Narty narty ;)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Czy znacie jakąś fajną oślą łączkę w okolicy, gdzie 4 latek mogłby poczynić swoje pierwsze kroki na nartkach?

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Widziałem w Parku Strzeleckim oślą łączkę, pod Marcinką też swego czasu była (vis a vis basenu), generalnie każdy niewielki spadek za taką oślą łączkę może robić. Pytanie tylko jest jedno - czy to ma sens? Tzn 'pierwsze kroki' czyli załozenie butów, nart, danie do rąk kijków - to i owszem, ale to bardziej po płaskim, niech się dziecko nauczy, że ma na sobie tyle rzeczy, i to długich i dziwnych. Natomiast sama nauka jazdy na nartach, czyli zjeżdżanie w dół bez upadków - to już raczej bym zainwestował w instruktora. Obydwoje z żoną jeździmy dobrze na nartach, ale naukę jazdy córki scedowaliśmy na instruktora - i to nie z braku chęci czy czasu - ale po prostu ktoś musi umieć to dziecko nauczyć jeździć - nie wystarczy popchnąć go z górki i powiedzieć 'skręcaj!'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Dzięki za info i poradę. Myślę, że dziadek - emerytowany nauczyciel wf i instruktor, da radę poprowadzić wnuczka przez pierwsze kroki ;) Jak nie sprawdzi się jako instruktor, to poszukamy innych opcji :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Eeee, trzeba było tak od razu :) Ale jak już uczyć, to na przygotowanej oślej łączce - czyli wspólny wyjazd z dziadkiem na Lubinkę albo do Siemiechowa (na obydwu stokach są ośle łączki)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

dobry pomysł :)


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Jeśli chodzi o ośle łączki to lepsza jest na Siemiechowie. W prawdzie przejechałem tam po niej raz tak dla jaj bo jeździć potrafię ale wydaje się fajniejsza.


tweek
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 30-01-2010, 11:02

Post autor: tweek »

szukam chetnych na kurs na pomocnika instruktora. kurs jest organizowany na lubince w dniach 8-14 lutego i potrzebne jest przynajmniej pare osób by kurs sie odbyl.
wiecej info na www.lubinka.com . tylko 350zl!! korzystajmy poki jest okazja


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Możesz podać więcej info ? Co taki kurs daje ?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A czy Miasto Tarnów nie chciałoby powrócić do idei małego wyciągu orczykowego na Marcince, na terenach Miejskiego Parku Kultury i Wypoczynku? Świetna zabawa dla maluchów, młodzieży szkolnej - przy okazji podszkoliliby się w jeździe na nartach :)

Co do warunków śniegowych. Możecie się śmiać lub nie, ale odkąd jeżdżę na nartach dziś byłem pierwszy raz na Lubince :) i zostałem mile zaskoczony, warunki bardzo dobre.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Możecie się śmiać lub nie, ale odkąd jeżdżę na nartach dziś byłem pierwszy raz na Lubince i zostałem mile zaskoczony, warunki bardzo dobre.
A z czego tu się śmiać? W latach '80 i '90 też były dobre ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Ja na Lubince jeszcze nie bylem ani razu. Natomiast wybieram sie jutro z rana ponownie na Słotwinę. Fajnie tam i mozna po zjezdzie odpocząć na krzesełkowym wyciągu;]

PS. Stoczek dziecięcy, dla początkujących. Od dłuzszego czasu uważam, że wskrzeszenie wyciągu na Marcince to super pomysl na zwiekszenie aktywnosci ludzi w mieście i atrakcyjności w regionie. Jest w samym Tarnowie mnóstwo ludzi, ktorzy na nartach nie jezdzą bo nie umieją a dodatkowo sceptycznie podchodza do tematu bo nie mają w pobliżu mozliwosci nauki - Lubinka dla nie jednego lenia to za daleko ale już Góra św. Marcina jest w zasięgu ręki... i miejskim dojedzie, co może zachęcić do spróbowania.
Kto wie, może by w Tarnowie zrodziła sie gwiazda pokroju Bronislawa Czecha, Heleny Marusarz, Douga Coombs'a albo Alberta Tomby ;D


tweek
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 30-01-2010, 11:02

Post autor: tweek »

kurs na pomocnika instruktora jest etapem który trzeba przejśc aby zostać instruktorem narciarstwa - a to juz daje fajna kase za godzine :) jesli chodzi o wiecej szczegołów to znajdziesz je na stronie lubinki i pod numerem telefonu tam podanym. pozdrawiam i zachecam jeszcze raz ! :)


matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

czy orientujecie sie czy sa organizowane jakies wyjazdy do osrodka Azotow na Slotwinach? jakies busy?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Leliwa pisze:Dzięki za info i poradę. Myślę, że dziadek - emerytowany nauczyciel wf i instruktor, da radę poprowadzić wnuczka przez pierwsze kroki ;) Jak nie sprawdzi się jako instruktor, to poszukamy innych opcji :P
Nie jest to przypadkiem p. Dorocki? :)


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Gushman, miałem na myśli mojego Papę, ostatnio jak sprawdzałem nosiliśmy to samo nazwisko :P

ODPOWIEDZ