punkty widokowe w Tarnowie i okolicy

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
Awatar użytkownika

Autor tematu
canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

dziękuję za pomoc, cieszę się że Was zainspirowałem tym tematem.
Szybszy, ciekawe miejsca, szczególnie - błękit stawów, niezłe zdjęcie,uspokajające ;) tam się na pewno wybiorę.
co do drogi do Pleśnej proponowanej przez Cinek, także wielkie dzięki, jadąc do Tuchowa, nie omieszkam tam skręcić o "złotej godzinie" :) kiedy słońce chylić się będzie ku zachodowi.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

To ja polecę jeszcze jedno miejsce, też odkryte niedawno. Stawy hodowlane w Żdżarach, w otoczeniu wiekowych dębów. Piękne miejsce, podobno najstarszy dąb, rosnący przy leśniczówce ma 600 lat :shock:


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Punkt widokowy: Jadąc pod nadajnik od Tarnowa, przed szczytem skręcamy w lewo potem jeszcze raz w lewo; widok całego miasta.
Janowice Górne: dojazd - jedziemy od Tarnowa tak jak PKS (Koszyce Rzuchowa Szczepanowice), na skrzyżowaniu na Rychwałd skręcamy w prawo (jest pod górę) jedziemy prosto i za cmentarzem w lewo. Przejeżdżamy po szczycie wzniesienia, po lewej stronie stok Lubinki, dalej na prostej, przy dobrej pogodzie widok na Tatry.
Uroczysko w Janowicach - oznaczony punk widokowy - dojazd od Janowic dolnych, za mostkiem jadać od Zakliczyna skręcamy w lewo. Po ok 1 km znajduje się kapliczka i znak "Uroczysko 500m". Widok na dolinę Dunajca, zwłaszcza w lecie jak mieni się woda, przepiękny.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Obrazek

Jedyny pożytek z tych deszczów jest taki, że przepiękne chmury się gromadzą.
Widok z granicy Zabłędza/Tuchów.

Awatar użytkownika

kirke
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 10-05-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Post autor: kirke »

trix, w Janowicach generalnie trudno znaleźć miejsce, gdzie czegoś ciekawego dla aparatu nie będzie... widoki wspaniałe :) im wyżej tym lepiej :P jesienią polecam się wybrać na szczyt wyciągu "Lubinka" ... piękny las... niesamowite barwy... można dojechać samochodem, ale polecam pieszą wycieczkę :P
Za dnia nie potrafię otulić cię miłością...

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

A ja polecam przejechać się tą trasą, czy to rowerem czy samochodem:

Pleśna-Tuchów przez Mesznę Opacką:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 54324&z=13

Warto też zahaczyć o Łowczówek i cmentarz wojskowy tam się znajdujący. Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy cmentarz na wysokim wzniesieniu, tylko w tym momencie wypadło mi z głowy w jakiej miejscowości konkretnie, ale też w tym samym rejonie. Za każdym razem jak tam jadę to się gubię... Jak sobie przypomnę to napiszę :)


Jest mnóstwo pięknych miejsc w okolicy Tarnowa. Faktycznie najlepiej wziąć mapę Pogórza Cięż.-Rożn. i wszystko po kolei oglądać, bo ciężko wybrać coś naj.

Zobacz sobie też trasę Tuchów- Karwodrza- Trzemesna-Tarnów
Kolejna to: Tuchów-Zalasowa-Tarnów.

Oczywiście nie odkryje teraz niczego nowego jak napiszę Brzanka (znajduje się tam wieża widokowa).

A już dalej od Tarnowa to Ciężkowice i Skamieniałe Miasto...

Polecam nóżkami przejść się z Gromnika do Policht, jeżeli chcemy dalej możemy aż na Jamną.

Na szybko tylko tyle mi się przypomniało. Wiem, że miały być konkretne punkty widokowe, ale na tych trasach znajduję się ich dość sporo i warto samemu je odkryć. I potem zdać nam na forum relację wraz z dołączonymi zdjęciami :)

O jeszcze jedno miejsce mi się przypomniało - Porąbka Uszewska - idziemy oglądamy sobie najpierw grotę, która się tam znajduję, a później idziemy na spacerek (mamy do wyboru czerwony albo żółty szlak, tylko nie wiem czy to nie rowerowy) aż dochodzimy do miejsca gdzie na lewo będziemy mieć widok na Tarnów od strony południowo-zachodniej :)

Właśnie teraz przyszedł mi do głowy pomysł - a może będziemy umieszczać w tym wątku lub nowym nasze zdjęcia z wycieczek (wraz z opisami) i mapką? W ten sposób stworzymy sobie taki mały forumowy przewodnik. Co wy na to? Tym bardziej, że wakacje się zaczynają i myślę, że takich eskapad będzie wiele...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zobacz sobie też trasę Tuchów- Karwodrza- Trzemesna-Tarnów
najpierw do tego Tuchowa trzeba się jakoś dostać ; P

Tarnów - Karwodrza - Trzemesna - Tarnów. Dokładnie tak wygląda moja droga z/do pracy ; d

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Myślę, że każdy wie jak się dostać z Tarnowa do Tuchowa. A ja podaję już konkretne odcinki trasy. Ahhh czepiasz się Keleos, czepiasz!!


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Z Brzanki, chyba to jest czerwony, na górę Liwocz. Piękne widoki z wieży, trasa lajtowa pieszo-rowerowa (raczej dla górala, ale na trekingu przy tak pięknej pogodzie jak teraz też sie powinno przepchać).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

trix pisze:Z Brzanki, chyba to jest czerwony, na górę Liwocz. Piękne widoki z wieży
Widoki fajne, szkoda że tylko na PD. Wystarczyło podnieść konstrukcję ponad linię lasu i byłby widok na cztery strony świata, tak jak na Radziejowej. Trafiłem tam kiedyś na pogodę żyletę, widoki po 100 km w każdą stronę, wypas. Na Brzance trochę zmarnowali pieniądze, bo widok z wieży prawie taki sam jak na dole pod wieżą.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Fajne widoczki sa też spod nadajnika na górze Wał, no i okolica ciekawa.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