Tenis...

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
gvr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 04-04-2011, 15:23
Lokalizacja: Znienacka

Tenis...

Post autor: gvr »

Obrazek

Jak to jest z tenisem ziemnym w Tarnowie?

Chodzi mi głównie o to czy gdzieś można pograć za darmo, czy są jakieś 'dzikie' korty?

Czy ktoś z forum gra, bądź chciałby zagrać i szuka sparingpartnera?

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Jakiś czas temu szukałam właśnie takich kortów. Niestety nie doszukałam się za wiele. Dwa betonowe na osiedlu koszyckim i tyle. Ciężko się tam wbić bo wszyscy chcą pograć za darmo. Może gdzieś jeszcze jakieś są o jakich nie wiem. A chętnie bym się dowiedziała :) Pod SP 23 były chyba ze dwa korty ceglaste, ale od paru lat zdaję się, że zarastają trawą...

Ciekawa jestem czy te wszystkie orliki mają także opcję zamontowania siatki do tenisa. Wydaje mi się, że powinny mieć - ale znowu - w kosza czy w noge pogra cała masa dzieciaków na raz, a w tenisa max 4 osoby, więc praktycznie rzecz biorąc tam też może być ciężko, żeby sobie spokojnie pograć.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gvr pisze:Chodzi mi głównie o to czy gdzieś można pograć za darmo, czy są jakieś 'dzikie' korty?
Nie wiem czy dzikie, ale swego czasu oddano na osiedlu Koszyckim cały kompleks ogólnodostępny i były tam też korty :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
gvr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 04-04-2011, 15:23
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: gvr »

Kompleks ogólnodostępny na Osiedlu Koszyckim... brzmi interesująco, trzeba będzie to zbadać :P Dzięki za info!

Na Zumi widać pomarańczową plamkę obok boiska piłkarskiego na przeciwko Tamelu - wie ktoś co z tym kortem?
gosis pisze:A chętnie bym się dowiedziała :)
Hmm czyżbym sparingpartnerki długo szukać nie musiał? :->

PS:
Jakub Kwaśny pisze:3150 ml A Rh +, a TY?
1800 ml i również A Rh + :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

gvr pisze:Na Zumi widać pomarańczową plamkę obok boiska piłkarskiego na przeciwko Tamelu - wie ktoś co z tym kortem?
Jeśli mówisz o tym przy parku strzeleckim to tam niestety są płatne korty. Nie wiem tylko jak bardzo blisko tamelu na ZUMI ;) W tych okolicach kojarzę tylko właśnie te płatne korty :P

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Cubaza, podejrzewam, że chodzi o ukryty kort w krzakach na Piaskówce. Kiedyś udało mi się tam przedrzeć za pomocą właśnie map satelitarnych. Ale z tego co się orientuję to należy do Tamelu i nie jest ogólnodostępne, chociaż mnie się bez problemu udało tam dostać bo było normalnie otwarte :P nie wiem jak teraz. Żadna informacja tam nie wisiała. Ale szczerze to nie polecam - nie da się wyjść żywo stamtąd przy takiej ilości komarów... Jako że z każdej strony krzaki. Pozostaje jedynie Osiedle Koszyckie, pod warukiem, że się uda trafić na wolne :P Ale jak ktoś umie grać i ma buty nadające się na kort ceglasty ostatecznie można wynająć na Romanowicza lub na Wojska Polskiego.

grv mój poziom zaawansowania w tenisa jest tak wysoki, że mogę conajwyżej piłki podawać ;) ale tak sobie czasem dla przyjemności odbijam :P


Autor tematu
gvr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 04-04-2011, 15:23
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: gvr »

Cubaza pisze:Jeśli mówisz o tym przy parku strzeleckim to tam niestety są płatne korty. Nie wiem tylko jak bardzo blisko tamelu na ZUMI ;) W tych okolicach kojarzę tylko właśnie te płatne korty :P
Te korty przy Parku Strzeleckim są ciut dalej niż na przeciwko Tamelu :P
gosis pisze:grv mój poziom zaawansowania w tenisa jest tak wysoki, że mogę conajwyżej piłki podawać ;) ale tak sobie czasem dla przyjemności odbijam :P
Ja też jestem amatorem, gdyby było inaczej pewnie odbijałbym w jakimś klubie i nie szukałbym darmowych kortów :P Także jak byś miała ochotę poodbijać dla przyjemności możesz naskrobać 'PeeMke' do mnie :->

