Narty narty ;)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Tomasz Drwal pisze:Polecam stok Wierchomla, okolica malownicza, duża liczba szerokich tras, spory parking i zaplecze gastronomiczne, dostępni instruktorzy (-rki), 1,5 - 2h jazdy z Tarnowa.
Moja picasa - Wierchomla

Magura ma ruszyć na początku lutego 2010 - prace przy wyciągu trwają dłużej niż planowano - stok długi, niezbyt wymagający i o ile dobrze pamiętam jest tam też trasa dla biegówek. Dodatkowo okolica bogata w tanie noclegi.

:mrgreen: a ja tego pana na fotkach 3 i 4 skądś znam :mrgreen:


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Dorota 8-)

Lubinka w niedzielę nie działała, pojechaliśmy na Jurasówkę. Jedna trasa czynna + ośla łączka, wyciąg działał sprawnie i nie tworzyły się kolejki (chyba -14C wystraszyło wielu chętnych). Trasa przygotowana na 4- ale to początek sezonu i pewnie będzie lepiej. Dojazd zadbany, śmiało można drzeć od strony Wróblowic.

Trzymam kciuki za białe święta i niskie temperatury, bo co to za pasterka będzie :P


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Ano, też wczoraj byłem w Siemiechowie :-P
W końcu schody z parkingu zrobili ;)

Tylko, że ta druga trasa nie jest jeszcze gotowa. Jedyne czego mi tam brakuje, a co było rok wcześniej, to zegarki elektroniczne na dole i na górze :)

ps. Lubinka rusza nieoficjalnie jutro, a oficjalnie we środę.


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Siemka, potrzebuje pomocy. Wybieram się na narty (Lubinka albo Siemiechów) i mam taki mały problemik że nie bardzo wiem jak tam dotrzeć. Dojadę PKS-em - spoko tyle wiem. W przypadku Siemiechowa wysiadam pod remizą...i trzeba jeszcze jakoś dotrzeć te 4 km do stoku...W przypadku Lubinki też wiem że PKS jeździ ale gdzie mam wysiąść i czym dojechać pod wyciąg to w dalszym ciągu ciemna magia. Może jest ktoś obeznany kto przebył już taką wyprawę PKSem na okoliczne wyciągi.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Na Lubinkę dowiezie Cię PKS pod sam wyciąg, a do Siemiechowa autobusem bym się nie wybierał - te 4km to w zimie, przy ośnieżonej drodze kawał czasu... Możesz ewentualnie zadzwonić do obydwu wyciągów, pamiętam że jeszcze nie dawno kursował specjalny autobus Dworzec PKS-wyciąg Lubinka.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli w przypadku lubinki to będzie lubinka-kanał ? A jeszcze takie pytanko. Jak wygląda kwestia narty+PKS ? Kierowca mi je "zapakuje" do bagażnika czy mam z nimi siedzieć w środku ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie wiem jak to jest w 'rejsowych' autobusach PKS (najprawdopodobniej bilet na bagaż Cię nie minie), w autobusach specjalnie jeżdżących pod wyciąg narty z reguły były w cenie biletu.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Dziś wybieram się do Siemiechowa. Nagram wam film to zobaczycie jakie są warunki :)

[ Dodano: 29-12-2009, 14:29 ]
Film nagrany, z długiej (łatwiejszej) i krótkiej (trudnej) trasy. Jednak nie wiem czy publikować bo 90% to narty bo tak trzymałem kamerę ;] Słów kilka o warunkach. Informacje na ich stronie kłamią. Wcale niema dobrych warunków. Są bardzo dobre :) Miałem to szczęście że na stok dotarłem jako jeden z pierwszych. Świeżo wyratrakowany, sprawiał wrażenie bardzo twardego i zmrożonego, co dla moich tępych krawędzi nie stanowiło za dobrej wiadomości. Później, gdy ludzie rozjeździli stok jeździło się rewelacyjnie. Jednak niema róży bez kolców. Kolejki, kolejki, kolejki. Zrobiłem ze znajomym pewien eksperyment który miał ukazać ile czasu stoi się w kolejce. Włączyliśmy stoper na samym końcu kolejki i powoli poruszaliśmy się za tłumem do przodu. Zgadnijcie ile wyszło...ponad 5 min i 30s. To straszny wynik biorąc pod uwagę że stok ma 300m i zjazd trwa 15s. Sam wyjazd wyciągiem to kwestia 2 min z hakiem, ale jak wspomniałem kolejka do niego jest ogromna. Skutkuje to tym że w jednym momencie na stoku (czyt. zjeżdża) z niego około 3 osoby. Reszta albo wyjeżdża wyciągiem albo na niego czeka. Ogółem, jako stok typowo miejski (bo położony przecież w sąsiedztwie Tarnowa), radzi sobie całkiem nieźle. Można zjeść typowo góralskie jedzenie tj. hamburgery, frytki...piwko wypić :) Porównując Siemiechów z np Sieprawiem który leży kilka km za Krakowem, bije swojego konkurenta na głowę...stokiem. Wyciągiem już mu ustępuje. Mimo wszystko warto od czasu do czasu przyjechać, nie jest drogo. Na miejscu też funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu. Polecam (choć nie jakoś strasznie)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Wrzuć filmik na Youtube, podlinkuj - przecież link nic nie waży :)
Ten filmik też z dzisiaj:
http://www.youtube.com/watch?v=wTth4c3YjrU
Warunki były faktycznie świetne, gdyby nie ta kolejka to jeździło by się na okrągło...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Z tego co widzę to byłeś albo wcześnie rano koło 10 albo późnym popołudniem. O której ? ;]

Ja byłem od 10.30 do 13.30

a mój filmik się wysyła.


Tu jest link do mojego filmiku. http://www.youtube.com/watch?v=Yizy1Zjt2TE

Z 2giej, łatwiejszej trasy. Mam jeszcze z trudniejszej ale tam to już kompletnie nic nie widać więc dam sobie spokój.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Byliśmy między 11.30 a 14.00
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

a jak tam sytuacja wygląda dla snowboardzistów ? :P jest gdzie sprzęt wypożyczyć :P bo ja się dopiero uczę :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Pewnie, zestaw dla snołbordzisty tj. buty + parapet = 40 za cały dzień więc chyba warto, ja sam się skusze na takie coś następnym razem :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja próbowałem, ale co dwa punkty podparcia to dwa...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Dokładnie tak jak napisał Qbol ;) Czyli 40zł za wynajęcie butów i deski :)

Wypożyczałem tam deskę w zeszłym roku i nawet fajnie się jeździło :) Tylko trzeba się liczyć z tym , że możesz dostać deskę typowo zjazdową a nie taką normalną :P Wtedy nie zjeżdża się fajnie ;)

Ja prawdopodobnie jutro uderzam na Jurasówkę ;) Na początku na rozpoczęcie sezonu na dziecinny stok :P A potem do końca dnia na duży :P Jak się przyzwyczaję do śniegu i przypomnę sobie jak się na wyciągu wyjeżdżało :P hehehe
P.S. Od której jest Jurasówka "otwarta" ? :>
P.S. 2 Zapraszam Kuba jutro :) Jak będziesz chciał sobie pojeździć ;) Ja z kilkoma kumplami będę od rana ;)

ODPOWIEDZ