Smierdzacy Temat

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Makroman
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 04-02-2010, 14:16
Lokalizacja: psm
Kontakt:

Re: Mi³ek

Post autor: Makroman »

Cubaza pisze:
Makroman pisze:akapit drugi - ja NIGDZIE nie napisałem ze jestem przeciwny sprzątaniu kup po swoich psach! - ja pisałem że niemoralny jest podatek od psów pobierany przez miasto! więc znów gratuluje ... umiejętności czytania!
A czy ja pisałem, że jesteś przeciwny? Ciągle piszesz, że skoro miasto pobiera podatek to powinno sprzątać. Jakby sprzątało to byś podatek płacił.
Po pierwsze to pisanie o mnie - jest bez sensu - taki zabieg erystyczny - ale ja jako ja nie mam tu nic do gadania - piszemy ogólnie - dobrze - mój pies ma swój ogródek, tam się załatwia ja to kompostuję i mam pod kwiaty.
Ty sprzątasz kupy swojego psa i co z nimi robisz nic mnie nie interesuje - twoja sprawa. Albo piszemy o zasadach albo osobiście - jak osobiście to pisz o sobie, bo ja o sobie nie zamierzam! czy to dostatecznie oczywiste?!



pb pisze:
Makroman pisze:bo to JEST spadek po komunie! Stąd on we mnie - że ja wtedy żyłem i wiem jakie regulacje i kiedy były w życie wprowadzane!

[...]

Jak znam życie jest to któryś z krajów europejskich - pewnie socjalistyczna Austria, lub hipersocjalistyczna Szwecja.
Ot, pojęcie o świecie. Jeśli twoja teoria nie zgadza się z faktami tym gorzej dla faktów?
Ale możesz zgadywać dalej. Jak na razie jesteś dość daleko od prawdy.
Ot mędrzec się znalazł? A skąd ja mogę wiedzieć gdzie mieszka twój znajomy? W Austrii taki obowiązek jest na pewno, w Szwecji też - a gdzie indziej? Cała Europa to kraje mniej lub bardziej socjalistyczne z wyraźna przewaga aparatu urzędniczego nad obywatelem - więc to może być wszędzie - no może poza krajami "romańskimi" kulturowo bo tam to nieco inaczej wygląda.
poza tym racz nie wszczynać offtopa - masz coś do zakomunikowania to pisz!
Ateizm ma tyle wspólnego z rozumem, ile cegła ma wspólnego z lotnictwem.

http://makrodrogi.blogspot.com/
http://maciejmakro.blogspot.com/

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Re: Mi³ek

Post autor: pb »

Makroman pisze:masz coś do zakomunikowania to pisz!
Mam do zakomunikowania, że w sprawie spadku po komunie bredzisz. Po pierwsze nagle się okazało, że cała Europa ma spadek po komunie, po drugie z tymi krajami romańskimi też przesadziłeś, bo takie kraje jak Francja czy Hiszpania socjal mają dość mocno posunięty, a po trzecie ciągle jesteś daleki od prawdy. Aby nie przeciągać wyjawię ci, że mój znajomy mieszka w komunistycznych USA.

Awatar użytkownika

Makroman
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 04-02-2010, 14:16
Lokalizacja: psm
Kontakt:

Re: Mi³ek

Post autor: Makroman »

pb pisze:
Makroman pisze:masz coś do zakomunikowania to pisz!
Mam do zakomunikowania, że w sprawie spadku po komunie bredzisz. Po pierwsze nagle się okazało, że cała Europa ma spadek po komunie, po drugie z tymi krajami romańskimi też przesadziłeś, bo takie kraje jak Francja czy Hiszpania socjal mają dość mocno posunięty, a po trzecie ciągle jesteś daleki od prawdy. Aby nie przeciągać wyjawię ci, że mój znajomy mieszka w komunistycznych USA.
Kolo śmieszny! przepisy te (obowiązek sprzątania i usuwania śniegu na szerokości swojej posesji) wprowadzono w Polsce za komuny i trwa nadal! Moim zdaniem celowo mataczysz próbując bronić miłego ci systemu totalnego upodlenia.

jaki jest stan prawny w wielu innych krajach Europy, nie wiem - tak samo jak ty! W Austrii i Szwecji na pewno. We Francji czy Włoszech w ogóle nie widziałem aby ktokolwiek sprzątał, no chyba żeby przed restauracja lub sklepami ...

a w USA są tysiące lokalnych regulacji - wolna konkurencja miast! Tym zresztą różnią się stany od Eurokołchozu.

