Euro 2012 w Tarnowie?

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

"Nagonka" na ten utwór wywołana jest zapewne z tego powodu, że odstaje on od reszty "konkurencji" i nie wpisuje się we wtłaczany do uszów obywateli jedyny słuszny "postępowy" trend, czyli wszystko co swojskie to dziadostwo i bieda. Podobna sytuacja miała miejsce z utworami Rubika. Może się to podobać lub nie, ale nie było takie jak "reszta", i za to posypała się fala negatywnych ekspertyz i opracowań.
Jeżeli reżimowe media chciały sobie same ułożyć hymn, to po co zdecydowały się na głosowanie ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Bo chciały zarobić, proste. Kura została zarżnięta i zjedzona. Choć nie sądzę, żeby miała jeszcze później nieść jakiejś jajka.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Trix - odstaje w negatywnym tego słowa znaczeniu. Podsumujmy :

Jest przyśpiewką wiejską? JEST
Brzmi jak coś co śpiewa Koło Gospodyń Wiejskich? BRZMI

Jak by chodziło o dorzynki czy festiwal folkloru OK. Ale na BOGA to są mistrzostwa w Piłce Nożnej a nie zawody rolnicze w kopaniu ziemniaków czy dojeniu krowy. Piosenka Oceany też nie jest najwyższych lotów - ALE nie jest wiejską przyśpiewką. Jest typową komerchą - ale o to chodzi.
Ma być łatwa w odbiorze, przyjemna w słuchaniu i tyle. Ale NAJWAŻNIEJSZE nie może wzbudzać KONTROWERSJI. O Oceanie zapomnimy miesiąc po Euro - a o shicie z PGR'u będziemy mówić latami. Jak o hymnie Górniak.

Ja bym wolał coś Deep Purple, Sabaton, Bilińskiego, Pink Floyd, Saxon - ale jestem REALISTĄ :mrgreen: :mrgreen: i o ile Endless Sumer jest rewelacyjnie dobrane to polskie Kukuryku to dno i metr mułu.
9000 ml A Rh-


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dla mnie to są tylko mistrzostwa.
Po drugie jestem ciekaw, czy gdyby te panie wyglądały tak:
http://www.ogarniesz.pl/obrazek.php?209
odbiór ich utworu też byłby taki "kontrowersyjny". Nie wiem dlaczego mamy wstydzić się swojego własnego folku. To nie festiwal operowy, tylko impreza, coś jak oktoberfest, z tym że na me większość jest trzeźwa :P. Dla mnie ta pioseneczka jest śmieszna, takie disco polo; choć tego gatunku muzyki nie słucham, to szat rozdzierał nie będę. Kokoroko jest łatwe i przyjemne w słuchaniu.
Jeszcze jedno, proszę nie przyrównywać mi tutaj profanacji hymnu państwowego górniak, bo jest to nieadekwatne i nie na miejscu. W innych czasach, za taki wybryk pomyślałaby nad tym co zrobiła, w przytulnym loszku.
Jeszcze jedno Bilinskiego zostaw w spokoju :P.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja mam inna teorię : jak nasi przes... w Koreii to tłumaczyli się, że Hymn Górniakowej ich zaszokował i nie mogli grać.

Teraz jak przegrają i nie wyjdą z grupy to będą się tłumaczyć, że Koko Euro Spoko ich zaszokowało. :mrgreen: Poprostu to manipulacja PZPN'u - by było na kogo zwalić porażkę.

I mów co chcesz ale Ucieczka z Tropiku Bilińskiego była by 1000x lepsza - do tego zmiksować nowa wersję teledysku - jak Biliński w Departamencie Katastrof dziurawi autostrady i tory oraz niszczy sprzęt budowlańcom by niezdążyli wybudować dróg i torów kolejowych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

I jeszcze jedno: wybór piosenki, która nikomu się nie podoba to jeszcze jeden przejaw, że żyjemy w Rzeczpospolitej Hejterskiej. Ludzie zagłosowali na złość, jak za PRL. Żeby dokuczyć władzy. :) Teraz też mają potrzebę wykpienia wszystkiego, co ma coś wspólnego z władzą. Udało się!
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

To mam pytanie co oficjalna piosenka Euro nie mówiąc o ukraińskiej ma wspólnego z piłka nożną? Nic. Komercha to największe zło piłki nożnej. Shit wielki, nie na tym futbol polegał. Jeżeli ktokolwiek bedzie coś śpiewał z tych piosenek to naszą.

