Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Ogłoszenia typu "kupię, sprzedam". Oferty pracy. Przed napisaniem tutaj czegokolwiek - przeczytaj krótki regulamin.

Moderator: Goscinny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: LordRuthwen »

Bry.
Szukam kogoś do rozłożenia kosztów dojazdów do Krakowa, konkretnie okolice Placu Centralnego/Ronda Kocmyrzowskiego w Nowej Hucie.
Próbowałem transportem publicznym, jednak sumarycznie wychodzi mi jakieś 6h dziennie, więc mi się nijak nie opłaca.
Czas wyjazdu z Tarnowa to około 7:30 rano, do Tarnowa wyjeżdżam koło 17.

Jakby był ktoś chętny to zapraszam do kontaktu, najlepiej na maila: tar-krk(małpeczka)gcth(kropeczka)pl - sprawdzam na telefonie.
Ostatnio zmieniony 05-02-2015, 11:05 przez LordRuthwen, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Nowa Huta to nie Kraków :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie jestem krakusem, dla mnie to Kraków :P

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Ja też nie ale zawsze mnie cieszą takie antagonizmy Krakowsko Nowohuckie, Sosnowiecko Katowickie, Warmińsko Mazurskie, Tarnowsko Katalońskie, czy Krakowsko Warszawskie, a właściwie Całopolsko Warszawskie
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

spytaj na facebooku w grupie Tarnów w Krakowie, tam sporo osób szuka transportu
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Wszystko fajnie, ale tak się składa, że ja nie istnieję - nie mam FB :P


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Post autor: R p T »

Mój pierwszy wpis na tym forum.
Nie znalazłem stosownego wątku, więc tu się przywitam z innymi agorowiczami.
Wszystko fajnie, ale tak się składa, że ja nie istnieję - nie mam FB :P
Nic nie szkodzi, też nie mam konta na FB i jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Z TV też zrezygnowałem - wolę świadomie wybrać sobie informacje w internecie, niż wgapiać się w sieczkę, za którą jeszcze każą sobie płacić abonament.

To o co Tobie chodzi nazywa się ride-sharing, jak wpiszesz
https://www.google.pl/#q=szukam+pasa%C5%BCera
to jednym z pierwszych wyników będzie "BlaBlaCar", który mogę polecić, bo sam korzystałem jako pasażer. Co więcej, poleciłem koledze, który często jeździ w trasy swoim prywatnym samochodem.

Dlaczego "BlaBlaCar" a nie np. "Yanosik AutoStop"?
Yanosik jest polski i należałoby go wspierać w myśl hasła "Dobre, bo polskie", jest apką na Androida i w czasie rzeczywistym zarówno kierowca jak i potencjalny pasażer "widzą się" wzajemnie przed spotkaniem. Na tym zalety się kończą, ponieważ wystarczy, że potencjalny autostopowicz znajdzie się pod innym BTS-em (Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej) i system potrafi go zgubić. Podobnie działa wyszukiwarka na ich stronie, bo czasem gubi miejscowości na trasie i znajduje tylko oferty, które pokrywają się ze startem i metą kierowcy. Może coś poprawili? Nie wiem, już nie korzystam.
Yanosika poleciłbym jako system rezerwowy lub uzupełniający.

BlaBla to produkt importowany (francuski?) i działa także przy podróżach międzynarodowych, wyszukiwarka lepiej sobie radzi. Posiada wbudowany kalkulator - tak więc pasażer nie przepłaca a Ty możesz uatrakcyjnić swoją ofertę jeszcze bardziej obniżając cenę.
Dobrze jak wpiszesz: >>Nowa Huta, Kraków<< jako miejsce docelowe i oczywiście należy też zamieścić osobną ofertę na trasę powrotną.
System opiera się o punktowanie zarówno kierowców, jak i pasażerów - czyli jest bardziej bezpieczny od Yanosika.
Na początku nie wstydź się poprosić pasażerów o napisanie opinii - to wiele pomaga i oczywiście nie zapominaj o napisaniu opinii pasażerom, którzy Ciebie ocenili.
Jest nawet zakładka "tylko dla kobiet" - moim zdaniem nie potrzebna, bo system budowania zaufania działa znakomicie tak u kierowców jak i wśród pasażerów - no chyba, że przez całą podróż chcą rozmawiać wyłącznie o "babskich" sprawach.

