kamery

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
horek
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 11-10-2009, 14:15

kamery

Post autor: horek »

Mam pyt czy w tarnowie te kamery co sa na skrzyzowaniach robia zdjecia przejezdzajacych na czeownym swietle,chodzi mi dokladnie o ulice sloneczna wczoraj przelecialem na czerownym bo bylo dosc slisko i nie wychamowalem;-/ teraz mnie to dreczy prosze o odp

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

To u nas nie ma żółtego przed czerwonym? Przeleciałeś na czerwonym - jechałeś za szybko i widząc żółte nie zahamowałeś i nie tłumacz się śliską nawierzchnią, bo to głupie. Przy 50 km/h spokojnie zahamujesz.
Czekaj na fotkę - fajne zdjęcie do albumu :)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Heheheheh :-), to będzie Twoja najdroższa fotka :-D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Pięknie wkręcacie człowieka, nie dość że zepsuliście mu niedzielę, to jeszcze wrzodów z nerwów dostać może :mrgreen:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Przy okazji kamer - dzisiaj jadąc w kierunku Wojnicza widziałem w akcji kamerę przed mostem na Białej - piękny błysk i pamiątka na cały rok (bo po roku się kasują punkty, prawda?)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Po roku punkty są kasowane. Wczoraj też widziałem w akcji fotoradar przed Dunajcem (chyba ten miałeś na myśli?), ktoś z przodu zaszalał i też ma "pamiątkę" ;-)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

No tak, to Dunajec a nie Biała ;) - moja pomyłka.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Na początku witam bo to mój pierwszy post na tym forum ;)
Dokładnie;) nie wkręcajcie człowieka;) Te kamery są po to, aby kontrolować sygnalizację świetlną a nie po to aby robić zdjęcia autom przejeżdżającym na czerwonym ;)

A co do mostu na Dunajcu to fakt faktem w niedziele i sobotę był tam fotoradar aktywny ;) W sensie, że był w skrzyneczce ;)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Nie :-) nie robią zdjęć Te "kamery" to tak zawane wideodetektory - wykrywają pojazdy i sterują ruchem, dodatkowo są w stanie wykryć liczbę pojazdów (bez przesady ale rozróznią czy jeden stoi czy dwa czy więcej niż pięć). Mają wiele zalet i jedną wadę - nie działają jak jest mgła. :mrgreen:

Bardzo chciał bym aby robiły. Sam nie jestem świętym i nie zawsze przestrzegam ograniczeń prędkości ale ZAWSZE przestrzegam świateł -i NIGDY nie "przeskakuję" na tak zwanym "późnym żółtym" - sam nie raz musiałem ostrohamować bo wariaci wymuszają przejazd na czerwonym. Co innego jechać 70 tam gdzie jakiś idiota postawił ograniczenie do 50 (na prostym, gładkim odcinku) a co innego wjeżdżać na czerwonym gdy inni ruszają.


atril
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 19-09-2009, 15:51
Lokalizacja: Tarnów / UK
Kontakt:

Post autor: atril »

skoro te kamery lapia na swiatlach to tez dotyczy to pieszych :P Bo z tego co wiem kamery wykrywaja tez ruch pieszych - wiec mykniesz na czerwonym i masz mandacik w skrzynce :P

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Taaajest. A identyfikują takiego pieszego po numerach rejestracyjnych wytatuowanych na czole ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ravir pisze:Co innego jechać 70 tam gdzie jakiś idiota postawił ograniczenie do 50
Ograniczenia na całej wyjazdówce z Tarnowa to patologia, niedość że znaków jest nas...e jak na ruskim jarmarku babć z chustkami, to jeszcze światła.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

trix pisze:
Ograniczenia na całej wyjazdówce z Tarnowa to patologia, niedość że znaków jest nas...e jak na ruskim jarmarku babć z chustkami, to jeszcze światła.
Pomieszkaj sobie tam i poobserwuj jak ludzie jeżdzą. Jakby nie było tego ograniczenia to było by jeszcze gorzej niż jest. Wg mnie jest to słuszne ograniczenie i nikomu nie wadzi.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Hahaha! Nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś może myśleć, że to urządzenia do fotografowania przejeżdżających na czerwonym. :D Fajne, fajne. Taka "urban legend" ciut, ciut. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

toomas pisze: Pomieszkaj sobie tam i poobserwuj jak ludzie jeżdzą. Jakby nie było tego ograniczenia to było by jeszcze gorzej niż jest. Wg mnie jest to słuszne ograniczenie i nikomu nie wadzi.
Widze że pan ze Zgłobic. Mnie troszkę razi to że są dwa pasy, i zamiast Ci co chcą wyjechać z miasta zrobiliby to szybko i sprawnie musza gnieść sie ograniczeniami. Co do wariatów drogowych to to, czy jest znak z ograniczeniem prędkości czy go nie ma to dla nich różnicy żadnej nie ma, a taki znak utrudnia życie normalnie jeżdżącym.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