List otwarty kibiców Unii Tarnów dotyczący trudnej sytuacji

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Lechu pisze:A co te Twoje wywody w ogóle wnoszą do tematu ?
No niewiele, a jesli juz się czepiasz merytorycznych kwestii to wnosi mniej wiecej tyle co twoja inspirująca i konstruktywna wymiana poglądów, że zacytuję >>Tzw. beton, gratuluję myślenia :)<< Po czym odniosłem się do twoich błędnych zapatrywań podważając logiczność kiepskiej riposty w temacie "myślenia"...
Poza wszystkim temat podobno dotyczy trudnej sytuacji Unii... wiec skąd nagle tu i Wisła, i Legia i superpuchar... + wklejki z jakiejs kopaniny? bo ktos krzyknął AZOTY GRABARZEM UNII?? Badźmy konsekwentni.
Czytam, myślę... ale dalej nie rozumiem. I pewnie mi sie nie uda.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

tarnowiack pisze:Czytam, myślę... ale dalej nie rozumiem. I pewnie mi sie nie uda.
Nie jesteś KIBICEM, masz inny (spaczony przez tvn+polsat+se+...) tok myślenia, więc się nie znasz, KIBICE sami wiedzą, co jest dla ICH KLUBU najlepsze. Wiedzą, tylko nie mogą im się neurony spiknąć, i nie wiedzą, że walki kiboli - czy na meczu, czy na ustawkach - są złe z punktu widzenia PR. A że PR jest bardzo ważny, też nie wiedzą. Gdyby tak na rok odstawili przemoc, to dało by się i klatki zlikwidować, i piro wprowadzić - ale nie - KIBICE wiedzą, że to, co teraz robią, jest najlepsze dla nich i klubu - bo przecież jak kibice obalili rząd w Egipcie, to z naszym rządem im pójdzie raz-dwa ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

ad2222 pisze:że PR jest bardzo ważny, też nie wiedzą. Gdyby tak na rok odstawili przemoc, to dało by się i klatki zlikwidować, i piro wprowadzić - ale nie - KIBICE wiedzą, że to, co teraz robią, jest najlepsze dla nich i klubu - bo przecież jak kibice obalili rząd w Egipcie, to z naszym rządem im pójdzie raz-dwa
no sam widzisz jak cieżko z tym "myśleniem"... to co sie dziwić... :roll:

Z tymi PRAWDZIWYMI kibicami to troche jak z PRAWDZIWYMI POLAKAMI wg PiSu ;) Nie jestes w PiSie - znaczy nie jestes POLAKIEM ani patriotą (w zasadzie do tego drugiego nie uzurpuję sobie zadnego prawa ;) )...
w zasadzie to rozwala mnie taka "aktualna" koegzystencja pogladów kibicowsko-prawicowo-patriotyczno-narodowo-antytuskowych ;)


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

ad2222 pisze:
tarnowiack pisze:Czytam, myślę... ale dalej nie rozumiem. I pewnie mi sie nie uda.
Nie jesteś KIBICEM, masz inny (spaczony przez tvn+polsat+se+...) tok myślenia, więc się nie znasz, KIBICE sami wiedzą, co jest dla ICH KLUBU najlepsze. Wiedzą, tylko nie mogą im się neurony spiknąć, i nie wiedzą, że walki kiboli - czy na meczu, czy na ustawkach - są złe z punktu widzenia PR. A że PR jest bardzo ważny, też nie wiedzą. Gdyby tak na rok odstawili przemoc, to dało by się i klatki zlikwidować, i piro wprowadzić - ale nie - KIBICE wiedzą, że to, co teraz robią, jest najlepsze dla nich i klubu - bo przecież jak kibice obalili rząd w Egipcie, to z naszym rządem im pójdzie raz-dwa ;)
O czym ty piszesz ? Gdzie ty masz te walki kiboli? :lol:
Ostatnia "zadyma" była w Bydgoszczy ponad pół roku temu.

PS. Kasowanie postów jest natomiast na poziomie :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Faktycznie. To już pół roku.
Znaczy się, że pokolenie zadymiarzy już dawno wyginęło, a teraz nie możemy obwiniac tych młodych, zdolnych chłopców od opraw za zbrodnie ich dziadków :roll:


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

O czym ty piszesz ? Gdzie ty masz te walki kiboli? :lol:
Ostatnia "zadyma" była w Bydgoszczy ponad pół roku temu.
To może należało by zapytać dlaczego nie ma tych zadym?
Czyżby dlatego, że na mecze zaczęli chodzić słuchacze ze szkółki niedzielnej?

