dzikie zwierzaki w okolicy

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.

Autor tematu
tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

dzikie zwierzaki w okolicy

Post autor: tarnowiack »

a nad dunajcem takie rzeczy...
Obrazek

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6851
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Przynajmniej głodny nie będzie :)


Autor tematu
tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Oj został głodny... :P
Spłoszył się, uciekł do wody niestety nie dał rady płynąc z żywą płotką, wrócił na brzeg i zostawił rybę na brzegu (chyba "na później" - jak już sobie pójdziemy ;) ) , a ta zdołała podskakując na brzegu dotrzeć z powrotem do rzeki.


Proszo
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 23-05-2012, 18:21

Post autor: Proszo »

W okolicach rzeki Białej (na wysokości ul. Przemysłowej i Osiedla Koszyckiego) oraz Wątoku często można spotkać sarny, zające. Raz widziałam stado saren (około 6) w okolicach mostu kolejowego na Białej, od ulicy Kassali, ale zanim wyciągnęłam aparat, uciekły :( Na Zakładach Mechanicznych... lisy! i bażanty, te zresztą są wszędzie gdzie chociaż parę krzaczków jest w okolicy :D na Dwudniakach pływające zaskrońce. Spacerując czy jeżdżąc na rowerze po mieście czy okolicach można naprawdę nadziwić się, ile dzikiej zwierzyny tu mamy.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ja widziałem sarenki przebiegające przez tory kolejowe gdzieś w oddali w lasku. Byłem na stacji Tarnów-Mościce ;)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Bardzo dużo Sarenek i Lisków jest na polach przed laskiem Lipie. Bardzo często jadąc za kościołem Karoliny do znajomego spotykam na drodze sarny.
A w nocy na osiedlu Zielonym można czesto zaobserwowac kuny leśne (chyba).
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Beaver pisze:A w nocy na osiedlu Zielonym można czesto zaobserwowac kuny leśne (chyba).
Kuny domowe. Po drugiej stronie Al. JP II też są. W polach za kościołem Karoliny zimą były dziki. Nie wiem jak teraz, ale w styczniu i w lutym widziałem tam dużo tropów, niektóre z dzików były naprawdę duże. Oczywiście przychodziły tam w nocy, w dzień można je za to spotkać między Lipiem a wysypiskiem.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Koło mojego domu ostatnio pląta się lis. Kiedyś nawet na grilla przyszedł...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford pisze:Kiedyś nawet na grilla przyszedł
I jak, smakował? Nigdy nie jadłem lisiny z grilla... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kuny to nawet po Wałowej wieczorami szaleją.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rano na Fabrycznej sarny non-stop się pojawiają. Z okien biura je widzę :mrgreen:
9000 ml A Rh-


Autor tematu
tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

sarenki i bażanty to pod domem mi łażą zwłaszcza zimą ;)
jaszczurki po ogrodzie latają...
zwinki podobno w polsce dorastaja do 23 cm...
ta moja miala trochę wiecej ;)
Obrazek


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

nie jest jeszcze tak źle z tą naszą przyrodą tarnowsko-małopolską :)

bażantów pod Tarnowem mnóstwo, nawet w centrum można powiedzieć też hasają, również stadka saren często można widzieć nad Białą, w okolicy Biedronki przy Czerwonej

na północ od miasta (na terenach na północ od autostrady), bażanty, sarny, zające

Zwinka też się trafi :)
Obrazek

Lisa w tamtym roku jesienią na elektrycznej spotkałem na trasie :) efektowny

4 lata temu przy alejach, wyższej szkole zawodowej w maju dzikiego jeża trafiłem fotograficznie

więcej dzikiej przyrody w terenach bardziej zielonych zalesionych występuje czyli rejony Lasku Lipie i na północ (na wysypisku śmieci - dostęp od strony wschodniej - ornitolodzy i amatorzy fotografii ptasiej w ciepły letni dzień mieliby żniwa - dziesiątki bocianów, rybitw i innych ptaków na stołówce za free), lasy na górze Marcina i w stronę Kruka, na północ rejony Stawów Krzyskich (zagłębie ptactwa wodnego), nad Dunajcem taka zwierzyna przydunajcowa, ponoć można Bobry spotkać czy Borsuki, któreś z tych na B :)

jest też druga strona medalu, dzikie psy, jest szczególnie jedno takie miejsce, gdzie grasują, no może półdzikie, ale kiedyś spotkałem grupę ponad 10, trasa skrótem pomiędzy Zawadą, a górą pod Piotrkowicami, jest tam taka stara chałupa chyba zamieszkała na końcu i latają psy samopas, zaleca się dużą ostrożoność w tym rejonie


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Wczoraj po południu 30 metrów obok przejazdu kolejowego na Wyszyńskiego, na wykoszonym pasie przy torach pasły się dwie małe sarenki. Piękny widok w mieście, mam tylko nadzieję, że nie poszły na drogę :-/

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

A ja znalazłam wczoraj na tarasie jaszczurkę, w pierwszej chwili panika, bo się boję płazów i gadów, ale myślę, przecież ucieknie, po czym zauważyłam, że jest bez głowy... Więc ja uciekłam :P . Szkoda jaszczurki, ładniutka była. Możliwe, żeby kot jej tę głowę odgryzł?

ODPOWIEDZ