EOT - bo nie będę tworzył offtopa - gadamy o psich odchodach!
Ateizm ma tyle wspólnego z rozumem, ile cegła ma wspólnego z lotnictwem.

http://makrodrogi.blogspot.com/
http://maciejmakro.blogspot.com/

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Temat przysechł tak jak i pozostałości po pieskach na trawnikach i chodnikach.
Kraków ma się czym pochwalić. Może SM częściej zwracałaby uwagę na zachowanie właścicieli zwierząt i odpowiednio ich instruowała.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

Makroman
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 04-02-2010, 14:16
Lokalizacja: psm
Kontakt:

Post autor: Makroman »

BIGer pisze:Temat przysechł tak jak i pozostałości po pieskach na trawnikach i chodnikach.
Kraków ma się czym pochwalić. Może SM częściej zwracałaby uwagę na zachowanie właścicieli zwierząt i odpowiednio ich instruowała.
jakoś mnie działania SM nie przekonują - wolał bym już by pilnowali ruchu, upominali idiotów za kierownicą pokazując im jak należy się na jezdni zachowywać.

A co do psich kupek - poza ścisłym centrum Tarnowa do miejsc "bezpańskich" gdzie psiaki spokojnie mogą się załatwić jest w najgorszym razie 5 minut spacerem. więc cały problem opiera się w tym przypadku o kulturę osobistą właścicieli psów. Inna sprawa iż skoro już w sposób prawny reguluje się te aspekty życia w mieście - to psim (nomen omen) obowiązkiem włodarzy miasta jest zabezpieczenie odpowiednich miejsc spacerowych.
Ateizm ma tyle wspólnego z rozumem, ile cegła ma wspólnego z lotnictwem.

http://makrodrogi.blogspot.com/
http://maciejmakro.blogspot.com/

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Post autor: Marcin Golec »

jak SM wystawia madnaty za psie odchody, to jest, że sie czepiają... jak nie wystawia - to że nic nie robią...

smutne, że muszą patrzyc, czy ludzie są po prostu kulturalni. Smutne, że musza pilnować, czy ktoś z psem nie jest po prostu burakiem...
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Makroman pisze:wolał bym już by pilnowali ruchu
o na litości pańskie....
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja zostałem zjechany przez "miłą" starszą panią, która patrzyła się jak jej pupil zrobił kupkę na środek placu ofiar stalinizmu. Jak zapytałem dlaczego nie posprząta, to powiedziała, że nie udowodnię, iż to jej pies. Jak powiedziałem, że przecież przy pani stałem akurat to zaczęła krzyczeć, że gówniarz nie będzie jej mówić co ma robić...
Więc. Mam gdzieś, że są podatki od psów. Jak ktoś nie umie po nim posprzątać to niepotrzebnie sobie psa sprawił....

Awatar użytkownika

Makroman
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 04-02-2010, 14:16
Lokalizacja: psm
Kontakt:

Post autor: Makroman »

Panowie szanowni - zasadniczo macie oczywiście rację - temat jest gówniany, a ludzi którzy nie potrafią zadbać by ich pupil nie zanieczyszczał przestrzeni publicznej to buraki - nie mniej jednak skoro miasto okłada nas podatkami za posiadanie psów to nich do jasnej cholery coś z tym fantem zrobi. Albo "psie ogródki" albo niech zatrudni więcej sprzątaczy.
Najlepiej nich zlikwiduje tę hyclowską daninę i wtedy nich SM za pomocą mandatów uczy ludzi kultury.
Ateizm ma tyle wspólnego z rozumem, ile cegła ma wspólnego z lotnictwem.

http://makrodrogi.blogspot.com/
http://maciejmakro.blogspot.com/

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Post autor: Marcin Golec »

Makroman pisze:Panowie szanowni - zasadniczo macie oczywiście rację - temat jest gówniany, a ludzi którzy nie potrafią zadbać by ich pupil nie zanieczyszczał przestrzeni publicznej to buraki - nie mniej jednak skoro miasto okłada nas podatkami za posiadanie psów to nich do jasnej cholery coś z tym fantem zrobi. Albo "psie ogródki" albo niech zatrudni więcej sprzątaczy.
Najlepiej nich zlikwiduje tę hyclowską daninę i wtedy nich SM za pomocą mandatów uczy ludzi kultury.
no proszę Cię porażająca logika... czyli jak płacimy na utrzymanie miasta w porządku, bo znaczy, że zamiast do kubłów na śmieci możemy wywalać przez okna odpadki, bo są ludzie od sprzątania???