Co do kortu na Piaskówce to już nieistotne jakie warunki tam panują bo nawiedziłem dziś korty na osiedlu Koszyckim i więcej mi nie trzeba wiedzieć - tam jest ekstra! Dwa korty, równiuśki beton, siatka, ogrodzenie no i wstęp wolny - czego chcieć więcej?! 8) A i wokoło inne obiekty sportowe i wszędzie pusto więc problemów z zastaniem chociaż jednego wolnego kortu nie powinno być... :)

Tak się aktualnie prezentuje ten kort:

http://fotosik.org/images/39462439247751501858.jpg
http://fotosik.org/images/57857366391803914548.jpg
http://fotosik.org/images/54012830531090825569.jpg

Na koniec dziękuję ślicznie za odpowiedzi w temacie a przede wszystkim za nakierowanie mnie na Koszyce! ;)

Pozdrawiam


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

gvr pisze:Te korty przy Parku Strzeleckim są ciut dalej niż na przeciwko Tamelu
No właśnie dlatego mi to nie pasowało :P Dlatego napisałem, że nie jestem pewien :P

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

I teraz wszyscy na forum będą wiedzieć i miejsc w Koszycach już nie będzie ;)


Autor tematu
gvr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 04-04-2011, 15:23
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: gvr »

Tsaa już widzę tam tłumy jak pod krzyżem, kolejki ciągnące się pod samiuśki rynek... Zakopanego :o Masa chętnych do wypróbowania darmowego kortu w Koszycach, niczym podczas promocji w Media Markt :mrgreen:

Widać po ilości wiadomości w mojej skrzynce z zapytaniem typu "może partyjka?" czy po ilości udzielających się w tym temacie jak popularną dyscypliną jest ten sport :roll:

Ci co grywają regularnie to pewnie znali już tą miejscówkę i będą grać tam gdzie grali wcześniej, a ci co dopiero usłyszeli o niej to wątpię by nagle zapałali miłością do tego sportu i szturmem ruszyli w kierunku Koszyc tym bardziej że to nie centrum a obrzeża Tarnowa... :P

Nawet jeśli komuś przyjdzie do głowy :idea: by tam zacząć pykać to będą to jednostki i raczej nie będą tam koczować od rana do wieczora, dzień w dzień :P

Po za tym ludzie w obecnych czasach preferują raczej inny sposób na spędzanie wolnego czasu... niż aktywnie np. uganiać się za żółtą piłeczką :P

Ja tam jestem optymistą i raczej jestem spokojny o to że nie wywołałem 'bumu' tenisowego :mrgreen: i jak wybiorę się tam by pograć to zastanę chociaż jeden kort wolny :)

Czołem


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Wie ktoś kto się zajmuje tymi kortami? Oświetlenie w ogóle nie działa.... A chyba po coś tam je zamontowano... :roll:

Też dziękuje za wskazanie tych kortów, właśnie zaczynam samonaukę gry w tenisa. Generalnie trochę ludzi tam grywa ale nie jest jakoś ciężko trafić na wolny kort...


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

na orliku na osiedlu zielonym jest kort do tenisa, tzn boisko ogólne do siatkówki, koszykówki i właśnie do tenisa, jest ono bezpłatne jedynie co trzeba to sb zarezerwować termin.

PS: ja chętnie zagram w Tenisa, co prawda mam rakiety wartości 50 zł jedna :oops:, ale tak do amatorskiej zabawy szkoda mi kupować profesjonalnych drogich rakiet haha :)


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Ja też mam raczej gównianą rakietę :P Ale moje doświadczenie z tenisem to w sumie kilka godzin gry na kortach na koszyckim więc ja jestem początkujący totalny... Z 10 dni temu chyba pierwszy raz odbijałem piłeczke...

A co do orików to właśnie szukając kortów robiłem rozeznanie na orlikach i wydawało mi się, że linie do tenisa są tylko na orliku w skrzyszowie.... Na pewno na zielonym jest przystosowane boisko do tenisa ?? A pozatym nawierchnia na koszyckim jest chyba lepsza do tenisa...


Autor tematu
gvr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 04-04-2011, 15:23
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: gvr »

sylw3st3r, flyfly, Panowie luknijcie do skrzynek odbiorczych ;)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

flyfly, pracownik orlika mówi że jest do tenisa, co do mojej gry to również nie wiele grałem przede wszystkim jak Jestem na Słowacji to tam sobie gramy żeby zabić nudę hehe a tak poza tym to nic, ale zabawa fajne hehe :) więc można się umówić i kiedyś zagrać:)

ODPOWIEDZ