TSM vs Członkowie TSM

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Weredyk

TSM vs Cz³onkowie TSM

Post autor: Weredyk »

Dziś, 24 czerwca w tarnowskim sądzie zakończył się proces wytoczony przez jednego z członków Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeciwko TSM. Pan Stanisław Ciurka zaskarżył wszystkie uchwały podjęte przez poprzednie „zebranie przedstawicieli członków” spółdzielni, uważając, iż zgodnie z nowelizacją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych która weszła w życie w lipcu 2007 roku, jedynym organem władnym podejmować decyzje jest „walne zebranie”, nie zaś zlikwidowane ustawą „zebranie przedstawicieli”. Sąd pierwszej instancji uznał racje powoda i uznał podjęte przez „zpcz” uchwały za nie istniejące.

Mirosław Poświatowski
ZA http://www.intarnet.pl/www1.atlas.okay. ... l&id=16713

Wyrok jest nieprawomocny.

Przyjmując wiodącą nomenklature - 1:0 do przerwy, pilka jest dalej w grze choć do ostatecznego gwizdka daleka droga.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Gratulacje!

Może powoli Ci z góry zaczną rozumieć, że żyjemy w państwie prawa, a nie w latach 50-tych XX wieku....


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

O jak dobrze czyli te wszystkie podwyżki są bezprawne :D
Teraz tylko czekam na zwrot kasy wraz z odsetkami 8) :!:

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ciekawa propozycja dotarła do jednego y bloków od tsm - zrobienie elewacji budynku za około 320 tys zł, czyli jakieś średnio 60 zł/mc dodatkowo do czynszu przez 10 lat. Co ciekawe, co miesiąc płaci się średnio ponad 80 zł funduszu remontowego. Chciałbym zobaczyć przetarg na wykonanie elewacji, bo z tego co się orientuje to nie kosztuje aż tyle. Ma ktoś może dostęp do takiej przykładowej oferty na blok mieszkalny średniej wielkości? Mi to śmierdzi dość dużym wałem ze strony TSM.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Daj jakieś dane - ile m2 tej elewacji, ile pięter budynek ma... Bo blok blokowi nierówny :) - podaj chociaż ilość klatek i pięter.
Natomiast sam fakt zwiększania czynszu to jakiś skandal. Fundusz remontowy to właśnie pieniądze na takie rzeczy. Do tego nikomu w TSM nie chce się ruszyć D4 i sprawdzić, czy nie ma 'przypadkiem' jakichś funduszy na termomodernizację - czy w BOŚ, czy jakieś może fundusze z UE... No bo po co? :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Nie wiem dokładnie ile ma m2 ale ma 45 mieszkań, 4 klatki, 4 pietra plus parter, boki maja blaszane ocieplenie więc to odpada od kosztów.

Ostatnio tesciowie ocieplali budynek który miał ze 120 m2 powierzchni, i zapłacili za dość ciekawą elewację z dolnym wykończeniem około 8 tyś zł, więc jakim cudem im wyszło 320 tyś. Ad2222 masz racje skoro jest fundusz remontowy to jakim prawem jeszcze rządają od nich dodatkowej kasy.

Może jest na forum ktoś kto mieszka np przy Monte Cassino w tych wyremontowanych wieżowcach, i jest w stanie powiedzieć czy coś płacili za elewację?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mój ojciec mieszka na Zielonym w jednym z tych wyższych niż 4 piętra, oni za 2 klatki 8 i 9 pięter nie dopłacili chyba nic do czynszu.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

LordRuthwen pisze:Mój ojciec mieszka na Zielonym w jednym z tych wyższych niż 4 piętra, oni za 2 klatki 8 i 9 pięter nie dopłacili chyba nic do czynszu.
Tam jest spółdzielnia Jaskółka chyba, w TSM by to nie przeszło.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jaskółka i wspólnoty mieszkaniowe.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Z tym, że w Jaskółce też doliczają za ocieplenie budynków mimo wysokiego funduszu remontowego (coś koło 90 zł). Na jedno mieszkanie wychodzi dodatkowe 50-80 zł ( w zależności od metrażu).Wiem bo mieszkam i się o to w zarządzie pytałem.
Też bardzo chętnie zobaczył bym dokładny kosztorys tej inwestycji bo cholernie drogo to się wydaje, zwłaszcza, że chodziły plotki, że Jaskółka podnosi tak czynsze mimo jakiś dotacji które dostała na termomodernizację (podobno uzyskali zwrot coś około 50% inwestycji). Jeżeli tak to jest to rozbój w biały dzień.
LordRuthwen pisze:Mój ojciec mieszka na Zielonym w jednym z tych wyższych niż 4 piętra, oni za 2 klatki 8 i 9 pięter nie dopłacili chyba nic do czynszu.
Jeżeli było to niedawno to pewnie jeszcze nie przeliczyli zestawienia czynszowego. Jeżeli było to dawniej, być może im się udało i mieli modernizację na innych zasadach niż te nowe bloki robione teraz.
Ostatnio zmieniony 08-07-2010, 14:46 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale chyba każdy członek spółdzielni ma dostęp do kosztorysów?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:Ale chyba każdy członek spółdzielni ma dostęp do kosztorysów?
Decyzja o remoncie zapadła przed tym jak zostałem członkiem spółdzielni.
Gdy pytałem o kosztorysy i koszty później powiedziano mi, że dokładnych jeszcze nie mają bo nie wiedzą dokładnie ile będzie kosztował ten remont. Gdy pytałem o to jak wzrośnie czynsz to powiedzieli, ze o jakieś 0,90-1,10 zł za metr mieszkania ale też dokładnie nie wiedzą. Po zakończeniu remontu na pewno sprawdzę na co oni wydali te pieniądze (bo na pewno nie na te płytki które położyli na balkonach ;)) Echh ... przynajmniej kolory elewacji ładne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Ponad 400 podpisów za odwołaniem zarządu TSM