Brawo!
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Marcin Golec, nie warto. Ja już kiedyś coś podobnego napisałem to próbowano mi wmówić, że to nie to samo.
Ale ja mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli pies załatwi się na posesji właściciela i on płaci ten podatek od zwierzęcia to na jego posesje też ma przyjść osoba sprzątająca ? Skoro płaci to przecież ktoś ma po nim posprzątać.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Marcin Golec pisze:
no proszę Cię porażająca logika... czyli jak płacimy na utrzymanie miasta w porządku, bo znaczy, że zamiast do kubłów na śmieci możemy wywalać przez okna odpadki, bo są ludzie od sprzątania???

Brawo!
Z tego co się orientuję to w Tarnowie nie ma podatku od psa. Natomiast nie rozumiem uzasadnienia miast które go pobierają i jednocześnie przerzucają ciężar sprzątania na właścicieli. To trochę tak jakbyś płacąc pełną składkę zdrowotną usłyszał w przychodni, że i tak musisz iść leczyć się prywatnie. Ten podatek jest zwyczajnie nieuczciwy.

Jeśli pies załatwi się na posesji właściciela i on płaci ten podatek od zwierzęcia to na jego posesje też ma przyjść osoba sprzątająca ? Skoro płaci to przecież ktoś ma po nim posprzątać.
Przecież miasto nie pobiera podatków od sprzątania prywatnych posesji. Gdyby pobierało to owszem powinien ktoś przyjść i posprzątać.
Ostatnio zmieniony 23-11-2011, 19:25 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

defekator, na pewno w Tarnowie nie ma podatku od psa? To w takim wypadku o co chodzi Makromanowi ? Może ad2222 się wypowie ;) Bo z tego co mi wiadomo to on ma pieska :P I mieszka w Tarnowie ;)

A co do samego podatku to jeszcze zależy za co on jest pobierany. Owszem może być pobierany za psa, ale wcale nie znaczy, że ma on być przeznaczony na sprzątanie po psie. Nie wiem na co on by innego w sumie mógł iść, ale może idzie właśnie na jakieś woreczki na kupy, na jakieś wybiegi dla piesków. Szczepienia darmowe raz do roku czy tam coś.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Cubaza pisze:defekator, na pewno w Tarnowie nie ma podatku od psa? To w takim wypadku o co chodzi Makromanowi ? Może ad2222 się wypowie ;) Bo z tego co mi wiadomo to on ma pieska :P I mieszka w Tarnowie ;)
Też mam psa też mieszkam w Tarnowie i mówię Ci że podatku nie ma.
A co do samego podatku to jeszcze zależy za co on jest pobierany. Owszem może być pobierany za psa, ale wcale nie znaczy, że ma on być przeznaczony na sprzątanie po psie. Nie wiem na co on by innego w sumie mógł iść, ale może idzie właśnie na jakieś woreczki na kupy, na jakieś wybiegi dla piesków. Szczepienia darmowe raz do roku czy tam coś.
No właśnie tu jest problem, bo zazwyczaj miasta, które mają ten podatek jakoś nie potrafią logicznie go wytłumaczyć. I zazwyczaj zwyczajnie traktują go jako podatek od posiadania stanowiący dodatkowe źródło zysku, nie oferując właścicielom psów nic w zamian. I nie ma ani woreczków, ani darmowych szczepień ani tym bardziej wybiegów, które nawet w większych miastach należą do rzadkości. Więc nie dziw się, że podatek ten budzi tak duży sprzeciw psiarzy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Cubaza pisze:na pewno w Tarnowie nie ma podatku od psa? To w takim wypadku o co chodzi Makromanowi ? Może ad2222 się wypowie
Nie ma podatku, ale nawet, jakby był, to byłby jak podatek zwany "Abonament RTV" - za 'manie' psa, a nie za sprzątanie po nim.
Jestem za podatkiem od posiadania psa, ale niech miasto za te pieniądze zacznie (powoli, bo tej kasy nie będzie Bóg wie ile) miejsca do wyprowadzania psów (szczególnie w ścisłym centrum, gdzie psy srają z braku kawałka trawki prosto na chodniki) i osprzęt do zbierania psich kup.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