Labrador

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Labrador

Post autor: sajdak »

zostaliśmy właścicielami labradora - suczka, aktualnie 8 tygodni - szukam porady sprawdzonej - bo w internecie jest 1000 wersji - prawie każda inna - jeżeli ktoś posiada labradora napiszcie jaką karmę stosować - człowiek od którego kupilismy pieska stosował Purinę i taką samą kupilismy (purina friskies) Macie jakieś specjalne sposoby na wychowywanie pieska i co jest ważne na tak wczesnym etapie rozwoju?;) z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Tutaj dostaniesz kolejne 10 różnych wersji. :) Ja na Twoim miejscu poszedłbym do weterynarza. Miałem kiedyś goldena - a to chyba pokrewna rasa - i w tym wieku trzeba obchodzić się z nim jak z jakiem. Szczepić, podawać "lekarstwa" na stawy żeby na starość mu nie doskwierały itp. itd.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

możesz mieć najbardziej polecaną karmę, z mielonego profesora weterynarii i pełną witamin a sierściuch się jej na przykład nie chwyci, bo nie i nic mu nie zrobisz. pogadaj z weterynarzem, jak jeszcze nie masz upatrzonego to serdecznie polecam klinikę na oś. zielonym ale od niego też się pewnie dowiesz bardziej czego unikać a nie co najlepsze :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Labrador

Post autor: figa »

Co dawać do jedzenia? Najlepiej udać się do weta. Podpowie, doradzi. Musisz też sam zobaczyć, bo może pies mieć uczulenie na "zwykłe" jedzenie.
Podrzucam linka o labradorach http://portal.labradory.info/
sajdak pisze:człowiek od którego kupilismy pieska
Bardzo się doczepię - ale kupiłeś psa za 2000 zł z zarejestrowanej w Związku Kynologicznym hodowli czy kundla za 600 zł? (nie wspominam tu o stowarzyszeniu psów i kotów rasowych - to pseudo, którzy omijają prawo).
Jeżeli to drugie,to właśnie popełniłeś wykroczenie. A sprzedający powinien być rozstrzelany :evil:
Czemu się czepiam? Bo w 99% psy służą jako maszynki do robienia pieniędzy i żyją w takich warunkach. http://labradory.info/viewtopic.php?t=17715
http://labradory.info/viewtopic.php?t=17893

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

popełniłem wykroczenie, nie kupiłem z hodowli a od sąsiada, który miał szczenięta pierwszy raz od półtorej roku i trzyma pieski w warunkach innych niż te na zdjęciach

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

sajdak. powinieneś się teraz poddać publicznej samokrytyce i kaźni ;) i jeszcze ad rem - pamiętaj o tym, że jak przyzwyczaisz gada do gotowanego mięska to potem nie ma odwrotu :)
figa wyluzuj - nie wszyscy "dziadkowie" szczeniaków to są zbrodniarze żerujący na biednych zwierzątkach, w ten sposób możesz działać nawet odwrotnie do swoich najlepszych intencyj.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Właśnie, od samego maleńkiego nie dawaj mu "ludzkiego" jedzenia. To nie jest to czego mu trzeba, to nie zapewnia mu wszystkich potrzeb a do tego faktycznie - jak posmakuje, to zapomnij o karmieniu go psim jedzeniem. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze:jak posmakuje, to zapomnij o karmieniu go psim jedzeniem.
Bez przesady, jak z przyczyn niezależnych od nas przestawialiśmy naszą sukę z BARFa (pyszne surowe mięsko) na suchego BARKa, to ten problem był 2 dni. Potem każda miska była zamieciona do czysta, łącznie z wylizaniem. Wystarczy się nie litować. Dawanie z talerza, czy nawet nie reagowanie na żebranie psa podczas obiadu to błąd - pies ma być skarcony i przywołany do porządku. W końcu to nie pies jest samcem alfa w domu :). Jak chcesz, mogę pożyczyć fajne książki na ten temat.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

maup pisze:figa wyluzuj - nie wszyscy "dziadkowie" szczeniaków to są zbrodniarze żerujący na biednych zwierzątkach, w ten sposób możesz działać nawet odwrotnie do swoich najlepszych intencyj.
Ja jestem bardzo wyluzowana. :D
Tylko jak sobie pomyślę, że pan teraz zarobi na szczeniakach, to przy najbliższej okazji, znów sukę dopuści. W końcu "łatwy" zarobek.
A tak, to sajdak ma słodkiego kundelka za którego zapłacił (labki "chodzą" po ok. 500 zł). A mógł mieć kundelka w typie labradora za darmo. Wystarczyło adoptować.

Ja już za dużo widziałam podczas interwencji. A teraz akurat jest bardzo "fajny" okres - pieski na prezent. A jak się prezent znudzi i trochę podrośnie, to wygląda jak na załączonym zdjęciu.

