klejenie akwarium

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

klejenie akwarium

Post autor: sybirak »

Potrzebuje szybko uratowac cieknace akwarium. Czy w Tarnowie wykonuje ktos takie uslugi?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3659
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

sybirak, na szybko to silikon sanitarny :) U mnie silikon sanitarny pomógł na "akwarium" wypełnione kwasem do trawienia płytek PCB ;) :P Potem już nie przeciekało:)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Silikon Sanitarny - NIE - zawiera całą masę środków grzybo i bakteriobójczych - które będa przenikać do wody i mogą zaszkodzić.

Najprostrzą metodą jest zakup specialnego kleju do szkła - stosowanego w akwarystyce i zaklejenie - bo jak sądzę cieknie na złączu dwóch lub trzech szyb ?

Generalnie jak akwarium zaczyna cieknąć i ma ładnych parę lat to znak, że warto by je ROZKLEIĆ i ponownie porządnie skleić. Jak klej się zestarzał to jest wysoce prawdopodobne, że może puścić w innym miejscu. Dodatkowo kleje z przed paru lat i obecne to przepaść technologiczna.
9000 ml A Rh-


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Ravir pisze:Silikon Sanitarny - NIE - zawiera całą masę środków grzybo i bakteriobójczych - które będa przenikać do wody i mogą zaszkodzić.
zgadzam się silikonowi sanitarnemu mówimy stanowcze NIE. Swego czasu kupiłem silikon akwarystyczny w tubie na ul. Kochanowskiego nieopodal skrzyżowania z Reymonta tylko taki się nadaje, ewentualnie inny "klej akwarystyczny". Aha chyba że akwarium służy Ci do innych celów niż hodowlano-estetyczne to wtedy klej czym popadnie ;).
15300ml B Rh +

ODPOWIEDZ