Czy da się cofnąć ISO dla UMT?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Czy da się cofnąć ISO dla UMT?

Post autor: Goscinny »

Jest jakaś procedura, która zabiera ISO? Jeśli chodzi o UMT, to za b... (bałagan) jaki mają w swoich zasobach powinni im go odebrać - powiem więcej, nie powinni nawet dostać ISO.
Dlaczego? Otóź prawie 6 lat temu zmieniłem miejsce zamieszkania. W biurze meldunkowym zmieniałem dowód osobisty. I co? I nic. Pisma z UMT przychodzą w sposób losowy, albo na mój obecny adres, albo na stary gdzie odbijają się od drzwi i wracają do Urzędu.
Tak ma wyglądać standard wg. ISO? Przez 6 lat w UMT nie wiedzą gdzie mieszkam? Nie mają jednej bazy mieszkańców?
Zgłaszałem to do tych wydziałów, które biorą adresy zamieszkania z jakichś archiwów, ale jak widać mieli to gdzieś.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Goscinny, na szczęście ISO nie jest dawane na wieki trzeba spełniać standardy określone w nim i przechodzić audyty niestety nie do końca wiem jak wygląda to w przypadku UMT.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Lilith, jak wygląda taki audyt, skoro rzecz podstawowa, czyli baza danych mieszkańców jest zła? Mieli dostać i dostali, a to, że normy nie są spełniane, audytora widocznie nie obchodziło.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Siostra kilka lat nie mieszka ze mną i też przychodzą mi od czasu do czasu pisma dla niej - wprawdzie nie z UMT, ale z innych instytucji, tak państwowych jak i prywatnych. Zmianę adresu oczywiście niezwłocznie przy wyprowadzaniu się zgłosiła.


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Ważne czy do pism są dołączone reklamy, np.: "Gotówka od ręki".
Jeśli tak, to chyba wszystko jasne :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Goscinny, w zasadzie to zależy od tego jakie ISO więc nie potrafię Ci opowiedzieć na pytanie jak wygląda taki Audyt.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja też ostatnio się obijałem po UM - dostalem nawet wyjaśnienie Twojego problemu - otóż bazy danych dla każdego wydziału UM są różne - jak zmieniłeś dowód, to jest zmieniony adres w bazie dowodów osobistych, ale nie jest np w Geodezji - wszędzie musisz sam to zrobić, jak chcesz sobie ujednolicić adres :) A pani jeszcze dodała, że jak chcieli zrobić jedną bazę, to się zrobił taki b...(bałagan) że hej. ISO 000000 a nie jakieś 9000...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Madox
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 15-12-2009, 16:10

Post autor: Madox »

Jeżeli masz zastrzeżenia co do pracy urzędu czyli uważasz ze nie są spełnione normy dobrego zarządzania pisz skargę do

Polskie Centrum Badan i Certyfikacji SA,
Kierownik Zakładu-Certyfikacji Systemów zarzadzania
02-699 Warszawa,
ul. Kłobucka 23A

Jeżeli bedzie wiecej skarg mogą zarządzić dodatkowy audyt i cofniecie Certfikatu jest możliwe. Pisma koniecznie wysyłac listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

ODPOWIEDZ