I będę zawsze powtarzała - można adoptować każdą jedną rasę. Nawet tak niepopularną jak Fila brasileiro http://filabrasileiroadopcja.ehost.pl/

A prospos - może ktoś chciałby adoptować młodą suczkę w typie boksera?
Załączniki
zdjęcia 186.jpg

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

figa, jak Cię lubię to jednak proszę mi zaraz udowodnić, że sajdak ma kundla!!!
Wyobraź sobie, że rasowy pies potrafi wychędożyć rasową suczkę nawet jeżeli "dziadkowie" nie płacą haraczu związkowi kynologicznemu.
I wyobraź sobie także, że taki szczeniak, choć nielegalny, jest także rasowy, ze wszystkimi zadami i waletami danego typu a co z niego wyrośnie to już w większej mierze zależy od wychowania, niż twierdzą ci ślepo przekonani (i usilnie przekonywani), że tylko rodowód poprawnie szczeka i gryzie :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

pewno nie jest rasowy - ale jej mama i tata mają rodowody;)

cholera wyprowadzam ją nawet o 3 w nocy - gorzej niż z małym dzieckiem;)

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

sajdak pisze:cholera wyprowadzam ją nawet o 3 w nocy - gorzej niż z małym dzieckiem;)
chciałeś szczeniaka - to masz :D
maup pisze:figa, jak Cię lubię to jednak proszę mi zaraz udowodnić, że sajdak ma kundla!!!
http://www.psy-przyszłości.pl/pies_rodowodowy.php (kto pomoże z linkiem???? )
maup - ja jestem upierdliwa, ale to ja później zastanawiam się co zrobić z labradorem, który się komus znudził. Mi bardziej chodzi o promowanie adopcji zwierząt (specjalnie dla trixa - przygarniania zwierząt :lol: )
Dlatego tak doczepiłam sajdaka - zamiast wydawać kasę, mógł dać dom psiakowi w potrzebie. Niestety, przypadki z życia, pokazują, że kupowanie psów tylko nakręca debili, którzy dla zysku kryją sukę co cieczkę. A jak się rasa nudzi, to przywiążą do drzewa w lesie.
A tu hodowca - szantażysta https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater Ma szczeniaki, ale nie ma chętnych do kupienia. W najlepszym przypadku je porzuci pod schroniskiem. Albo do lasu, gdzie jak ich nikt nie znajdzie, to zdechną z głodu.
Ale przy najbliższej okazji i tak dopuści sukę, bo być może za pół roku nabywcy się znajdą... :evil:

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

figa:
1. http://www.psy-przyszlosci.pl/pies_rodowodowy.php tak na marginesie, zaczyna to przypominać ISO - gwarancja powtarzalności, sztancy, z jakością nie mająca nic ale to nic wspólnego, do tego oczywiście jedynie słuszne instytucje, które decydują o tym, czy szczeniak ma prawo pojawić się na świecie czy nie. Chyba wolę kundle.

2. rozumiem twoje rozgoryczenie, też nie lubię skur****stwa ale dalej nie ma to nic wspólnego z autorytarnym orzeczeniem, że sajdak ma kundla.


sajdak bądź dzielny, za parę tygodni będziesz na taki spacer czekał równie niecierpliwie co szczekawka, buty i książki usuń z zasięgu i melduj o postępach :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

maup kochany - Ty mnie od pracy odrywasz :P

sajdak ma kundelka w typie labradora :) Tak jak ja miałam kundla w typie wyżła angielskiego. Czyli bez metryki, rodowodu.
W tej chwili pies bez metryki, nawet po rodowodowych rodzicach, jest uznawany za kundelka. Mimo, że będzie miał wszystkie cechy i wzorzec rasy.

A po co taki wzorzec? Po co przepisy? Zwróć proszę uwagę, ile w tej chwili mamy psów typu bull. Nie jesteś w stanie stwierdzić czy dany pies to amstaff czy pittbull. (pittbull nie jest uznawany przez FCI). A rozmnażacze jeszcze mieszają takie psiaki.

Ostatnio natknełam się na ogłoszenie debila, który szukał reproduktora, bo chciał pokryć sukę yorka albo yorkiem albo shih tzu. I potem nieświadomy wszystkiego klient płaci 500 stówek za yorka, a otrzymuje nie wiadomo co.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

sajdak pisze:pewno nie jest rasowy - ale jej mama i tata mają rodowody;)

cholera wyprowadzam ją nawet o 3 w nocy - gorzej niż z małym dzieckiem;)
Kiepski wybrałeś moment na adopcję. :) Trzeba było wziąć na wiosnę, zdążyłbyś się zakochać w zwierzaku. Teraz możesz nie zdążyć zanim przyjdą 20-stopniowe mrozy i będziesz przeklinał każdego dnia ten moment, w którym podjąłeś decyzję o przygarnięciu psiaka. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