Jedna z przeróbek Koko:

http://www.youtube.com/watch?v=SsY8cGW-dEY

Zastanawiam się czemu wiocha jest niby gorsza od miasta w tworzeniu piosenki? Czy Euro to impreza dla mieszkańców miast i nie można śpiewać wiejskich przyśpiewek? Od kiedy to na stadionach śpiewa się przyśpiewki wysokich lotów?

Mam nadzieje że to tylko początek uatrakcyjniania tej imprezy dla sponsorów, vipów i elit.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Jasne, wstydźmy się wszystkiego co polskie. Lepiej zajadajmy się jakaś inną papką, ale za to tak ładnie ubraną i taką europejską. Ja tam wole nasze koko i mam gdzieś jak inni nas będą postrzegać przez pryzmat tego utworu. I tak masa ludzi przyjedzie z wyrobionymi już stereotypami i będą się dziwić, że jak to, to u nas już furmanki po miastach nie jeżdżą i nie wszyscy noszą wąsy? I jeszcze raz powtorze: lepsze koko niż jakaś pani mulatka i sceny teledysku z jakiejś egzotycznej plaży. Ile to ma wspólnego z Polską i Ukrainą jako organizatorami?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Czyli piosenkarka ma być biała i mieć niebieskie oczy? Pachnie mi to rasizmem. Oceana nagrała to jako piosenkę CAŁEGO Euro - całkiem niezłą.

A co do naszej : ludzie mają stereotypy - nie ma więc potrzeby ich UMACNIANIA. Czyste Szaleństwa też ma folkową, góralską nutę a nie brzmi jak z czasów Gierka.

Nie wymagam códów na miarę Betovena czy Bacha - ale niech to jakoś brzmi.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Piosenka wymyslona przez uefa powinna być ukłonem w strone Polski i Ukrainy i zawierać jakieś pierwiastki naszego folkloru czy jak to inaczej zwał. Ja w żaden sposób się z tym nie identyfikuje, a jestem przecież gospodarzem tych mistrzostw. I tak, nie identyfikuje się z tą panią tym bardziej. Możesz to Ci pachnąć rasizmem, ale teraz taka moda, najważniejsza jest poprawność polityczna a wszystko inne łatwo podciągnąć pod rasizm.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakby Euro było w Irlandii i "hymnem" byłaby jakaś irlandzka/celtycka przyśpiewka, to wszyscy by mlaskali i mówili, jakie to piękne, że hymn nawiązuje do tradycji i kultury organizatora, a to taki sam folklor jak nasz - tyle, że "obcy folklor" jest dobry, a nasz - zły i obciachowy.
Tydzień po Euro i tak ten "hymn" zniknie i nikt o nim nie będzie pamiętać, a dyskusja jakby co najmniej ten utwór miał zostać hymnem kraju.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Porównanie celtyckich klimatów które same w sobie stanowią odrębny gatunek muzyczny do kurzej onomatopei w rytmie disco to potężna przesada, ten kawałek jest zwyczajnie prostacki :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Roberto, zaraz zaraz - przecież i to i tatmo to jest folklor. Country to też jest folklor, śpiewanie o tym, że mi pies zdechł, a żona doi krowy - i to też jest odrębny gatunek muzyczny. Po prostu oni się nie wstydzą swojego folkloru (albo się wstydzą, ale o tym nie mówią na pół świata).

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:Tydzień po Euro i tak ten "hymn" zniknie i nikt o nim nie będzie pamiętać
"Entliczek pentliczek co zrobi Piechniczek tego nie wie nikt! Kto się zmartwi kto rozerwie czy przed przerwą czy po przerwie, tego jeszcze nie wie nikt"... - to z głowy poleciałem, a od Mundialu w 1982 minęło trochę czasu...

Dalej też znam :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222, No tak... ale wówczas nasi byli w finale i może dlatego pamiętasz. Ja zresztą też.
"Uliczka jest w Barcelonie. W uliczkę wyskoczy Boniek. Będa śpiewać na stadionie, brawo Polonia". Też z głowy :)

ODPOWIEDZ