Unia Tarnów 2009/10

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

To teraz otwierają się dwie opcje dla piłkarzy Unii.

Pierwsza - iść w ślady kolegów piłkarzy z Hutnika i jeżeli Unia ma wobec nich zaległości finansowe, poprosić o rozwiązanie kontraktów poprzez Małopolski OZPN.
No i druga opcja - zacisnąć zęby i awansować o klasę wyżej, gdyż odpadł najgroźniejszy rywal i liczyć że po awansie znajdzie się ktoś z kasą na utrzymanie drużyny na drugoligowych "salonach". Ale ta druga opcja może być trudna do zrealizowania w obydwu podpunktach.
Ja w każdym bądź razie życzę drużynie Unii, aby nie podzielili losu Hutnika i załapali się na drugą opcję.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

suraiw pisze:Pierwsza - iść w ślady kolegów piłkarzy z Hutnika i jeżeli Unia ma wobec nich zaległości finansowe, poprosić o rozwiązanie kontraktów poprzez Małopolski OZPN.
No i druga opcja - zacisnąć zęby i awansować o klasę wyżej, gdyż odpadł najgroźniejszy rywal i liczyć że po awansie znajdzie się ktoś z kasą na utrzymanie drużyny na drugoligowych "salonach". Ale ta druga opcja może być trudna do zrealizowania w obydwu podpunktach.
Ja w każdym bądź razie życzę drużynie Unii, aby nie podzielili losu Hutnika i załapali się na drugą opcję.
Ale własnie wybrali drugą opcję :) Decyzję podjęli już jakieś 2 tygodnie temu :)
W ostatnich dniach ze swoich klubów powrócili do Unii Kucharzyk i Łapuszek i można powiedzieć, że Unia w komplecie na wiosnę. Z podstawowego skłądu nie ma jedynie Tomka Bomby. A szeregi Unii ma zasilić Nigeryjczyk Tevin Oijrogbe :)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Deto pisze: Ale własnie wybrali drugą opcję :) Decyzję podjęli już jakieś 2 tygodnie temu :)
No to bardzo dobra wiadomość. Ja, mimo że mój czas aktywnego kibicowania już minął, trzymam kciuki za drużynę piłkarską Unii, pomimo tych "ciemnych chmur" jakie się pojawiły ostatnio nad tarnowską piłką nożną.
Jeżeli faktycznie Hutnik się wycofa lub zagra rezerwami, to jest szansa przy pełnej mobilizacji i zaangażowaniu uzyskać awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli do 2 ligi.
Może się pomału odrodzi tarnowska piłka na taki poziom jaki powinno mieć miasto ponad stu tysięczne i nikt z kibiców piłkarskich nie będzie szydził że Tarnów leży koło Niecieczy.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Przygotowania piłkarzy Unii Tarnów do rundy wiosennej w trzeciej lidze nabierają tempa. Przypomnijmy, że pierwsze ligowe spotkanie rundy rewanżowej, rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim już za niespełna miesiąc, w sobotę 13 marca.
Początek spotkania Unia Tarnów - Hetmam Włoszczowa zaplanowano na godzinę 13:00.

Miłą niespodziankę dla kibiców futbolu w naszym mieście przygotowali działacze klubu z Mościc, którzy zdecydowali, że wstęp na ligowe spotkania tarnowskiej Unii w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 będzie BEZPŁATNY !
Nam nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich sympatyków piłki nożnej z Tarnowa i nie tylko, na ligowe spotkania w Jaskółczym Gnieździe - emocje gwarantowane !

:!:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Mogę spytać, tak z ciekawości, ile do tej pory mniej więcej kosztował bilet na przeciętny mecz ligowy?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

4 i 7 zł.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

No ja nie wiem czy to taki dobry pomysł, jakoś nie wierzę w zdecydowanie większą frekwencję a za te bilety zawsze byłoby trochę grosza dla piłkarzy

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Myślę, że wobec doniesień medialnych o korupcji w Unii takie medialne posunięcie było potrzebne. Od samego zniesienia biletów, które i tak kosztowały niewiele kibiców nie przybędzie. Ale teraz przynajmniej nie będą mogli mieć pretensji do zawodników, że nie grają z pełnym zaangażowaniem albo "dla rywala". Skoro nie płacili za bilety to nie mogą narzekać. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Na ręczną też jest za darmo, taka promocja Unijna. :D Najważniejsze, że będzie doping i atmosfera. :)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Halowy Turniej Orlików (rocznik 1999) organizowany przez Tarnovię na hali... Jaskółka ;)

