Prokurator prześwietla sprawę nowego boiska

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Normalne boisko do rugbykosza...Nie widzę w tym nic dziwnego :P
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Na stronie tvn24.pl, napisano o naszym ewenemencie:
"Koszykówka na trawie? Tylko w Tarnowie"
"Chciałbym się z Państwem podzielić mega-absurdem. Na jednym z osiedli w Tarnowie decyzją Urzędu Miasta powstał kompleks boisk. Super inicjatywa, ale boisko do piłki koszykowej otrzymało nawierzchnię trawiastą" - napisał do nas internauta Krzysiek. O sprawę zapytaliśmy urzędników w tarnowskim Urzędzie Miasta. - To nie jest boisko do koszykówki, tylko do wrzutów do kosza - tłumaczą.
(...)
- W zasadzie to nie jest boisko do koszykówki - tłumaczy nam Marek Baran, dyrektor Wydziału Sportu, Turystyki i Rekreacji w UM Tarnów. Do czego zatem? - W założeniu tam miała być piłka nożna, piłka siatkowa. Natomiast element koszykówki jest tylko taki, który dotyczy wrzutów do kosza, nie samej gry w koszykówkę - podkreśla dyrektor Baran i zastrzega, że z budową boiska jego wydział nie miał nic wspólnego.
(...)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Teraz trzeba coś z tym żużlem zrobić. Może by tak panowie na piasku jeździli?

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

No to teraz czekać aż pojawią się baseny 5 metrowe ze słupkami, które będą służyć tylko do oddawania skoków, albo boiska piłkarskie bez bramek do ćwiczenia techniki.
A tak w ogóle po co taki tor żużlowy skoro i tak liczy się ten kto pierwszy na mecie, zatem wystarczy zrobić prosty 100 metrowy odcinek, na którym będą odbywały się tylko starty i mijanie linii mety ;p


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Technicznie rzecz biorąc, ja nie wiem co to za koleś ten Marek Baran, ale on chyba do kosza nigdy nie rzucał.

Ćwiczyć rzuty do kosza bez możliwości skozłowania dla lepszego wyczucia piłki?
Szykują sobie rzesze niepełnosprawnych sportowo..

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, ten urzędnik, który twierdzi, że to miało być boisko do wrzutów powinien stracić pracę za bezczelne kłamstwo.
Pod adresem: http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/bi ... p808ra1xy1
Są pliki dot. tego zamówienia i boiska. Zobaczcie na "projekt".
1) w projekcie jest zapisane, że boisko do KOSZYKÓWKI ma być trawiaste
2) W dalszej części projektu widzimy rysunek pełnowymiarowego (28x15) boiska do koszykówki - z liniami rzutu za 3 punkty, "trumną", kołem itd. oraz, co mnie już nie zdziwiło - słupkami do wieszania siatki które są WEWNĄTRZ boiska do koszykówki :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Komentarz Urzędu miasta:
Komentarz Urzędu Miasta:
Powstający przy osiedlu Westerplatte kompleks rekreacyjno – sportowy ma charakter wielofunkcyjny. Jest to boisko głównie do piłki siatkowej i nożnej. Ustawione tam kosze mają służyć przede wszystkim do trenowania rzutów oraz umożliwiać prowadzenie gier, których elementem jest wrzucanie do nich piłek. Teren ma być w dalszej kolejności utwardzony.

Obiekt nie jest jeszcze odebrany technicznie. W najbliższych dniach boisko będzie wyposażane w część elementów. W dniu odbioru wykonawca inwestycji zamontuje w przygotowanych już miejscach słupki, pomiędzy którymi rozciągnięta zostanie siatka. To właśnie trawiaste boisko do siatkówki stanie się wówczas głównym elementem obiektu, kosze będą zaś stały po boku.

Aktualnie na boisku przy ul. Westerplatte dobiegają końca prace inwestycyjne. Teren o powierzchni blisko jednego hektara jest już wyrównany i ogrodzony. Otwarcie prawdopodobnie we wrześniu. Zadanie kosztowało 170 tysięcy złotych.
A więc jednak tak miało być ;) Te kosze są tylko z dobrej woli, żeby można było konkursy slum dunk urządzać i nie bać się o tyłek ;) Wyląduje się na trawie :P

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Tomasz Drwal, ten urzędnik, który twierdzi, że to miało być boisko do wrzutów powinien stracić pracę za bezczelne kłamstwo.
Pod adresem: http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/bi ... p808ra1xy1
Są pliki dot. tego zamówienia i boiska. Zobaczcie na "projekt".
1) w projekcie jest zapisane, że boisko do KOSZYKÓWKI ma być trawiaste
2) W dalszej części projektu widzimy rysunek pełnowymiarowego (28x15) boiska do koszykówki - z liniami rzutu za 3 punkty, "trumną", kołem itd. oraz, co mnie już nie zdziwiło - słupkami do wieszania siatki które są WEWNĄTRZ boiska do koszykówki :)
Brawo Goscinny.Tak się kończy kłamców robiących z ludzi idiotów za ich pieniądze. Rozumiem,, że teraz wydział inwestycji stwoierdzi, że linie będa robione ..wapnem :) No ale zaraz zaraz! A gdzie w budżecie miejsce na maszynkę do robienia linii?
To głupia sprawa z boiskiem, a ile kłamstw. Podobnie jak w sprawie planu przebicia za pareste tysiecy --czyli kreskę długosci 2-3 cm na mapie, gdy po drodze stoja zabytkowe budynki i nic sie nie da wyburzyć....Ścigała wypieprza nasze pieniądze w błoto i głosu mojego z tej okazji mieć nie będzie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Mr Greenback pisze:Ścigała wypieprza nasze pieniądze w błoto i głosu mojego z tej okazji mieć nie będzie.
Niedługo PiS ogłosi swojego kandydata i będziemy mieli na kogo głosować :lol: (taki żart).
Oprócz maszynki do linii trzeba kupić kosiarkę lub zatrudnić firmę która o to zadba. Urzędas nie dość, że Baran to jeszcze z ludzi baranów chce zrobić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

hehe - nawet nie wiedziałem, że reportaż o tym pojawił się dziś w "Prosto z Polski" - sławni jesteśmy :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Wykazałem się refleksem, niestety tylko szachisty :) i część nagrałem - ale tłumaczenie UMT jest - "boisko do wrzutów". :) - i dupochron - "komitet osiedlowy zgłosił taką potrzebę".

http://www.youtube.com/watch?v=Fal_pzzga74
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Proponuję hasło promocyjne Tarnowa -

"Biegun ciepła - jest tu tak ciepło, że nawet zamiast asfaltu trawa na boisku wyrosła"
;) Normalnie drugą Irlandię mamy

Tak na poważnie, to widać, że kompetencje ludzi z niektórych wydziałów UM są, delikatnie mówiąc, nietęgie... I to samo granie na "pójście w zaparte", które było widoczne w "sprawie Horbacewicza"... A nie lepiej zdymisjonować jednego czy drugiego za ewidentny blamaż?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

no to pierwsza powakacyjna sesja będzie gorąca.... :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Dzisiaj strona główna Onetu w głównych wiadomościach; http://wiadomosci.onet.pl/2681,2214203, ... kalne.html :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dosłowność to dosłowność. Rada osiedla chciała 'miejsca do wrzucania piłki do kosza' to ma.

Teraz niech poproszą o 'miejsce do kupowania produktów' oraz 'miejsce do parkowania samochodu'. Ciekawe co im dadzą.

ODPOWIEDZ