ZKS TAMEL TARNÓW

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

ZKS TAMEL TARNÓW

Post autor: tarnowianin1330 »

Witam, wiem, że pewnie będzie ciężko, ale spróbuję ;) .

Część forumowiczów na pewno pamiętam klub sportowy Tamel, część może nawet chodziła na mecze.Poszukuję każdej informacji na temat tego klubu.Mogą być nawet własne wspomnienia np z meczów piłki nożnej.Poszukuję też pamiątek związanych z Tamelem (tak, wiem, że czasem pojawią się odznaki Tamelu na allegro, ale praktycznie są to ciągle te same aukcje z odznakami w mocno średnim stanie, których nikt nie chce kupić.).

Zachęcam do dyskusji osoby, które mają wiedzę o tym klubie.


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Ja tam nawet kiedyś trenowałem, ale że to było w podstawówce, czyli jakieś 20 lat temu to niewiele w pamięci została. Ale pamiętam, że za niestrzelony rzut karny biegało się dookoła boiska bocznego, no i to, że przed każdym treningiem stało się w szatni (która już nie istnieje) w kolejce po wyposażenie (niebieską, o ile dobrze pamiętam, koszulkę, spodenki i getry). No i były też gierki do czterech bramek na małej powierzchni. Cóż, jakoś tak przez mgłę. Ale temat sympatyczny:)

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Też to pamiętam :)
Ale jak przechodzę obok tego stadionu to mnie za przeproszeniem krew zalewa,że dopuścili do zaniedbania takiego obiektu !!
Gdy byłem wczoraj tam to : siedlisko"meneli" tam chyba przesiaduje :o
Pełno butelek po piwku,petów a nawet "rodzynek" kondom :mrgreen:
SYF,Kiła i .........
W ogóle teren tego "parku" woła o pomstę do nieba :)
Panowie zbliżają się wybory może byście coś tam uczynili ażeby spacerowało się tam przyjemniej :mrgreen:
Przepraszam za moje uwagi nie na temat ale gdzieś się musiałem wyżalić 8)


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Nie przypuszczałem, że w tak krótki czasie będą 2 odpowiedzi w temacie ;) .

Racjonalista cieszę się, że temat się spodobał.

Robert77 pisze:Też to pamiętam :)
Ale jak przechodzę obok tego stadionu to mnie za przeproszeniem krew zalewa,że dopuścili do zaniedbania takiego obiektu !!
Gdy byłem wczoraj tam to : siedlisko"meneli" tam chyba przesiaduje :o
Pełno butelek po piwku,petów a nawet "rodzynek" kondom :mrgreen:
SYF,Kiła i .........
Niestety racja.Lubię się tam przejść (na stadion Tamelu) i też mi szkoda tego stadionu i oczywiście klubu.

A apropo stadionu.Czyją on jest teraz własnością :?: Obiło mi się o uszy chwilę temu, że podobno należy do miasta... .

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

Znalazłem coś CIEKAWEGO dla włodarzy naszego miasta :

LINK

Obejrzyjcie :evil:
Nawet nie musicie się za biurka ruszyć ażeby zobaczyć "uroki" stadionu TAMEL :evil:
Podpowiadam kliknąć na słowo LINK !!


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Nie no bez przesady, że zostało zanidbane. Stadion Tamelu do Camp Nou nigdy nie było. Choć osobiście żałuję, że Tamelu nie ma.

A tak w ramach ciekawostki to jeszcze dwa lata temu Unia rozgrywała tam mecz sparingowy z Wolanią, choć przyznam, że stan murawy był fatalny. Szkoda...

Kiedys miałęm oazję bywac na meczach Tamelu, jak i Błękitnych.


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

To takie pytanie nie do końca w temacie, ale po części tak.

Swego czasu obiło mi się o uszy, że istnieje książka "Historia tarnowskiej piłki nożnej", czy coś w tym stylu.Orientuję się ktoś jaki jest dokładny tytuł i czy można ją gdzieś kupić lub pożyczyć :?:


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

Ja słyszałem że Rolnicki gdy się rozstawał z Unią i zakładał nowy klub to jedną z opcji nowego toru był właśnie Tamel. Teraz nie ma ani Tamelu ani toru w Machowej, ciekawe jak by się potoczył los tego stadionu gdyby Rolnicki wybudował n nim tor żużlowy.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

A jeszcze 7-8 lat temu było wszystko w porządku, nawet ja tam przychodziłem z kumplami grać... Eh to były czasy.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Podbijam temat.Może znajdzie się ktoś kto napisze jakieś ciekawe informację na temat tego klubu.Ewentualnie odpowie na moje pytania z wcześniejszych postów.


formerplayer
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 15-08-2011, 17:04

Post autor: formerplayer »

