Co to za ptak?

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Co to za ptak?

Post autor: Keleos »

Widuję te ptaki w lasku Lipie oraz przy sadach na ul. Szujskiego. W Internecie znalazłem tylko Sójki, ale to jest wg mnie większe niż sójka...

Czy ktoś poznaje tego ptaka? Bardzo ładny ; )
Załączniki
ptok.jpg
ptok.jpg (191.42 KiB) Przejrzano 4763 razy


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Sójka

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dwie takie prawie codziennie widuję na barierkach przed blokiem :) Drą się do siebie a potem gdzies lecą - pewnie do gniazda. Osobiście byłem zaskoczony ich wielkością - jakoś mi się wydawało, że są wielkości sikorki, a tutaj niespodzianka, bo to spory ptak.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No ja na zdjęciach w google image widziałem mniejsze, wielkości właśnie sikorki, kosa. A ten to spory okaz. Większy od gołębia nawet.

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

Tak sójka, to są dość duże ptaki, zdjęcia wprowadzają w błąd, bo to ptak wielkości mniej więcej kawki albo nawet wrony. Często w lesie można znaleźć piórko z lusterka sójki - niewielkie, ale widoczne bo jaskrawe w paski biało - błękitne:)


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

canis_lupus pisze:Często w lesie można znaleźć piórko z lusterka sójki - niewielkie, ale widoczne bo jaskrawe w paski biało - błękitne:)
Ja mam szczęście do tych piórek, mam ich całkiem pokaźną kolekcję ;) Co ciekawe, posiadaną kolekcję piór gatunków chronionych trzeba zalegalizować :shock:

ODPOWIEDZ