TO-POLSKI Tarnów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

TO-POLSKI Tarnów

Post autor: powolniak »

http://www.topolskitarnow.pl/

Strona wystawy TO-POLSKI Tarnów z fotografiami Pawła Topolskiego zorganizowanej przez TCK. Pokazuje w nich nasze miasto oraz życie jego mieszkańców w pierwszej dekadzie III RP.
Po obejrzeniu tych zdjęć po prostu nie mogłem się tym nie podzielić :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: TO-POLSKI Tarnów

Post autor: defekator »

Widziałem na żywo - i zaznaczam, że wypowiadam się o tym co pokazano w TCK, nie wiem czy ta wersja online jakoś się nie rożni. Wystawa na pewno bardzo ciekawa, ogólnie mi się podobała, chociaż część zdjęć jest bardzo dobra a część, no cóż ... po prostu jest. Ale przy tej skali być może jest to zrozumiałe. Oglądając zdjęcia dotyczące szeroko pojętych władz lokalnych momentami zastanawiałem się, czy nie było tam jakiegoś kryterium polityczno-towarzyskiego, ale chyba nie - po prostu skoro od 20 lat kręcą się tam ci sami ludzie to i twarze na fotografiach dziwnie podobne do zdjęć współczesnych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: TO-POLSKI Tarnów

Post autor: powolniak »

Z perspektywy osoby jeszcze stosunkowo młodej (cóż za eufemizm) to ciekawe spostrzec, że wszystkie te osoby z kręgu obecnych władz (prezydent czy Rada Miasta) nie wzięły się znikąd i tak na prawdę udzielają się na naszym podwórku od dawna.
Ale co tam polityka, to zdjęcia tego codziennego życia są najciekawsze i pozwalają zobaczyć jak ono wyglądało kiedy było się jeszcze chłopcem a perspektywa ograniczała się głównie do własnego osiedla.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: TO-POLSKI Tarnów

Post autor: defekator »

Tak - zdjęcia codziennego życia to najlepsza część wystawy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


ODPOWIEDZ