Pudła inwestycyjne miasta

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

dawno dawno temu, czyli za czasów Markiewicza, zasłonięto front teatru projektem elewacji nawiązującej do pierwotnej.. I takie coś byłoby super - bo pasujące np. do budynku Mickiewicza 2, do kamienic przy ul. Legionów itd. Ale będzie szklana ściana...


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

A ja jestem za nowoczesną bryłą. Nawet w takim miejscu. Mam tylko nadzieję, że rezultat nie będzie rozczarowujący i się budynek dobrze wkomponuje w otoczenie (wiem, wiem kamienice, ale co z tego?).
Don't PIS me offĄĄ

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

A mnie wkurza stan kamienicy na Mickiewicza(tej na przeciw teatru). Z wielu względów-także osobistych. :P Teatr musiał być wyremontowany, ale czy na to co ma być to...kwestia gustu.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Mamy juz przyklad Krakusa. Teraz kolejny. Naprawde front elewacji mozna bylo uczynic bardziej estetycznym i nawiazujacym do otoczenia. A tak uczyniono plombe - plombe z amalgamatu a nie z porcelany (porownanie specjalnie dla Adama:)

Kajko co ten budynek ma wspolnego z nowoczesnoscia?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Pytanie do Weredyka jaka poważna inwestycja powstała za rządów PiS u w naszym mieście proszę o konkrety a nie wodolejstwo ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Weredyk, przejedź się po Europie - ze szczególnym uwzględnieniem Wiednia czy Berlina - między na prawdę starymi kamienicami (zresztą pięknie utrzymanymi) spotkasz nie takie 'amalgamaty' - pewnie, że były protesty jakichś miłośników staroci - ale większości to się podoba, a przede wszystkim - jest funkcjonalne. Gdybyś chciał zafundować 'klasyczny wygląd, to skończyło by się to na obitym styropianem a'la MCK jakimś ceglano betonowym klocku - a tak, przynajmniej szkło i aluminium. Mnie się podoba.

A uwaga dafiego słuszna - PiS w naszej mieścinie potrafi tylko i wyłącznie KRYTYKOWAĆ, natomiast zaprojektować i wykonać cokolwiek konstruktywnego - już niestety nie. Mam nadzieję, że wyborcy to zauważą.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

roxy
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 13-09-2009, 19:57
Lokalizacja: Wolska / NÖ

Post autor: roxy »

Wywołując Wiedeń do odpowiedzi przedstawię możne najjaskrawszy przykład
Dworzec Südbahnhof :
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09-07-2010, 20:16 przez roxy, łącznie zmieniany 1 raz.


Buster Keaton
Obywatel
Posty: 48
Rejestracja: 30-05-2010, 23:34

Pud³a iwestycyjne miasta

Post autor: Buster Keaton »

Pewnie dlatego Wiedeń nie jest mekką dla światowej turystyki.


Nowym wyglądem teatru jestem co najmniej rozczarowany.
Myślałem że to będzie przywrócenie dawnego wyglądu. Na projektach wygląda nowocześnie jak kryta pływalnia z epoki socrealizmu podkręcona aluminiowymi elementami. Zwykłe centa handlowe maja więcej polotu w bryłach architektonicznych niż to coś. Szklane paciorki i żelazne gwoździe nie robią już na dzisiejszych Indianach wrażenia. Mnie szklana ściana i aluminium nie zaskakuje i nie szokuje nowoczesnością.
Poza tym nie wydaje mi się żeby największą bolączka Tarnowskiego teatru było zbyt mało miejsca na rozwinięcie skrzydeł. Tam nie trzeba było modernizacji tylko porządnego repertuaru. W zasadzie to na potrzeby artystów w zupełności wystarcza salka w pałacu młodzieży (no ale może się mylę- może sala pęka w szwach).
Ale niech tam...
Gorsza sprawa z kasą- nie myślałem że to tyle będzie kosztowało.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Akurat lubię szkło, jak jest ładnie oświetlone świetnie wygląda (moim zdaniem). Chciałbym tez przypomnieć, że władze z PiSu nie zadłużyły miasta tak jak te. Ponieważ uważam że nie jem kawioru codziennie jak mnie nie stać, nie buduję teatru jak mnie nie stać. Oczywiście w świat pójdzie wieść: RŚ COŚ zrobił, ale jakie długi zostawi to o tym się milczy.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dom pewnie też zbudowałeś/masz zamiar zbudować z oszczędności, bez zaciągania kredytu?

Jeśli ma się nie budować jak się nie ma kasy, to cała Polska powinna przestać budować, bo przecież mamy dług wobec hAmeryki i całej reszty. Zresztą nie tylko my. Zdecydowana większość świata ma dług wobec innych krajów. Koniec z rozwojem? Trix nakazuje budować tylko za swoje?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Dafi, Adamie - pragne tylko przypomniec, ze przez 3 lata PiS wspolrzadził Tarnowem, wiec po czesci splywaja na na jego konto powstale budowle. Choc nie bede ukrywał, ze wspolprace z RŚ nie uwazałem za optymalne rozwiazanie.

Co do bezposrednich rzadów PiSu - nie bylo to dotychczas dane PiSowi, moze to sie w 2010 r. zmieni Niemniej jednak jego obecny przedstawiciel rzadzil Tarnowem - co do efektów zapraszam na strone JR - sekcja - Prezydentura. Tytulem tylko przypomnienia: srodki na Biblioteke na PWSZ, budowa Hali przy 15, Basen na Pilsudskiego i slawetne przebicie. Razem ponad 100 milionow zł.


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Weredyk pisze:Dafi, Adamie - pragne tylko przypomniec, ze przez 3 lata PiS wspolrzadził Tarnowem, wiec po czesci splywaja na na jego konto powstale budowle. Choc nie bede ukrywał, ze wspolprace z RŚ nie uwazałem za optymalne rozwiazanie.
Jesteś żałosny.
Don't PIS me offĄĄ

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Weredyk pisze:
Co do bezposrednich rzadów PiSu - nie bylo to dotychczas dane PiSowi, moze to sie w 2010 r. zmieni
No na szczęście już raczej nie będzie Wam dane. Ostatnie wybory pokazały, że straciliście pozycję lidera w mieście i to nie Wy będziecie decydować o przyszłości (choć przy rządach PISowych to raczej należy mówić o ciągłym rozliczaniu przeszłości) miasta i inwestycjach w nim czynionych.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Kajko pisze:
Weredyk pisze:Dafi, Adamie - pragne tylko przypomniec, ze przez 3 lata PiS wspolrzadził Tarnowem, wiec po czesci splywaja na na jego konto powstale budowle. Choc nie bede ukrywał, ze wspolprace z RŚ nie uwazałem za optymalne rozwiazanie.
Jesteś żałosny.
Napisałem nieprawde?

Wiem, ze kadencja Scigaly to pasmo jednych wielkich sukcesów, a jesli sa uchybienia czy problemy to wina urzedników wzglednie radnych opozycji, ktorzy mieli smialosc krytykowac Prezydenta i ujawnic informacje dla niego nieprzychylne.

Przepraszam ze osmielam sie miec inne zdanie.

PS Jestem zalosny, moge i byc, ale tylko na tyle stac ludzi proscigalowych?


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Za chwilę się okaże, że wszystkie inwestycje w Tarnowie to zasługa PISu, a wszystkie uchybienia to wina prezydenta. Pewnie wszystko co się dzieje, łącznie ze ściąganiem funduszy z UE to zasługa Koprowskiego? Jesteś nie tylko żałosny, ale i śmieszny.
Don't PIS me offĄĄ

ODPOWIEDZ