W profilu kierowca umieszcza wiele danych jak typ i marka samochodu, czy lubi słuchać muzyki, czy jest Bla, czy raczej BlaBlaBla (gaduła), czy w samochodzie można palić, lub podróżować ze zwierzętami - co jest bardzo czytelnie przedstawione w postaci piktogramów. Jako rowerzysta, który z chęcią podwiózłby się z rowerem w jedną stronę, wyczekuję jeszcze jednego znaczka.
Kierowca określa też ilość wolnych miejsc, czy może powieźć zbaczając z trasy, oraz czy może zabrać bagaż.

Pasażer może sobie odfiltrować oferty wg. terminu, ceny, doświadczenia kierowcy (opinie innych pasażerów), klasy pojazdu.
Dla planujących wyjazd, zwłaszcza w rejony oddalone od tras tranzytowych bardzo cenną opcją jest możliwość dużo wcześniejszego ustawienia trasy z wybranymi parametrami i w chwili pojawienia się oferty, pasażer otrzyma powiadomienie na swojego e-maila. Dzięki temu może sobie zarezerwować taki przejazd kontaktując się z kierowcą.

"BlaBlaCar" działa na podobnych zasadach jak pewien znany portal hotelarski - właśnie poprzez system wystawiania opinii (które każdy może przeczytać bez potrzeby rejestrowania się w serwisie) - w mojej ocenie jest bardzo wiarygodny i chroni zarówno kierowcę jak i pasażerów przed rozczarowaniami; podróż jest bezpieczna, bo każdy kierowca dbając o swoją reputację nie będzie "kozaczył".
Ponadto redukuje się koszty podróży a mnie przekonuje jeszcze jeden argument - samochód nie wiezie kierowcy i powietrza, tylko zabierając pasażerów zmniejsza się zatłoczenie na ulicach i chroni środowisko. Są miasta w których samochód osobowy wiozący 1 i więcej pasażerów, może korzystać np. z BUS-pasa oznaczonego symbolem "2+"; czyli odpada stanie w korkach (w USA i paru innych miejscach na świecie, specjalne pasy dla bardziej zapełnionych osobówek, wyznacza się także na autostradach, tam gdzie się często korkują - także symbolem "2+" lub napisem HOV (High-occupancy vehicle lane) popularnie zwanych diamentowymi).

Konta na FB nie żałuj; na "BlaBla" może będziesz miał mniej znajomych, ale realnych a nie wirtualnych.


Rozpisałem się, ale może inni czytelnicy skorzystają.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dzięki za info, na blabla już wystawiłem, 10 minut po wystawieniu był już sms o chętnych :P
Z tym, że nie zawsze ktoś jedzie, jakby był stały to by nie było źle.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Post autor: R p T »

Jeszcze takie info od znajomego - zwłaszcza na dłuższej trasie warto wpisać przystanki tzn. miejsca planowanych postojów z orientacyjnym czasem.
Niekiedy można podłapać dodatkowego pasażera.
LordRuthwen pisze:Z tym, że nie zawsze ktoś jedzie, jakby był stały to by nie było źle.
BlaBla to nie stała linia przewozowa; ma to służyć redukcji kosztów a nie zarabianiu.

Nie jest wykluczone, że po pewnym czasie będziesz miał stałych pasażerów, albo odezwie się do Ciebie inny kierowca robiący podobną trasę o podobnej porze i będziecie się podwozić na zmianę - co też nie jest złym rozwiązaniem. Dość popularną trasę robisz, więc poobserwuj w ofertach, czy ktoś nie wystawił podobnej.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: LordRuthwen »

Ok, mam komplet. Jakbym szukał to znów napiszę :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: LordRuthwen »

Ogłoszenie znów aktualne, dwa miejsca.


ArgOOn
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 24-08-2009, 12:49

Re: Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: ArgOOn »

O której jesteś na tej Hucie i którędy jedziesz dokładnie?

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: LordRuthwen »

Z reguły jeżdżę na 7.
Do Krakowa przez Bieżanów, Rybitwy, Saską a potem jak lepiej czyli Nowohucka lub Dąbia.
Z Krakowa Igołomską.


ArgOOn
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 24-08-2009, 12:49

Re: Szukam pasażerów do Krakowa - codziennie

Post autor: ArgOOn »

Hmm... a możesz zahaczyc o Bora Komorowskiego jakby co?

ODPOWIEDZ