Prokurator prześwietla sprawę nowego boiska

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Mr G - subsydiarny akt oskarżenia może złożyć pokrzywdzony (Gmina Miasta Tarnowa, nie Weredyk:)) i to pod pewnymi warunkami (przy uwzględnieniu zażalenia przez Sąd na postanowienie o odmowie czy umorzeniu postepowania i nastepnie ponownej odmowie/umorzeniu przez Prokuraturę).

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Weredyk pisze:Mr G - subsydiarny akt oskarżenia może złożyć pokrzywdzony (Gmina Miasta Tarnowa, nie Weredyk:)) i to pod pewnymi warunkami (przy uwzględnieniu zażalenia przez Sąd na postanowienie o odmowie czy umorzeniu postepowania i nastepnie ponownej odmowie/umorzeniu przez Prokuraturę).
Zapomniałem, że Rojek juz nie ma nic wspólnego z gminą a Zbyszek Ziobro z NIEZAWISŁYM sądownictwem :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Czas zazywac lecytyne:) I to w duzych ilosciach:) Dziury jak w drogach miejskich:)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Weredyk pisze:Czas zazywac lecytyne:) I to w duzych ilosciach:) Dziury jak w drogach miejskich:)
Miałem wziąć i zapomniałem ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Tarnów, dnia 21 czerwca 2010 r.

Szanowny Pan
Artur Wrona
p.o. Prokuratora Apelacyjnego
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie
ul. Cystersów 18
31-553 Kraków

Działając na podstawie ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora w związku z podjętą interwencją poselską dotyczącą odmowy wszczęcia postępowania przygotowawczego przez Prokuraturę Rejonową w Brzesku w sprawie fałszowania dokumentacji inwestycji sportowej przy Os. Westerplatte w Tarnowie, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbadanie tejże sprawy w trybie nadzoru służbowego wynikającego z przepisów wewnętrznego urzędowania jednostek organizacyjnych Prokuratury, w tym o ocenę merytorycznej trafności zapadłych rozstrzygnięć, w szczególności postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa.
Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi co do sposobu i formy załatwienia przedmiotowej sprawy.

Edward Czesak
Józef Rojek


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

sprawy ciąg dalszy, czyli będzie śledztwo:


http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010074505


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Tarnów: wraca sprawa boiska. Będzie śledztwo

Andrzej Skórka

Wczoraj 17:07:04 , Aktualizacja wczoraj 17:07:59
Najpierw była odmowa śledztwa, teraz zostanie ono jednak wszczęte - to decyzja prokuratury, która zbada czy ubiegłorocznemu etapowi budowy boiska przy ul. Westerplatte towarzyszyły nieprawidłowości.
Sprawę nagłośnili radni PiS. Według nich wykonawca inwestycji w terminie nie przeprowadził wszystkich prac, co innego widniało natomiast w dokumentacji. Mimo to firma zainkasowała pełną należność. O możliwości popełnienia przestępstwa śledczych zawiadomił... prezydent Tarnowa, choć postępowanie urzędników nadzorujących inwestycję tłumaczył "działaniem w dobrych intencjach". - Urząd musi być czysty - dodawał jednak.

Miesiąc temu Prokuratura Rejonowa w Brzesku odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie poświadczania nieprawdy w dokumentacji. Dopatrzyła się uchybień, ale nie noszących znamiom przestępstwa. Wtedy posłowie Prawa i Sprawiedliwości Józef Rojek i Edward Czesak poprosili prokuratora apelacyjnego w Krakowie o ocenę takiego rozstrzygnięcia. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Tu, w ramach nadzoru, uznano iż odmowa śledztwa była przedwczesna.

- Sprawę należy wyjaśnić w trybie procesowym - mówi Bożena Owsiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Oznacza to, że śledztwo zostanie jednak wszczęte, a świadkowie przesłuchani na nowo.
strona: 1 z 1

Gazeta Tarnowska
ZA http://www.tarnow.naszemiasto.pl/artyku ... ,id,t.html

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zatkało mnie jak to dzisiaj zobaczyłem. Wg mnie nie tylko sprawa wcześniejszej płatności, ale również horrenadalnej głupoty powinna trafić do prokuratury...
Załączniki
boisko.jpg


Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

własnie miałem podobne zdjęcie wrzucić. ten, kto to projektował miał do czynienia ze sportem zapewne w postaci tytoniowej. To czystej krwi debilizm, a ja myślałem, że będzie coś a'a Orlik, a tu jakiś patałach wymyślił trawiaste boisko do kosza.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Goscinny pisze:no co ty - trawiastego boiska do kasza nie widziałeś? :)
Haha :lol: Ktos poprostu chciał zadbac o bezpieczeństwo ludzi, którzy będą tam grać ;) Na trawiastym będzie mniej otarć :P


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Hahahahaahhahaah no poprostu spadłem z krzesła jak to zobaczyłem na żywo :D Miałem też o tym pisać, bo sam osobiście gram bardzo dużo w basket, ale to co ktoś tam wymyślił to proponuję porobić więcej zdjęć i wysłać do jakiegoś konkursu. Konkurs na największego impotenta umysłowego.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A może to jakaś nowa gra? Może to nie chodzi o kosza ;) Nie było trawy, to prokuratura się doczepiła :P Teraz, aby nie było problemów, to postanowili posiać więcej trawy ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I już jest pytanie do prezydenta - spytajcie go dzisiaj, czy grał kiedyś w koszykówkę na trawie oraz jak myśli, czy dobrze się gra?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W tej sytuacji łatwiej uwierzyć, że wykonawca zrobił boisko do korfballa tylko porypały mu się kosze i zamontował te z tablicami zamiast bez. :)

http://video.google.com/videoplay?docid ... 818216070#

ODPOWIEDZ