Kota syberyjskiego kupię

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Kota syberyjskiego kupię

Post autor: gushman »

Ma ktoś może jakieś informacje o hodowli kotów syberyjskich w Tarnowie lub okolicy? Prowadzi w ogóle u nas ktoś coś takiego?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Jakaś hodowla jest w Tarnowie, na tablica.pl kiedyś widziałem. Też szukałem przez jakiś czas ale średnia cena to 1200zł a tyle nie dam biorąc pod uwagę że już mi 2 rozjechało przed ukończeniem 7 miesiąca (nie syberyjskie tylko zwykłe dachowce) mam długą prostą koło domu i kierowcy jeżdżą średni 80km/h.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja akurat mam pod domem trochę łąk i lasu a jest szansa, że syberyjski nie będzie uczulał. Moje dwie damy mocno kichają na koty a jednocześnie bardzo chcielibyśmy jakiegoś mieć. Tylko w pierwszej kolejności muszę jedną z nich wrzucić w sam środek takiej hodowli i sprawdzić czy kichnie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Online
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Najbliższa hodowla kotów jest w Krakowie http://koty-syberyjskie.com.pl/pl.php?s=13,aktualnosci
Warto się skontaktować z Polskim Związkiem Felinologicznym i sprawdzić czy dany hodowca jest zarejestrowany https://www.pzf.pl/
Ooo, akurat powyższej hodowli nie ma w związku ;) https://www.pzf.pl/pl/hodowlekatii/hodowlesib Ale na wszelki wypadek trzeba to sprawdzić.
Bo jeżeli jesteś gotów kupić kota, to lepiej wydać kasę i mieć sprawdzonego kociaka, niż oszczędzić kilkaset złotych i nabić kieszenie pseudo, gdzie koty żyją w takich warunkach jak na poniższym zdjęciu.
Załączniki
DSC01402.JPG

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Oczywista sprawa, kupowanie od pseudohodowcy nie wchodzi w grę. Zresztą, tak jak wspominałem, i tak musimy udać się na wizyty kontrolne aby sprawdzić jak żona i córka zareagują na ew. alergeny, więc nie będzie to przysłowiowy kot w worku ani działanie na szkodę zwierzaków.

Kontaktowałem się już z jednym hodowcą spod Krakowa i pani mówi, że jej dzieci też są uczulone na koty, ale na te hodowane w ogóle nie reagują. Zobaczymy. Szkoda, że nie ma nikogo bliżej.

Dzięki za podpowiedź z PZF.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Online
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

To tak jak ja :) Uczulenie na koty mi wyszło, tylko dziwnym trafem z dwoma śpię i nie kicham :) Podobnie z psem - przez 16 lat posiadania psa, jakoś mnie nie uczulił, a testy wyszły okropne.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

U mnie niestety nie testy a praktyka pokazuje dość ostre uczulenie. Także nie robię sobie wielkich nadziei. Jednak spróbować trzeba. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Waniliowo
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 09-08-2015, 20:48

Re: Kota syberyjskiego kupię

Post autor: Waniliowo »

mam tak samo, od dziecka do teraz miałam już kilka kotów i psa. A teraz w wieku powyżej 26 lat poszłam na badania alergologiczne w sumie w celu sprawdzenia na trawy itp ale na kota i psa zrobili mi przy okazji i wyszło, że na kota mam maksymalne a na psa takie w połowie w tej skali. Wiec te testy to chyba trzeba z przymrużeniem oka brać.

ODPOWIEDZ