Wścieklizna w okolicach Tarnowa

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Wścieklizna w okolicach Tarnowa

Post autor: defekator »

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... 968073,219

Z tego co wiem było to w Woli Rzędzińskiej.
Uważajcie podczas spacerów na obce zwierzęta. Co prawda większość posiadaczy szczepi psy ale nie wiem jakie są procedury w wypadku pogryzienia szczepionego zwierzaka przez chorego osobnika. Podejrzewam, że jakaś kwarantanna może być wymagana.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Na Oś. Zielonym pojawiły się żółte tablice ostrzegające przed wścieklizną - po południowej stronie ten niby-park przy Słonecznej a od północy chaszcze k. Ablewicza na zachód od TBS.

Zakładam, że to nie ostrzeżenie przed nerwowością niektórych mieszkańców Zielonego tylko coś poważniejszego - zna ktoś jakieś szczegóły? Należy się obawiać o sierściucha?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Z tego co wiem takie tabliczki muszą się pojawić po stwierdzeniu przypadków wścieklizny w okolicy. Co do kota to czy był szczepiony? Jak nie to lepiej go zaszczepić. Ja co prawda swojego nie szczepiłem, ale cały czas przebywa w mieszkaniu i nie wychodzi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Planeta Ptaków
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 21-05-2013, 12:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Planeta Ptaków »

Tak to było w Woli Rzędzińskiej i podobno już drugiego wściekłego znaleziono.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Szkoda, że musimy bazować na informacjach "podobno". W takich sytuacjach przepływ informacji powinien być chyba lepszy. Czy to taki problem ze strony odpowiednich organów (jakich nie wiem - ale ktoś o tych tablicach zadecydował) wysłać pismo do lokalnych "mediów" z prośbą o zamieszczenie informacji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

defekator pisze:Co do kota to czy był szczepiony? J
Tylko se nie kota :evil: :)
Obrazek
defekator pisze:Czy to taki problem ze strony odpowiednich organów (...) wysłać pismo do lokalnych "mediów" z prośbą o zamieszczenie informacji.
Jakoś nie wiem czemu od razu przypomniały mi się "Szczęki" :P
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

No to jak nie-kot był szczepiony to nie masz chyba co się bać. Na wszelki wypadek lepiej jednak nie spuszczać go ze smyczy na spacerach w stronę Lipia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

maup pisze:Tylko se nie kota
ooo, masz żywego mopa w domu??? :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Wścieklizna w okolicach Tarnowa

Post autor: figa »

Wrzucam i tu, bo może nie wszyscy wiedzą, że znowu mamy wściekliznę w Tarnowie i okolicy.

Zachodnia część Tarnowa została uznana za obszar zagrożony wścieklizną. Związane jest to z ujawnienieniem przypadku chorego lisa w Kępie Bogumiłowickiej.
Obok wcześniej ustanowionej strefy na terenie Mościc, zagrożenie występuje na osiedlu Krakowska, Chyszów i Klikowa.
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... cieklizna2

ODPOWIEDZ