Nie, po prostu organizatorzy nauczeni smutnym doświadczeniem zabezpieczają mecze o podwyższonym ryzyku, a taki był w Bydgoszczy, dodatkowymi służbami opłacanymi z naszych podatków w celu zapobieżenia bójek pomiędzy kibicami oraz niszczenia mienia społecznego.

Takich zabezpieczeń nie było na stadionie Narodowym w Warszawie przed meczem o superpuchar, co zaowocowało odwołaniem tego ciekawego spotkania nad czym osobiście ubolewam.
Dlatego że nie ma kamer, aby śledzić kibiców wchodzących na mecz, nie będą wpuszczeni kibice Ruchu Chorzów na ich sobotni mecz we Wrocławiu, który ma się odbyć na stadionie budowanym z myślą o ME.

Po prostu organizatorzy wolą dmuchać na zimne, aby się nie okazało, że przez ich zaniedbania zostało zniszczone mienie, że o innych gorszych konsekwencjach nie będę pisał, bo każdy wie o co chodzi.

Nie wszystkich kibiców piłki nożnej i nie tylko, interesuje zabawa, gdzie otoczeni kordonem ochrony i policji siedzą w klatkach niczym groźne zwierzęta.
Chociaż w tym wypadku naraziłem się zwierzętom, gdyż one na afrykańskich sawannach muszą się nawzajem znosić. I nawet taki odpoczywający najedzony lew zostawi antylopę w spokoju, jak tylko nie będzie chciała mu nasrać na grzywę.

A kibice?
Jak się tylko napatoczy kibic w szalu drużyny przeciwnej do tego nie zbyt lubianej, to nie ma uproś, choćby był nie wiem jak pokojowo nastawiony - łomot ma pewny. I żeby nie było, wiem co mówię, choć osobiście tego nie doświadczyłem, ale.. 8) .
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Bój się dalej chodzić do sektora gości :lol: :lol: :lol:


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

zamknąć drogi nawet te nie wybudowane , żeby nie było wypadków .
zamknąć sklepy alkoholowe , żeby zapobiec alkoholizmowi .
tak, tak , dmuchajmy na zimne :)
prewencja i cenzura heh


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

zamknąć sklepy alkoholowe , żeby zapobiec alkoholizmowi .
A nie zamyka się sklepów z dopalaczami, żeby zapobiec narkomanii?

Awatar użytkownika

JanPalony
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 18-10-2010, 21:44
Lokalizacja: bandycki TarnówĄ

Post autor: JanPalony »

Keleos pisze:
zamknąć sklepy alkoholowe , żeby zapobiec alkoholizmowi .
A nie zamyka się sklepów z dopalaczami, żeby zapobiec narkomanii?

zamyka sie tez szkoly, zapobiega sie molestowania przez nauczycieli. :roll:

mozemy sie tak punktowac cały czas...
AZOTY GRABARZEM PIŁKARSKIEJ UNIIĄĄĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Możemy, możemy, tylko że nie widzisz, że to Wy takie argumenty wysunęliście. A dokładniej sbs, w obronie kiboli... pomyśl, zanim coś napiszesz :roll:

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

ad2222 pisze:
JanPalony pisze:nic!! podkreslam nic by sie nie stało. była by piekna oprawa meczu , doping itp
Może się znasz na kibicowaniu, ale w takie zapewnienia to nawet ja nie uwierzę, i nie muszę GW czytać, ani pudelka.
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka ... 12/6301276

