Hostel w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Czy w Tarnowie potrzebny jest Hostel?

Tak
21
95%
Nie
1
5%
 
Liczba głosów: 22


Autor tematu
pir2
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 16-09-2011, 10:29

Hostel w Tarnowie

Post autor: pir2 »

Czy uważacie, że w Tarnowie miałby rację bytu hostel? Nawet taki niewielki. Czy musiałby być w okolicach Rynku czy może dworca. Tak się ostatnio zastanawiam, czy to jest dobry pomysł. Nie myślę tu o interesie życia, ale ciekawym zajęciu i miejmy nadzieje utrzymaniu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Hostel w Tarnowie

Post autor: defekator »

pir2 pisze:Czy uważacie, że w Tarnowie miałby rację bytu hostel? Nawet taki niewielki. Czy musiałby być w okolicach Rynku czy może dworca. Tak się ostatnio zastanawiam, czy to jest dobry pomysł. Nie myślę tu o interesie życia, ale ciekawym zajęciu i miejmy nadzieje utrzymaniu.
Kilkukrotnie miałem problemy ze znalezieniem taniego noclegu dla znajomych na jedną lub dwie noce. Być może więc to jest jakiś pomysł. Dużych nakładów inwestycyjnych osobiście bym się tu obawiał, jednak np. jeżeli masz miejsce gdzie to mogło by się znajdować i koszty ograniczyły by się do jego adaptacji i procedur biurokratyczno prawnych możesz zaryzykować. Lokalizacja niekoniecznie musi być przy rynku lub dworcu, ale musi być z nimi dobrze skomunikowana, najlepiej dość często jeżdżącymi autobusami (0A, 0B, 9)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Moim zdaniem hostel ma racje bytu. Ktoś kto chce u nas skorzystać z hoteli musi wyłożyć niezłą kasę: w Tarnovii chyba 240 zł za pokój, U Jana 200. Z tego co wiem od pracownika jednego z tarnowskich hoteli to na brak klientów nie narzekają. Jak masz miejsce to pewnie biznes wypali. Może nie będziesz drugim Hiltonem ale coś z tego pewnie zarobisz.


Autor tematu
pir2
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 16-09-2011, 10:29

Post autor: pir2 »

No niestety lokalu nie mam tylko musiałbym go wynająć.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

to sobie policz, ile musiałbyś mieć obłożenia, żeby zarobić na stałe koszty oczywiście zakładając najgorsze, czas poza sezonem etc.
pytanie, czy to co możesz wynająć dysponuje jakimś własnym parkingiem, nawet małym, ale jego brak to problem.

oprócz bardziej znanych hoteli jest już w Tarnowie parę punktów noclegowych - np. na Bocheńskiego (już parę lat i właściciel jakoś z tego żyje)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Byłem kiedyś w Poznaniu. Bodajże jedna noc w takim hostelu, nie uwierzycie. Znajdował się on zupełnie poza Centrum, przy jakichś lokalnych ulicach, około 2 kilometrów do stadionu Lecha a i tak miał spore obłożenie.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

takie grajdołki lubią mieć rzeszę stałych klientów np. komiwojażerów, ekipy na wyjazdowych robotach etc. i po paru latach potrafią tylko z nich się utrzymać a wszelkich przygodnych spaczy traktować jako bonus.
z backpackersów się nie utrzymasz bo oni na ogół wędrują tylko w sezonie a czynsz trzeba płacić przez cały rok, ale jak dasz czysty pokój z zapleczem sanitarnym, możliwość jakiegoś małego pichcenia i parę drobiazgów typu hotspot to przy miłej obsłudze możesz liczyć na to, że wieści się zaczną dość szybko rozchodzić wśród podróżników ;)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Nie wiem czemu to nazywają hotelem ale coś takiego w Tarnowie jest http://www.papitar.pl/index.php?id=hotel
I tak jak pisał przedmówca najwięcej mieszka robotników.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

karamba pisze:Nie wiem czemu to nazywają hotelem ale coś takiego w Tarnowie jest http://www.papitar.pl/index.php?id=hotel
Czuję się kompletnie zagięty. :) Szukałem taniutkiego noclegu dla pewnych ludzi w maju i skończyło się na Zajeździe pod Dębem. Tzn. wcześniej był OHP na Szkotniku, ale tam to już panuje zupełna patologia i ludzie niemal uciekali z tego miejsca. :) Pierogi wydają się być sympatyczne. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

gushman pisze: Pierogi wydają się być sympatyczne. :)
Najlepsze, w odróżnieniu od ich reklam i strony ;)

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Coś typu Bed&Breakfast za powiedzmy 50zł/noc bardzo by się przydało w Tarnowie. I wcale nie musi się znajdować w ścisłym centrum. Wystarczy spokojne miejsce typu Zajazd Pod Dębem czy Karabela na al. Piaskowej.


Autor tematu
pir2
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 16-09-2011, 10:29

Post autor: pir2 »

maup pisze: oprócz bardziej znanych hoteli jest już w Tarnowie parę punktów noclegowych - np. na Bocheńskiego (już parę lat i właściciel jakoś z tego żyje)
Czy znasz może jeszcze jakieś małe hotele lub miejsca noclegowe, bo o dużych wiem, jak większość, a to, o którym wspomniałeś jest dla mnie zaskoczeniem, szczególnie, że nie ma strony www i ciężko coś się w związku z tym o tym miejscu dowiedzieć. Nie ukrywam, że chcę sprawdzić dokładnie, jak duża jest ewentualna konkurencja...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Biorąc pod uwagę multum stron w sieci: żadna :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Taki hostelik super sprawa, pod warunkiem, że pokoje tanie i dostępne od ręki. Wielu znajomych musi kończyć imprezy wcześnie z uwagi na brak noclegu... taka miejscówka do spania na jedną noc za 15-20zł myślę, że zdałaby egzamin. W akademikach z reguły ciężko o pokój, zwłaszcza osobom już nie studiującym...


Bastekxyz
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Przy Zbylitowskiej jest jakiś pensjonacik czy coś, nazwy i dokładnego adresu nie pamiętam.

ODPOWIEDZ