Fundacja dla zwierząt - pomoc

Te co skaczą i fruwają. Te co zielone listki mają.
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dotyczyła mnie bezpośrednio jeszcze niedawno, teraz dotyczy moich teściów, budkę mają zaraz za balkonem, woń kocich aromatów w upalne dni jest nie do podrobienia.
defekator pisze:Z resztą nigdzie nie widziałem aby ktokolwiek pisał że powinieneś iść sprzątać te budki.
Weredyk pisze:Adamie jesli wam to nie odpowiada to albo posprzatac albo zglosic do administracji.
To tak na marginesie :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Generalnie to wolę bezpańskie koty niz bezpańskie psy. Najlepiej gdyby nie były tych i tych ale cóż........ . Jeszcze troszkę mądrych rządów PO i zaleją nas imigranci z chin; problem sam się rozwiąże :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Madox
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 15-12-2009, 16:10

Post autor: Madox »

Keleos pisze:Ja nie mieszkam w bloku...

Ale denerwuje mnie podejście: "ratujmy koty, mnóżmy koty, jeszcze więcej kotów. Ludzie niech zdychają".

Gdy Dominik powiedział, że koty są sterylizowane to napisałem, że tak to co innego.
Keleos a gdzie na stronie fundacji czy jakiejkolwiek innej organizacji pro-zwierzęcej widziales hadło ""ratujmy koty, mnóżmy koty, jeszcze więcej kotów. Ludzie niech zdychają""
Nie ma takiego hasła. Wybacz ale to Twoje emocje i manipulacja z twojej strony.
Nikt z działajacych w takich organizsacjach nie mówi "niech ludzie zdychają".
Wrecz obrażasz ich i dyskredytujesz.

Kto i gdzie pisze "niech sie koty mnożą"? Troszeczke dobrej woli a nie uprzedzen które manifestujesz agrsywnie wystarczy doczytac na stronie fundacji. Fundacja od wielu lat pokrywa koszty sterylizacji kotów podwórkowych oraz kotów zaadaptowanych właśnie po to aby się nie mnożyły bez kontroli, aby potem młode mioty i nie tylko zabijano kamieniami, topiono w garnku itd nie bedę pisał jakie metody sie stosuje.

Sytuacja zwierząt jest w Polsce bardzo zla, wrecz tragiczna. Ustawa o Ochronie Zwierząt nie działa.
W Grudniu 2009 były przejmujące artykuły o okrytnym traktowaniu zwierząt w Polsce, także tygodnik ZNAK poświecił temu tematowi cały numer.

Niektórzy z was przejawili tutaj - cóż pewnie sie obrazicie - postawę czegos nie rozumiemy, czegos nie wiemy, to potępić w czambuł. taka typowa polska postawa. Tyś jest inny, myślisz inaczej a won mi stad.

Zwierzęta to nie przedmioty - one czują tak samo jak my. Na sstronie fundacji jest wywiad z Prof. Elżanowskim - przeczytajcje. jest tam wiele innych artykułów które wyjaśniaja co robią i dlaczego.
Nieładnie i niegrezcznie atakować tak Dominika jak i fundację.

A co do szczurów to jest też ciekawa wypowiedz fachowca
http://www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl/sojusznik.php

A co do domków - robione sa jeszcze okazalsze i wieksze na Wybrzeżu, w sandomoerzu wielu innych miastach na koszt administracji. To nic nowego. zamyka sie piwnice, przegania koty z piwnic wiec robi im sie domki. I jest to kompromisowe rozwiazanie. I to też się nie podoba?
Ustawa o Ochronie zwierząt nakłada na gminy obowiązek dbania o bezdomne zwierzęta. I nie tylko.

Niektórymi wypowiedziami jestem zdegustowany - wydaje sie że niektórzy chca powiedzieć wytepić bezpańskiem psy i koty i już. Albo taka wypowiedz "albo koty albo my"? To już mnie szokuje. Alez człowieku koty ci ani nie wchodzą w droge ani ci n ie zagrażają.
Trudno mi to zrouzmieć.

Trochę dobrej woli i zrozumienia - moge tego oczekiwac od uczestników forum? A myślałem że Tarnów to światłe społeczeństwo.


Madox
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 15-12-2009, 16:10

Post autor: Madox »

Na innych forach jest informacja o nowej inicjatywie fundacji:

"Fundacja Zmienmy Świat chce zrobić budy dla psów z przeznaczeniem dla terenów które ucierpiały w powodzi jak Tuchów i Ciężkowice. Ogromna ilość bud dla psów została zniszczona i wielu ludzi szczególnie w podeszłym wieku nie stać na zakup nowej budy a na zrobienie nowej nie maja głowy albo sił. Wciąż trwa usuwanie skutków powodzi.

Jest porozumienie z ZAKŁADEM KARNYM w Dębicy - wykonaja budy nieodpłatnie. Jednak trzeba zakupić materiały: deski, pape, styropian, śruby itd. Dlatego prosimy Was o wpłaty albo pomoc w pozyskaniu sponsorów.
Sponsoró wyróżnimy na stronie oraz prześlemy specjalne podziękowania.
A może jakiś sponsor zakupi gotową budę? Taniej jednak jest zamemu zrobic szczególnie kiedy Zakład Karny deklaruje sie wykonać budy bez kosztów robocizny.

Nie wiemy ile tych bud uda sie zrobić czy 5 czy 50, to zależy od ilości materiałów. Jak wszyscy wiemy na wsiach psy często nie mają bud albo maja takie byle jak sklecone w których w zimie prawie zamarzają. Tak więc taka akcja zwróci uwage ludzi na dobrostan zwierząt i ich los.

Plan jest taki że pracownik socjalny w danej gminie wskaże ludzi o najtrudnijeszej sytuacji materialnej którzy maja psy, postaramy sie też przez lokalne fora wyszukać domy gdzie psy szczególnie maja trudne warunki i tam budy dostraczyć.

Oczywiście bedziemy relacjonować i dokumentować, fotogrofować przekazanie każdej budy na naszej stronie internetowej.
Tak aby do zimy pomóc jak największej ilości psów tym które mieszkają w najgorszych warunkach albo które utraciły budy w czasie powodzi."

Mam nadzieje że chociaz ten apel spotka sie ze zrozumieniem a nie potępieniem i krytyką jak poprzednio.

Chyba Dalai Lama powiedział:
Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz pomóc, to nie przeszkadzaj innym pomagać"

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Bardzo podoba mi się pomysł z kocimi budkami, dzięki temu na naszym osiedlu , szczura nie uświadczysz. Niedawno na jednym z osiedli na chodniku leżał sobie taki gryzoń, a później dotarło do mnie, że to jedno z tych osiedli bez budek i z tabliczkami na trawnikach aby nie wyprowadzać psów. Jednym słowem skupisko ludzi nie lubiących zwierząt. Być może budki nie powinny być stawiane koło balkonów tylko śmietników, ale tak czy tak to pomysł godny pochwały.
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl

ODPOWIEDZ