest Korczowa, następnie Rzeszów i na samym dole Tarnów.
Co do węzłów tarnowskich, to z tego co było mówione obecne nazwy /wierzchosławicki i krzyski/ są nazwami roboczymi na czas budowy, a finalnie mają być z nazwą Tarnowa.

Wiem że lepiej jest dmuchać na zimne, ale ja obecnie nie widzę problemu z oznakowaniem na niebieskich tablicach autostradowych miasta Tarnowa, a jeżdżę tym odcinkiem często i nie widzę na nich ani Bochni, ani Brzeska, ani też Nowego Sącza, natomiast Tarnów widzę z podaniem odległości w km.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie chodziło mi suraiw o cały temat a raczej o maksymowe w-gorącej-wodzie-kąpanie i robienie tematu po łebkach i pod publiczkę.

Cała inicjatywa jest dla mnie raczej chłodna. Jeżeli ktoś ma czas i motywację, to niech działa, kto mu zabroni. Im więcej Tarnowa tym lepiej. Ale nie wierzę, że jeżeli nie uda się wywalczyć zmian, to do Tarnowa trafi mniej ludzi.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

gushman pisze:Nie chodziło mi suraiw o cały temat a raczej o maksymowe w-gorącej-wodzie-kąpanie i robienie tematu po łebkach i pod publiczkę.


Nie rozumiem co masz na myśli z tą publiczką. Po pierwsze jestem jeszcze niepełnoletni, a po drugie nie jestem także żadnym inżynierem, ale przedstawiam własne koncepcje tego oznakowania (co się tyczy znaku z Tarnowem Pn to jest to znak przed węzłem i na węźle dalej jest już tylko kierunek na Rzeszów, a nie 2 różne kierunki na Tarnów Pn.) może on zostać oczywiście zmieniony - po to jest też ten temat, abyście o tym pisali.

Co się tyczy Dąbrowy Tarnowskiej na węźle Wierzchosławice, to znak ten robiłem na wzór oryginalnego projektu (a tam jest uwzględniona Dąbrowa Tarnowska).

No nic, to już GDDKiA będzie decydowała.


A teraz aktualności:
- Rzeczywiście, na tablicach szlakowych Tarnów będzie uwzględniany, więc sprawa zamknięta ;)

- Nazwy węzłów ostatecznie nosić nazwę będą Wierzchosławice i Tarnów Pólnoc :-/


Walczyć musimy teraz o:

- Normalne oznakowania tablic na węzłach (na w. Wierzchosławice - zjazd na Tarnów Zach. + Mościce; na w. Tarnów Północ zjazd na Tranów Pn. + Centrum- ewent. samo Tranów Centrum)

- Uwzględnianie Tarnowa z Rzeszowem (tablice drogowskazowe i przeddrogowskazowe)

PS. Panie Maksymie Pękosz! Dziękuję za zainteresowanie się tematem i zredagowanie pisma! Mam tylko 1 prośbę - musimy chwilowo wstrzymać się z jego wysyłaniem, gdyż jest w nim kilka nieaktualnych i nieprawdziwych informacji (MIĘDZY INNYMI O DK 73). Będę z Panem w kontakcie. Pozdrawiam!


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ca³a sprawa nie jest bezsensu.

Post autor: Maksym Pękosz »

Pisząc to pismo odpowiedziałem na zainteresowanie tematem, gdyż jeszcze w zeszłym tygodniu sprawa z nazwą węzłów nie była taka oczywista. Jak sam napisałem, pismo jest wskazówką dla tych, którzy mają chęć coś z tym fantem dalej zrobić. Osobiście wolę rozwiązania, które dają albo odpowiedź albo konkretne rozwiązanie. W tym przypadku już została rozwiązana sprawa nazwy węzłów. Super, chociaż jeden (węzeł) będzie miał Tarnów w nazwie. Ale przecież nigdzie publicznie nie było to powiedziane i stąd rozumiem pomysł na ten temat. Rozumiem, że jeżeli coś nie zostało rozwiązane to w tzw. międzyczasie można jeszcze coś wskórać. To pismo właśnie miało takie zadanie. Sprawa oznakowania tras też nie jest bez znaczenia.
Samo wysłanie takiego czy innego pisma (w końcu każdy może słać co mu się żywnie podoba) jest sygnałem dla takich czy innych decydentów, że coś jest na rzeczy, skoro np. 100 osób myśli podobnie. Dlatego choć pismo nie jest już aktualne to nadal jestem zwolennikiem prowadzenia podobnych akcji.
Jasna sprawa. Niech wyjdzie na to, że w Tarnowie mieszkają małomiasteczkowe oszołomy, którzy chcą by każda droga prowadziła do ich miasta...
Generalnie nie widzę nic złego w chęciach? Ponoć jak się chce to można wiele zdziałać :).
Nie chodziło mi suraiw o cały temat a raczej o maksymowe w-gorącej-wodzie-kąpanie i robienie tematu po łebkach i pod publiczkę.
Nie jestem w gorącej wodzie kąpany drogi kolego, sprawa po prostu jest pilna, a przynajmniej do niedawna taka była.
Walczyć musimy teraz o:
Nie lubię słowa "walka" bo kojarzy mi się z brutalnością, osobiście wolę słowo "zabiegać", gdyż ostatecznie nie my decydować będziemy o takim czy innym rozwiązaniu.
Myślę, że pomysł z powstrzymaniem się z kontynuowania akcji jest słuszny.
Projekt pisma jest cały czas projektem. Każdy może je dowolnie zmodyfikować, gdyby się treść komuś nie spodobała.
Tak pisałem dwa posty wcześniej. Kto dobrze nie przeczytał jego sprawa. Cała akcja była DOBROWOLNA z możliwością własnej obróbki tekstu.
Mam nadzieję kolego Dawid D, że podzielisz się z nami jeszcze swoimi pomysłami :).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

W związku z poradami i sugestiami, postanowiłem poprawić wizualizacje znaków na autostradzie A4. Szczególnie zwróciłem uwagę na znak, który podał Użytkownik Zicc; zamiast Azotów dałem Mościce i zamiast Dąbrowy Tarnowskiej Żabno.

Oto one:
Pewne sprostowanie: Odległości na tablicach szlakowych, węzłach, tablicach drogowskazowych podane w poniższych projektach są tylko tymczasowe i służą tylko lepszej wizualizacji, podobnie jak dobrane i proponowane nazwy miejscowości na znakach (tzn. Żabno, Wojnicz, Kielce, Jasło, Tuchów). Jedynie informacji dot. Tarnowa i związanych z nim oznaczeń nie powinno się zmieniać.

Projekt robiony na zasadzie niżej wymienionej zasady:
Obrazek




Znaki od Węzła Wielickiego (w kierunku Tarnowa):
Obrazek



Oznakowanie w. Wierzchosławickiego:
Obrazek



Oznakowanie w. Tarnów Północ:
Obrazek


W razie uwag, sugestii, propozycji - proszę pisać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dawid D pisze:Oznakowanie w. Tarnów Północ:
Dopisałbym Korczową


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Podobnie zamiast Tuchów, wpisałbym Konieczna.
Może jest to mało ważne przejście graniczne, ale nawet takie przejście jest lepiej kojarzone wśród podróżujących.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

ODPOWIEDZ