Ponad 400 członków Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podpisało się pod projektem uchwał o odwołanie zarządu. Po kilkudziesięciu latach rządów mieszkańcy największej tarnowskiej spółdzielni już kolejny raz próbują zmienić zarząd. Powodem - jak mówią - jest złe zarządzanie ich pieniędzmi na remonty bloków.tarnow osiedla lot d

Frekwencja podczas społecznej akcji przerosła oczekiwania członków Rady Osiedla Jasna, którzy zbierali podpisy. Mieszkańcy sami przynosili gotowe listy z rożnych części miasta. Jak mówi przewodniczący Rady i radny miejski - Jan Niedojadło - teraz mieszkańcy muszą zagłosować, czy udzielą zarządowi absolutorium.

- Musimy się zorganizować, żeby przyszli członkowie na walne zgromadzenia i zagłosowali, bo na pewno gra warta świeczki. To są pieniądze spółdzielców. Wystarczy popatrzeć na bloki, jak są zaniedbane. Płyty się rozsuwają, a w płytach gnieżdżą się szerszenie, osy i wróble, urąga to wszystkiemu. I to jest cały dorobek, ponad 30 lat pracy spółdzielni - dodaje.

Walne zgromadzenia członków Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozpoczną się w czerwcu. Do odwołania zarządu potrzeba 2/3 głosów.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

To ja mam dla Was jeszcze lepszą wiadomość.
Dostaliśmy pismo z TSM, że w naszym bloku (4 piętrowy, 10 klatkowy = łącznie chyba 150 mieszkań, na pewno nie więcej być może nawet mniej) będą wykonywali termomodernizację wraz z remontami balkonów.
Boki bloku odpadają - blaszane ocieplenie.
Łączny koszt to jedynie UWAGA! 1 028 000zł = 1 mln 28 tyś zł (słownie: jeden milion dwadzieścia osiem tysięcy PLN).
Koszt termomodernizacji wraz z remontem balkonów - 810 000zł
Koszt dokumentacji i obsługi kredytu - 218 000zł
Łączna wartość - 1 028 000,00zł

Propozycja sfinansowania prac:
1. Kredyt termomodernizacji 648 000zł
2. Środki TSM
w tym:
a) Pożyczka z Centralnego Funduszu Remontowego TSM - 190 000zł
b) Środki funduszu remontowego zgromadzone na koncie funduszu remontowego nieruchomości - 190 000zł

Propozycja sfinansowania kredytu i pożyczki z CFR TSM:
648 000,00zł (kredyt) + 190 000,00zł (pożyczka)
1. Ze środków wnoszonych na fundusz remontowy nieruchomości - 400 000,00zł
40 000,00zł rocznie x 10lat = 400 000zł
2. Z dodatkowych wpłat mieszkańców na fundusz remontowy nieruchomości - 438 049,20zł
dodatkowa opłata 0,68zł/m2 wnoszona przez 10 lat.
0,68zł/m2 x 5368,25m2 x 12m-cy x 10lat = 438 049,20zł
(dod. opłata x łączna pow. użytk. mieszkań x 12m-cy x 10lat)

Żeby nie było niejasności od razu powiem, że blok według mnie i wielu innych mieszkańców nie wymaga takiego remontu.
W mieszkaniach jest ciepło, nic nie przecieka, nie wieje, stara elewacja nigdzie nie pęka oraz nie wymaga naprawy.
Na balkonach większość mieszkańców sama sobie wykonała modernizację w postaci dodatkowych wylewek wyrównujących lub płytek lub chociażby zwykłego gumoleum (może i śmiesznie brzmi to gumoleum ale niektórym taki zwykły kawałek gumy po prostu wystarczy). No bo cóż innego rozumieć przez remont balkonu? Okna nam będą na nich wstawiać? Ścianki działowe, tynki, malowanie? No bez jaj, co można remontować na balkonie...
Oczywiście większość sobie barierki maluję na własną rękę nie wielkim kosztem...

Po co wydawać tyle kasy i nam kazać za to płacić???!!!

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

I tak taniej niż zrobili to u mnie na Zielonym w Jaskółce. Tam wyszła dopłata w wysokości około 1 złotego za metr przez 10 lat. To było jakieś 3 lata temu. Spora część mieszkańców również nie chciała tego ocieplenia.

ODPOWIEDZ