Derby Tarnowa Unia - Tarnovia II 5-1

10-letni piłkarze Unii Tarnów dopingowani przez kibiców Jaskółek

http://www.youtube.com/watch?v=hffDEkq2-ME

Wisła Kraków - Unia Tarnów 3-0

http://www.youtube.com/watch?v=KBQaiegF34w


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A właśnie tak widząc plakat się zastanawiałem, gdzie Tarnovia zorganizuje turniej halowy... ; P

Miałem wpaść, dopingować moich uczniów, ale nie dałem rady zorganizować czasu ; )


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Keleos pisze:Miałem wpaść, dopingować moich uczniów, ale nie dałem rady zorganizować czasu ; )
Twoich ? Czyli ? ;)

[ Dodano: 22-02-2010, 10:14 ]
OLIMPIA I Wojnicz - UNIA I Tarnów 1-3 (0-3) 2 x 35 minut
Bramki: 0-1 Węgrzyn 7, 0-2 Kucharzyk 11, 0-3 Kucharzyk 39, 1-3 Kurzawski 64

UNIA I: Lisak - Pawlak, Mikołajczyk, Bartkowski, Węgrzyn - Radliński, Kazik (25 Ślęzak), Ocłoń, Witek - Kucharzyk, Drozdowicz

Olimpia I: Stefański - Morys, Gleń, Fryś - B.Janicki, Kurzawski, Krauze, Pazdoł, Barwacz - Pachota, Ulas oraz D.Kusion, Malisz


OLIMPIA II Wojnicz - UNIA II Tarnów 1-3 (0-0) 2 x 35 minut
Bramki: 0-1 Kroker 37, 0-2 Saratowicz 52 , 0-3 Kroker 58

UNIA II: Pięta - Jamróg, Furmański, Oijrogbe, Marciniec - Rodak, Ślęczka, Kazik (Ślęzak), Saratowicz - Nytko, Kroker

Olimpia II: Zapała - Bodzioch, Góral, Malisz, M.Kuboń - Krawczyk, B.Janicki, Nosek, Biernacki - Duda, D.Kusion oraz Krauze, Ł.Kusion, Mytnik, Dzierwa


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Moich, czyli jeden w Unii, drugi w Tarnovii ; )

Tam grali tylko '99?

Bo "moi" to chyba 97 rocznik, a też brali udział... ; P Przynajmniej tak twierdzą ; P (Może na trybunach byli? Nie wiem ; P)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Keleos pisze:Moich, czyli jeden w Unii, drugi w Tarnovii ; )

Tam grali tylko '99?

Bo "moi" to chyba 97 rocznik, a też brali udział... ; P Przynajmniej tak twierdzą ; P (Może na trybunach byli? Nie wiem ; P)
Grali 1999 i młodsi, z tego co mi wiadomo :P


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Wczoraj w Krakowie odbyło się spotkanie Komisji ds. Licencji przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej, na którym zdecydowano o cofnięciu licencji na grę w trzeciej lidze grupie małopolsko-świętkrzysiej, czołowej ekipie w tej klasie rozgrywek - Unii Tarnów. Wcześniej ten sam los spotkał lidera III ligi drużynę Hutnika Kraków.
Jednocześnie MZPN przychylił sie do wniosku działaczy z Tarnowa, którzy zwrócili się z prośbą o przedłużenie terminu złożenia wymaganych dokumentów do 5 marca 2010 roku. Wstrzymanie licencji jest spowodowane narastającym zadłużeniem klubu oraz brakiem zapewnienia ze strony władz naszego miasta, że w przypadku przejęcia terenów należących do ZKS "Unia" Tarnów miasto spłaci zadłużenie. Przyszłość piłkarskiej Unii Tarnów zależy teraz od władz naszego miasta oraz Rady Miejskiej, od której MZPN oczekuje zabezpieczenia dotyczącego spłaty zadłużenia klubu w chwili przejęcia przez Gminę Tarnów terenów należących do ZKS "Unia". Jeżeli warunki te nie zostaną spełnione, to biało-niebiescy nie zagrają na wiosnę w rozgrywkach trzeciej ligi. Przypomnijmy, że tarnowskie Jaskółki, po wycofaniu Hutnika Kraków z rozgrywek III ligi, mają tylko 1 punkt straty do lidera tabeli Puszczy Niepołomice.

/za www.zksunia.tarnow.pl /

ODPOWIEDZ