Ranking Rzeczpospolitej 2010: Tarnów 35/50

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Weredyk

Ranking Rzeczpospolitej 2010: Tarnów 35/50

Post autor: Weredyk »

Polskie samorządy dbające o rozwój oraz poprawę jakości życia społeczeństwa zostały już po raz 12. nagrodzone przez kapitułę Rankingu Samorządów organizowanego przez "Rzeczpospolitą". Pierwsze trzy miejsca zajęły: Poznań, Sopot i Wrocław.

Tarnów zajął 35m – łącznie 51,74 pkt., w tym 34,83 pkt. za sytuację finansową i 16,91 pkt. za zarządzanie.

Dla porównania, np. Kraków (10 m.) uzyskał łącznie 61,06 pkt., w tym 29,55 pkt. za sytuacje finansową i 31,51 pkt. za zarządzanie. Nowy Sącz odnotował największy awans w stosunku do zeszłorocznej edycji Rankingu awansując z 50 miejsca w 2009 r. na 18 miejsce w 2010 r., a zatem o 32 miejsca. Nowy Sącz uzyskał ogółem 57,18 pkt. jako ocenę jakości gminy, w tym 26,97 pkt. za sytuację finansową i 30,21 pkt. za zarządzanie.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ranking jest dostępny od kilku dni, Gmina Miasta Tarnowa milczy, zatem spodziewałem się ze nie zajęliśmy eksponowanego miejsca. Poszperałem - znalazłem ranking. Nie jest optymistyczny, zarządzanie zostało ocenione bardzo nisko. W przyszłym roku jak nasza sytuacja finansowa pogorszy się zasadniczo (zadłużenie wieksze o 130-140 milionow) to będzie jeszcze większa tragedia. Optymistyczne jest to ze awansowalismy o 7 pozycji w porownaniu do ubiegłorocznego rankingu.


marekk
Obywatel
Posty: 29
Rejestracja: 10-07-2010, 15:12

Re: Ranking Rzeczpospolitej 2010: Tarnów 35/50

Post autor: marekk »

Weredyk pisze: Optymistyczne jest to ze awansowalismy o 7 pozycji w porownaniu do ubiegłorocznego rankingu.
Mniejszymi literkami trzeba było to napisać, przecież to bzdet. Ehh


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Tarnów potrzebuje prawdziwego Prezydenta, a nie malowanego.
Twój durny podpis mówi wiele o twoich prawdziwych intencjach zakładając ten temat .... Rzeczpospolita tuba propagondowa kwa kwa i wszystko na temat . :lol:


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Brak argumentów Dafi. Nic nowego. Moze cos bardziej merytorycznego?

Poznan, Sopot, Wrocław to nie reduty PiSu a jakos wygrały. Oczywiscie Tarnów zostal zgnebiony:) Tragedia, nikt nie docenia tej Prezydentury.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Weredyk pisze:Tragedia, nikt nie docenia tej Prezydentury.
A zapytałeś Weredyku wszystkich w Tarnowie i na całym świecie, że masz takie wnioski?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ten sam Wrocław, który zajął trzecie miejsce, ma tez pierwsze miejsce w rankingu MF - na najbardziej zadłużone miasto w Polsce na jednego mieszkańca. Kraków ma tam drugie miejsce, a Poznań 9.
Jak widać każdy ma swoje rankingi. Ciekaw jestem jakim cudem Wrocław dostał dużo punktów za sytuację finansową, skoro ma największy dług na mieszkańca. Ot, tyle na temat rankingu "Rz".


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Weredyk pisze:Tragedia, nikt nie docenia tej Prezydentury.
no chyba w waszym chorym kwaczym kręgu 8)
Weredyk pisze:Brak argumentów Dafi. Nic nowego. Moze cos bardziej merytorycznego?
Proponuje wyjść i przejść się po Tarnowie może twoje receptory wzrokowe odnotują choć minimalne zmiany otoczenia spróbuj być choć tyci tyci obiektywnym :lol:

Skończ z tą prywatą bo można zwymiotować najbardziej nienawidzę ludzi których poglądy są wyrażane i dostosowane do swoich prywatnych i płytkich interesów


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Dajcież spokój każdy ma prawo do swoich ocen i poglądów politycznych.

