Narty narty ;)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Lubinka, niedziela 17.01

Obrazek

Stok nieźle przygotowany, ratrakowany, lód wyłaził w niektórych fragmentach, ale jeździło się dobrze, nawet w okolicach 13'tej nie wytworzyły się większe muldy. W tygodniu ma padać śnieg więc powinno być tylko lepiej.

Niestety dość duże zatłoczenie, na karnetach "9 - 13" zjechaliśmy, wliczając przerwę na kawę i kanapkę, 16 razy. Co ciekawe na stoku nie ma tłoku, tłok jest tylko przy wyciągu, powinni w przyszłym roku zadbać o większą prędkość orczyka.

Obrazek


terevez
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 18-01-2010, 10:27

Post autor: terevez »

Gdzie w okolicach Tarnowa można nauczyć się jeździć na nartach - dwójka
dzieci + osoba dorosła ???? Chodzi mi o jakąś szkółkę lub instruktora,
godzina lub dwie dziennie.
Gdzie znajdę jakąś wypożyczalnie sprzętu ?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki bo jestem kompletnie zielony w tym
temacie

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Szkółkę narciarską na pewno prowadzi Siemiechów - www.jurasowka.pl - tam mają też fajny stok do nauki jazdy, Lubinka widziałem że też ma mały 'dziecinny' wyciąg, więc pewnie też są instruktorzy - najlepiej zadzwonić i zapytać, ew umowić się telefonicznie na jakąś godzinę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Właśnie wróciłem z lubinki. stok dobrze przygotowany, trochę miejsc zmrożonych, ale jak na tę porę dnia i ferie to całkiem nieźle. Do wyciagu nie czekałem dłużej niż 2 minuty ale gdy odjeżdżałem zaczęły zjeżdżać się kolejne smochody z narciarzami. Generalnie wyjazd oceniam na pięć. Jutro pewnie też się wybiorę.

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

angelo pisze:Jutro pewnie też się wybiorę.
Ale Ci dobrze, na urlopie jesteś? :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Ano cały tydzień na urlopie. Ferie się zaczęły w szkołach to i ja poszedłem na tydzień. Jeśli chodzi o narty to trochę trzeba technikę udoskonalić. Dzisiaj jeździłem z moim Padre, jutro pewnie z kumplami z pracy się wybiorę. Fajna ta górka jest, trochę dłużej się jedzie niż w Siemiechowie, trochę ostrzejsza, za to na orczyku, jak trafisz na osobę o 30 kg lżejszą (a u mnie o to nie trudno) to się trochę namęczysz. Generalnie polecam ;)
29500ml B Rh+... A Ty?


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Nie wiecie może na którym przystanku wysiąść jadąc na Lubinke żebym trafił bezpośrednio na wyciąg ? ;] Lista przystanków dostępna tutaj:

http://www.autobusowyrozkladjazdy.pl/home.html


Dzięki za odpowiedź, w miarę szybką, bo jutro rano się tam wybieram.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Wystarczyło wejść na stronę Lubinki ;)
http://www.e-podroznik.pl/public/search ... pId=-13043
Wysiadasz na przystanku Lubinka Kanał ;)


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Nie jestem taki głupi :P Jednak jak zacznę szukać na stronie e-podróżnik to zawsze wyszukuje do kanału więc to chyba jakiś domyślny przystanek w Lubińce. Mimo wszystko liczyłem na odpowiedź kogoś kto przebył drogę PKS-em, rozumiem że masz ją za sobą i jesteś pewien swojej odpowiedzi.

W takim wypadku dzięki za wiadomość.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Pewny na 100% nie jestem ;) Ale uznaję, że jeśli wziąłem rozkład dokładnie ze strony Lubinki to znaczy, że oni zadbali o to aby trafić na odpowiedni przystanek ;P Zresztą jadąc autobusem siądź po lewej stronie autobusu i zobaczysz wyciąg jak będziesz patrzeć przez okno ;)


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Ok, tak zrobię. A nie wiecie może czy bilety na pekaesa dostanę na dworcu czy u kierowcy ? Za narty sobie policzy jakąś kasę ? Będę miał narty i bagaż podręczny. Dzięki za odpowiedź.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hmmm nie wiem czy za bagaż policzy ;) Powiem szczerze, że jeśli będzie miał dobry dzień to weźmie i Ci wrzuci na dół i nie będziesz nic płacić ;P

A co do biletów to czasem jak Ci się uda to kasa będzie otwarta na dworcu ;P Jednak ostatnimi czasy to coraz częściej musiałem bilety u kierowcy kupować ;P


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Aha :P

A apropos wrzucania na dół. Na każdym przystanku się zatrzymuje na tyle żeby był czas wyciągnąć bagaże ? Myślałem że tylko przystaje jak normalny autobus (np miejski) i heya.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

No normalnie to tak się zatrzymuje ;)
Ale jak będziesz chciał wyciągnąć coś z bagażnika to będzie musiał sie zatrzymać i Ci to dać ;)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Jeśli obsługuje to PKS Tarnów, to raczej trafi ci się krążownik polskich szos Autosan H9, lub od święta H10. W tym pierwszym raczej pod spód nic nie schowasz.

ODPOWIEDZ