Chętnie odpowiem na wiele pytań związanych z Tamelem. Zacząłem tam grę w sezonie 97/98 w trampkarzach młodszych i grałem do końca wieku juniorskiego w sezonie 07/08 niestety nie mogłem zostać bo seniorów nie było wtedy już kilku dobrych lat. Seniorzy kończyli na 6 miejscu w 4 lidze i dziwi mnie to do tej pory, że żałowano pieniędzy na klub. Juniorów rozwiązano bo, po zmianie właściciela całego zakładu Tamel, chciano całkiem odciąć pieniądze, ale związki zawodowe zaprotestowały i jeszcze przez 2-3 lata klub się utrzymał. Później już całkowicie pieniądze zostały odcięte i skończyła się gra. Sprzęt, który pozostał (głównie piłki, znaczniki itp.) wzięło kilka innych drużyn. Zadajcie konkretne pytania a odpowiem na nie dokładnie. Pozdrawiam :)


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

formerplayer pisze:Zacząłem tam grę w sezonie 97/98 w trampkarzach młodszych i grałem do końca wieku juniorskiego w sezonie 07/08 niestety nie mogłem zostać bo seniorów nie było wtedy już kilku dobrych lat. Seniorzy kończyli na 6 miejscu w 4 lidze i dziwi mnie to do tej pory, że żałowano pieniędzy na klub.
Tak, zgadza się.Zespół seniorów rozwiązano po rundzie wiosennej sezonu 2001/2002, po którym zajęli 6 miejsce i grali w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski :!:
formerplayer pisze:Juniorów rozwiązano bo, po zmianie właściciela całego zakładu Tamel, chciano całkiem odciąć pieniądze, ale związki zawodowe zaprotestowały i jeszcze przez 2-3 lata klub się utrzymał.
Pamiętasz może, w którym roku dokładnie rozwiązano zespół juniorów ?

Trampkarze trenują jeszcze w Tamelu, czy ich również rozwiązano ?

W pierwszej połowie 2009 roku pracowałem przy Elektrycznej, po pracy chodziłem na przystanek autobusowy koło Tamelu i pamiętam, że po 15 chyba 2 razy w tygodniu były treningi jakiś małych chłopaków (chyba to trampkarze, albo trampkarze młodsi - ale pewny nie jestem, bo nie wiem jaki jest wiek trampkarzy :P).


formerplayer
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 15-08-2011, 17:04

Post autor: formerplayer »

Wszystkie pozostałe sekcje piłkarskie na Tamelu (juniorów i trampkarzy) rozwiązano najpóźniej po rundzie wiosennej sezonu 2008/2009. Później jeszcze przez pewien czas odbywały się treningi Łukovii i sparingi innych drużyn ale to już tylko praktycznie seniorzy.
Niestety nikt już na tym boisku nie trenuje - nie koszone od dawna pokryte w większości kretówkami nie nadaje się w żadnym wypadku do gry, szatnia i pomieszczenia gospodarcze są zamknięte na cztery spusty a sprzętu, jak już wcześniej pisałem, już nie ma.
Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania :)


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Czyją własnością jest obecnie stadion :?:

Co się stało ze strojami piłkarskimi :?:

Miał Tamel jakiś przydomek :?: Za czasów jak istniała sekcja seniorów to żadnego przydomka nie pamiętam.Kilka lat temu obiło mi się o uszy pszczoły, osy albo coś w tym stylu.

Orientujesz się, czy były jeszcze jakieś sekcję w Tamelu, poza ciężarowcami, piłką nożną i brydżem :?:

Istnieje jakaś książka o Tamelu :?: Wiem, że są książki o Metalu, Błękitnych, Unii, Tarnovii.Jest też książka "Co zostało z tarnowskiego sportu", ale jest tam mało o Tamelu.

Orientujesz się w sprawach pamiątek Tamelu :?: Co wyszło, w ilu wzorach/rodzajach.Ja wiem, że są na pewno 3 rodzaje odznak Tamelu (albo więcej, ale są prawie identyczne), plus jakaś "MZKS Tarnów" w barwach niebiesko-zielonych, która wiele razy pojawiała się na aukcjach allegro z podpisem Tamel Tarnów.Wiem też tylko o 1 wzorze proporczyka.


formerplayer
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 15-08-2011, 17:04

Post autor: formerplayer »

Stadion należy do miasta, zakład dzierżawił powierzchnie przez czas w którym działał klub. Szczerze mówiąc, nie wiem co się stało ze strojami.
Rzeczywiście mogłeś usłyszeć określenie "pszczoły" lub "osy" - to dzięki barwom Tamelu, które były żółte i czarne. Jedne ze stroi seniorskich, miały czarno-żółte pionowe pasy.
O innych sekcjach mi nie wiadomo. Pomiędzy boiskiem głównym a bocznym znajduje się kort tenisowy, możliwe, że w przeszłości był używany przez klub. Pamiętam, że od zawsze grało tam kilku pasjonatów, zawsze ci sami. Jeżeli jeszcze tam grywają i chciałbyś z nimi porozmawiać, to na pewno będą wiedzieć coś na temat historii tego kortu.
Odnośnie książek nie wiem nic, natomiast widywałem w klubie czasami foldery związane z Tamelem, ale były to tylko wewnętrzne foldery informacyjne, które raczej nie wyszły poza mury. Niestety wiedzy związanej z pamiątkami związanymi z Tamelem nie posiadam, ale pamiętam proporczyk Tamelu, miał chyba niebiesko-żółty kolor z napisem ZKS TAMEL TARNÓW i rokiem założenia 197któryś niestety nie pamiętam daty założenia.

ODPOWIEDZ