No widzisz a pan Jacek Cholewiński dość ogarnięty. Dokładnie mówi o tym, że jest przekonany, że nic by się nie działo. Nasi straszni polscy kibole maja jedną cechę, która jest cechą tak naprawdę mniejszości krajów świata - rzadko działają spontanicznie, bo jak to określił prowadzący, a jest w tym sporo prawdy - "kibice to armia, posłuszna, niczego nie robią bez rozkazu". My nie jesteśmy południowcami. Nie jesteśmy np. Turkami, którzy wnerwieni wynikiem meczu podpalają krzesła i rzucają nimi gdzie popadnie ze złości. W krajach o gorących temperamentach jest dużo trudniej o spokój. Z drugiej strony tzw. pikniki też mają w sobie ten temperament. Ostatnio oglądałem reportaż z meczu Sportivo Luqueno - Cerro Porteno z Paragwaju. Klasyczna zadyma, wyrwali ogrodzenie i wbiegli na murawę, to patrząc na reakcje w wywiadach TV dziadków, nastolatek wydzierających się do mikrofonu zrozumiałem, że oni mają w sobie te emocje i nie trzeba być wielkim hoolsem, żeby zacząć rzucać w czymś sędziego, albo wyklinać przyjezdnych.
Za to panie redaktorki troche przerażone tymi racami, jakby to był atrybut bandyty. Widocznie w Sylwestra spora część społeczeństwa przeistacza się w kiboli.

Jak widać dało się nawiązać łączność z tymi piwnicami na stadionie. Jak widać policja pościągała posiłki z całego kraju na mecz, któego nie było. :mrgreen:
suraiw pisze: I nawet taki odpoczywający najedzony lew zostawi antylopę w spokoju, jak tylko nie będzie chciała mu nasrać na grzywę.

A kibice?
Jak się tylko napatoczy kibic w szalu drużyny przeciwnej do tego nie zbyt lubianej, to nie ma uproś, choćby był nie wiem jak pokojowo nastawiony - łomot ma pewny. I żeby nie było, wiem co mówię, choć osobiście tego nie doświadczyłem, ale.. 8) .
a na spotkania OZSK jeżdżą ufolutki, na Marszu Niepodległości też szły obok siebie ufolutki, na meczach Polski flagi z wrogich miast też wieszają ufotulki, nawet na pielgrzymkę kibiców do Częstochowy też zapewne zjechały ufolutki. No dobra, może to akurat nie byli ci kibole, ale mam piękne zdjęcie z filmiku ze spotkania wyborców ze Schetyną.

Bandyta z Legii z bandytą z Lecha. :mrgreen:

Obrazek

Pewnie byli najedzeni.

ad2222 pisze: bo przecież jak kibice obalili rząd w Egipcie, to z naszym rządem im pójdzie raz-dwa ;)
Egipt to inna rzeczywistość. Na Anglię nie patrzę, bo tam było samo chuligaństwo, to jest inne państwo od reszty Europy, ale najważniejsze ligi u nas, które kreują rzeczywistość medialną mam nadzieje, że pójdą w dobrą stronę. Francja jest ok, poza problemami w PSG, ale tam kibice tej samej drużyny ze sobą walczyli i doszło do tragedii więc to specyficzny przypadek, w Holandii ultrasowo da się uzgodnić pewne rzeczy. Ważne Niemcy - odrodzili się i to bardzo, zaczynają być topem w Europie i jeżeli wywalczą sobie prawa to może to pomóc innym, ale jak Włochom się uda to nie ma bata, żeby kibice nie dali rady...

O Włochach coś tam pisałem w temacie piłkarskim. Okazuje się, że mogą osiągnąć swój cel. Konsekwetny bojkot większości ekip ultras (tam ultras to jest wszystko co związane z działalnoscia kibiców) poza paroma łamistrajkami np. z Juve i Medilanu już od nowego sezonu może przynieść efekt. Walczą z tresserą del tifossi, taką kartą uprawniającą do wchodzenia na mecze, pod absurdalnymi obostrzeniami i są bliscy wygranej. Frekwencja pada, w kraju gdzie 90% ludzi interesuje się futbolem, a 27 najpopularniejszych relacji TV to były mecze piłkarskie. Jeżeli oni wyjdą z ogromnych opresji w jakich się znaleźli to Polacy mają nie dać rady? Chociaż u nas z tą jednością różnie bywa... Trzymam kciuki za włoskich ultras, żeby znowu można było zobaczyć ich stadiony w pełnej krasie jak za dawnych lat.

Temat superpucharu tutaj bardzo pasuje, bo to była najbardziej medialna okazja na zwrócenie uwagi na nasz klub.


