Jerzyki - te przez "rz"

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Jerzyki - te przez "rz"

Post autor: ad2222 »

Zainstalowałem dwie budki dla jerzyków w ogrodzie, licząc, że je zasiedlą i pomogą z plagą komarów w lecie.

Ponieważ doczytałem, że w momencie szukania miejsc lęgowych przez jerzyki dobrze jest "reklamować" swoje budki odtwarzając ich okrzyki, a same okrzyki mam nagrane, wymyśliłem sobie stary głośniczek komputerowy na balkonie, podłączony do starej komórki, który dyskretnie (sąsiedzi!) odtwarzałby te okrzyki co jakiś czas (np 10-15 sek co 30-60 min). Pytanie brzmi: czy znacie jakąś apkę (android) która odtwarza zadany plik w losowo wskazanym czasie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Jerzyki - te przez "rz"

Post autor: LordRuthwen »

Raspberry podepnij, koszt komórki a potem wykorzystasz do czegoś innego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Jerzyki - te przez "rz"

Post autor: ad2222 »

Na ten system jest apka? Czy z jakichś innych powodów?

Edit:
No tak, pomyliłem raspberry z blackberry :) - ale to mały komputerek, po co mi to?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Jerzyki - te przez "rz"

Post autor: LordRuthwen »

Skoro masz nagranie, to odtworzenie mp3 w losowym czasie wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

while true; do cvlc plik.mp3 --run-time=15; sleep  $[ ( $RANDOM % 60 )  + 1 ]m; done
Co spowoduje odtworzenie z maliny dźwięku przez 15 sekund co n minut, gdzie n jest losowane co iterację z przedziału <1:60>
A po co ci później... w sumie zastosowań jest dużo, ja na tym buduję półinteligentny dom, jest taka webpanel domoticz czy homeassistant - podpinasz czujniki i możesz sterować czymkolwiek, od rolet, przez zamki i światła aż do pieca, klimy i temperatury w domu.

//edit:
Na andka jest aplikacja "Tasker" potrafiąca wykonać reakcję na akcję, np na upływ czasu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Jerzyki - te przez "rz"

Post autor: ad2222 »

Już sobie poradziłem :) - zrobiłem plik mp3 - 60sek jerzyka - 20 min ciszy - 120sek jerzyka - 25 min ciszy - itd itp... - plik ma 1,5h, każdy odtwarzacz mp3 potrafi to zapętlić. Do dzieła, jerzyki! Bić komary!

Ale start odtwarzania dopiero 1.04
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