LEKSYKON TARNOWSKIEGO SPORTU

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

LEKSYKON TARNOWSKIEGO SPORTU

Post autor: tarnowiack »

http://www1.atlas.intarnet.pl/index_ful ... l&id=21496

Za komentarz wystarczy zdaje sie plik audio na w/w stronie oraz cytat:
"Pionierstwo Kierońskiego i Nogi przejawia się też bowiem w godnym naśladowania przykładzie wyciągania właściwych, to jest konstruktywnych wniosków z błędów, jakie popełnili ostateczni redaktorzy pierwszej edycji niezwykłej (nawet z błędami i brakami) "Encyklopedii Tarnowa". Zamiast uprawiania bezpłodnej frustracji i narzekalnictwa, dwaj sportowi dziennikarze zakasali rękawy i nie czekając na nikogo, opracowali książkę, która stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie środowiska, które ujawniło się z taką siłą półtora roku temu."

MAM. Mimo nieuniknionych niedociagniec - BRAWO!


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: LEKSYKON TARNOWSKIEGO SPORTU

Post autor: Deto »

tarnowiack pisze: "Pionierstwo Kierońskiego i Nogi przejawia się też bowiem w godnym naśladowania przykładzie wyciągania właściwych, to jest konstruktywnych wniosków z błędów, jakie popełnili ostateczni redaktorzy pierwszej edycji niezwykłej (nawet z błędami i brakami) "Encyklopedii Tarnowa".
Nie wiem jak z Nogą, ale Kieroński był również współautorem Encyklopedii, więc chyba autor tego tekstu o tym zapomniał ;)


Autor tematu
tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Sam Encyklopedii Tarnowa nie pisał.
Może po prostu nie udało mu się "przepchać" wielu rzeczy które przez pozostałych współredaktorów zostały uznane za mało znaczące lub wręcz "nieważne..?

Bądź co bądz - powyższy cytat pozostaje aktualny nawet jesli sam Kieroński był jak piszesz współautorem ;)
Wyciągnięte z poprzednich błędów wnioski na pewno były konstruktywne - czego owocem jest leksykon.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Nie żebym się czepiał i do tego był chodzącą encyklopedią sportu, ale przejrzałem tak na szybko kilkanaście haseł i już jeden błąd znaleziony ;)

Tomasz Prokop nie grał nigdy w Orkanie Strzyżyc :shock: , tylko Orkanie SZCZYRZYC.

ODPOWIEDZ