Dziś Robert Witek odebrał kolejną nagrodę. Tym razem dla najlepszego pikarza III ligi w małopolsce. Zwrócił uwagę na los naszego klubu i mam nadzieje, że zainteresował tym szersze gremium spoza Tarnowa.

Wczoraj odbył się na hali Jaskółka bardzo sympatyczny turniej trampkarzy rocznika 1998. Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie chłopaki z Gorlic, którzy przed wyjazdem z Tarnowa całą drużyną podeszli na trybuny podziękować grupie 10 kibiców Unii za doping. ;) O pierwsze miejsce walczyła Wisła Kraków i do dopingu dla krakowian włączyło się kilku naszych trampkarzy. Niestety chłopakom się nie udało i przegrali 1-2. Pojawił się prezes klubu i usłyszał stały punkt dopingu poświęcony pewnej grupie zawodowej.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

extremal pisze:
suraiw pisze: I nawet taki odpoczywający najedzony lew zostawi antylopę w spokoju, jak tylko nie będzie chciała mu nasrać na grzywę.

A kibice?
Jak się tylko napatoczy kibic w szalu drużyny przeciwnej do tego nie zbyt lubianej, to nie ma uproś, choćby był nie wiem jak pokojowo nastawiony - łomot ma pewny. I żeby nie było, wiem co mówię, choć osobiście tego nie doświadczyłem, ale.. 8) .
a na spotkania OZSK jeżdżą ufolutki, na Marszu Niepodległości też szły obok siebie ufolutki, na meczach Polski flagi z wrogich miast też wieszają ufotulki, nawet na pielgrzymkę kibiców do Częstochowy też zapewne zjechały ufolutki. No dobra, może to akurat nie byli ci kibole, ale mam piękne zdjęcie z filmiku ze spotkania wyborców ze Schetyną.

Bandyta z Legii z bandytą z Lecha.
No widzisz extremal, ja o kibicowaniu podczas wszelakich imprez sportowych, oraz o zachowaniu kibiców wobec siebie w trakcie tych meczów, a Ty mi tu z polityką wyjeżdżasz, a Ty mi tu o pielgrzymkach opowiadasz i do tego przykłady ze spotkań przedwyborczych.
Ja jeżeli uczestniczę w uroczystościach Niepodległościowych na Mościckim cmentarzu, to nie występuję jako kibic, tylko jako Polak /nie mylić z patriotą, bo nim być, mają zagwarantowane tylko zwolennicy PiS-u według ich prezesa/, jeżeli uczestniczę w pielgrzymce, to uczestniczę jako katolik a nie kibic, jeżeli idę na spotkanie przedwyborcze, to idę jako potencjalny wyborca chcący się dowiedzieć co dana partia ma mi do zaoferowania, chociaż to i tak fikcja.
Natomiast kibicem jestem, gdy uczestniczę w danym wydarzeniu sportowym i to bez względu czy ono odbywa się na hali, czy też na stadionie.

I jeszcze jedno, nigdy kibica nie nazywałem bandytą.
Wręcz przeciwnie, jestem zawsze zbulwersowany, gdy słyszę o różnych bójkach, czy też rozróbach pomiędzy młodymi ludźmi na mieście, że to kibice.
Kibice są na stadionach!!!

No i na koniec takie pytanie, co to jest ufolutek :?:
Czy to jakaś odmiana kibiców aktywnych politycznie :roll:

Chyba że Ci chodziło o ufoludka. To już insza inszość 8)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

suraiw pisze:Kibice są na stadionach!!!
Ale tylko ci, którzy robią oprawę - reszta wg. KIBICÓW nie ma prawa nazywać się kibicami. Jak przychodzisz oglądnąć mecz, to jesteś zakałą, PIKNIKIEM a nie PRAWDZIWYM kibicem.


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

Goscinny pisze:
suraiw pisze:Kibice są na stadionach!!!
Ale tylko ci, którzy robią oprawę - reszta wg. KIBICÓW nie ma prawa nazywać się kibicami. Jak przychodzisz oglądnąć mecz, to jesteś zakałą, PIKNIKIEM a nie PRAWDZIWYM kibicem.
kibicem jest się całe życie , zmienia się tylko status.
ale odbiegamy zdecydowanie od tematu.
póki co zero oddzewu w sprawie pomocy tak zasłużonemu klubowi jak Unia Tarnów.

ODPOWIEDZ