Drzewa olchowe w okolicy

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Drzewa olchowe w okolicy

Post autor: Wojtasek »

Ma ktoś wiedzę na temat skupiska tych drzew gdzieś w okolicach ul.JP II ,os .Zielone?
Info z lokalizacją będzie bardzo przydatne.
Oczywiście nie mam żadnych niecnych zamiarów związanych z tymi drzewami,interesują mnie tylko ich szyszki :mrgreen:

A druga sprawa dotyczy torfu :P
Są gdzieś jakieś torfowiska w okolicy zawierające kwaśny torf?
Torf również mogę kupić w ogrodniczym,ale jednak taki wykopany będzie lepszy. ;)

Od razu zaznaczam,że w obu przypadkach nie chodzi o konsumpcję w/w składników. :mrgreen:


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Wojtasek pisze:Są gdzieś jakieś torfowiska w okolicy zawierające kwaśny torf?
Torf również mogę kupić w ogrodniczym,ale jednak taki wykopany będzie lepszy.
co do olch i szyszek najblizej w okolicy bedzie leśny rezerwat przyrody "Debrza"..
jaednakże przgnę zwrócić uwagę ze pozyskiwanie tam czgokolwiek jest nielegalne ;) ewentualnie w lasku LIpie jest sporo olszyn..

w zasadzie pozyskiwanie czegokolwiek czy to torfu czy to żwiru jest z punktu widzenia prawa nieleglane ;D poza tym torf jest ZAWSZE kwaśny ;)
a ten w sklepie jest najwyej odkwaszony ;) worek torfu kupionego legalnie w sklepie kosztuje co najwyzej kilkanascie złotych... chce ci sie po bagnach babrać z łopatą żeby "pozyskać" go samemu..?? ;)


Autor tematu
Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

w zasadzie pozyskiwanie czegokolwiek czy to torfu czy to żwiru jest z punktu widzenia prawa nieleglane ;D poza tym torf jest ZAWSZE kwaśny ;)
a ten w sklepie jest najwyej odkwaszony ;) worek torfu kupionego legalnie w sklepie kosztuje co najwyzej kilkanascie złotych... chce ci sie po bagnach babrać z łopatą żeby "pozyskać" go samemu..?? ;)
Nie mam zamiaru pozyskiwać tego na skale przemysłową tylko przysłowiowe "parę łopat" ;)
Tak jak piszesz w sklepie jest odkwaszony,a ja właśnie kwaśnego torfu potrzebuję.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

ja właśnie kwaśnego torfu potrzebuję.
kwaśny (NIEODKWASZONY) też mozna kupić za małe pieniądze - tym bardziej jak niedużo potrzebujesz ;)


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Drzewa olchowe w okolicy

Post autor: petr »

Wojtasek pisze: A druga sprawa dotyczy torfu :P
Kiedyś w Mokrzyskach przy budowie autostrady rozdawali torf za darmo ciężarówkami :), są tam jeszcze góry tego porozwalane w pobliżu budowy. Myśle, że jak chcesz "parę łopat" to bez problemu byś legalnie uskrobał.
pozdrawiam
petr

ODPOWIEDZ