A tak w temacie to fakt w Tarnowie dzieje się dużo ale mogło by dziać się więcej nie ukrywajmy, że taki np. Rzeszów był mniejszy od Tarnowa (x lat temu, ale był) a teraz? W Tarnowie też mogło by dziać się więcej.


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Goscinny Wrocław bedzie miał około 58 % (na koniec 2010), Kraków podobnie. Tarnów będzie miał na koniec 2010 około 53 %.

Cubaza - miarodajne rankingi nie zauwazaja epokowych zmian, tak jak to jest kreowane przez Prezydenta i jego aparat. Raczej z rezerwa podchodzą do efektów jego pracy, Jeszcze pzred chwila wszyscy podawali ranking Rzepy w zakresie uzyskanych srodkow z UE. Teraz jak jest zle to jest deprecjonowana ta gazeta. Zaraz sie okaze ze tylko z tego powodu ze mialem sposobnosc napisania dla tego dziennika kilku artykułów:)

Dafi straszne Toba emocje miotaja:) Cos na ukojenie nerwow zazyj. Zatem musisz takze nienawidzic R. Scigale, czy K. Kwasnego. Wszak oni takze prowadza swoje polityki, takze dla doraznych celow - zostania prezydentem czy radnym.

PS Sprawdzilem sprawe budzetu Wrocławia. Wrocław tak naprawde zadluzyl sie dopiero w 2009 wskutek Euro 2012. W 2009 zaciagnał 900 milionow złotych, dotychczas miał zadluzenie w wysokosci 300 milionow czyli razem 1 miliard 200 mln zł. Zapewne zadluzenie Gdanska czy Poznania bierze sie takze z rozmachu inwestycyjnego zwiazanego z Euro.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Skoro Wrocław może zadłużać się, bo ma EURO i to jest wg ciebie ok, to dlaczego Tarnów nie może brać pożyczek na inwestycje?
Wrocławowi to Euro będzie się odbijać czkawką przez lata, bo nie zarobią na nim, a potem koszty utrzymania obiektów pozostaną.


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Goscinny Wrocław zamierza zarobic na Euro. Stadion ma przynosic profity - operatorem zostala jedna z duzych firm, ktora specjalizuje sie w zarabianiu srodkow na tej plaszcyznie. My na czym bedziemy zarabiac? Na teatrze? Na rondzie?

Goscinny ja mowie o inwestycjach ale z glowa, prowadzonych racjonalnie, a nie z nonszalancja. Kredyt jest dopuszczalny, ale nie sadzisz ze zadluzenie miasta w ciagu jednego roku o 100 % jest roztropne? Wrocław, Gdansk czy Poznan maja mimo wszystko inna role do spelnienia, wyczuwam, ze na tym zyskaja w dluzszej perspektywie czasu. Czy nasze inwestycje takze beda rentowne? Raczje wyrazam zasadnicza watpliwosc.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Weredyk, to jakie inwestycje wg ciebie byłyby rentowne i bardziej sensowne? Jeśli krytykujesz to co jest, to znaczy, że masz lepsze pomysły. Słuchamy z niecierpliwością.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Weredyk człowieku miasto nie jest od tego żeby budować rentowne inwestycje :lol:
Miasto ma budować drogi ,parkingi,szpitale, przychodnie,teatry , kina itp itd
Ja nie jestem przydupasem żadnej partii politycznej piszę to co widać gołym okiem że jest ogromny postęp między tym co było a co dzieję się teraz i taka jest między nami różnica ty się trzęsiesz bo wiesz że jak Ścigała wygra to nie będzie tortu dla ciebie :D

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wrocław (taki niby dobry) zapłaci firmie SMG 12 mln. złotych rocznie za zarządzanie stadionem! Czyli stadion musi przynosić ponad 12 mln. rocznie dochodu, żeby cała sprawa się opłaciła. ciekaw jestem jak to osiągną.


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Goscinny jest wiele mozliwosci, zeby Tarnowianom zylo sie lepiej i wygodniej. Nie wszystko polega na inwestycjach, tym bardziej ze w kadencji 2010-2014 beda one zredukowane. Przeczytasz w programie:)

Dafi zapewniam Cie ze zadne takie emocje mna nie targaja. Moze masz wlasne doswiadczenia i stad takie konkluzje. Naprawde mam co w swoim zyciu robic od wielu lat. Dzialalnosc spoleczno-polityczna to jedna z kilku dróg w ktorych sie realizuje i działam.

ODPOWIEDZ