Londyn 2012

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ravir pisze:Polska powinna zorganizować IO. Na serio. MŚ w Piłce Noznej nie możemy
Nie bierz tego więcej.

Porównywanie Polski i Węgier jest trochę nie na miejscu. Węgry to dużo mniejsze państwo niz nasze, więc statystycznie medali powinno być mniej. Słaby wynik medalowy to wina też działaczy, nie oszukujmy się. Jak ktoś walczy z własnym związkiem ...., jak mówili niektórzy startujący. Jak widać nie tylko w PZPN zasiadają czerwone dziady nie do ruszenia, a państwo jeszcze na to daje pieniądze. Brakło też troszkę szczęścia, i to nieszczęsne sędziowanie. Nie wiem jak w innych sportach bo aż tak uważnie nie śledziłem, ale przegrana walka przez polaka w judo to kpina jakaś. Japończyk wyraźnie padł, i wazari w pełni zasłużone.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Ravir pisze:Polska powinna zorganizować IO. Na serio. MŚ w Piłce Noznej nie możemy - bo wymagany jest stadion na 70 czy 80 tys miejsc. A Olimpiada?.
A Olimpiada nie potrzebuje stadionu na 80 tys., wystarczy taki jak na Błękitnych. :shock:

generalnie to duzo większy wydatek od MŚ, nie ma o czym gadać, przewalenie wielkiej kasy, która nigdy się nie zwróci. Londynowi się nie zwróci a co dopiero u nas. :mrgreen:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny pisze:Cubaza, igrzyska "Londyn 2012" też odbywały się poza miastem - np. w Coventry (ok. 150km od Londynu), south Benfleet (jakieś 50km od centrum Londynu).
Oczywiście - wiekszość była w samym Londynie, ale na innych igrzyskach obiekty też były porozrzucane.
Cubaza pisze:Przypominam, że stadion lekkoatletyczny ma swoje wymiary. Rzadko da się go zmieścić na boisku do piłki nożnej...
A dodatkowo UEFA może mieć coś przeciw, bo oni dali kase na stadion piłkarski a nie wielofunkcyjny.
Pojedyncze konkurencje. U nas jedna mogłaby się odbyć w okolicach Warszawy(kolarstwo torowe), a reszta konkurencji po całym kraju musiałaby być rozrzucona:
Kraków- kajakarstwo górskie
Poznań - kajakarstwo
Sopot - Ergo Arena i siatkówka
Stare Jabłonki - siatkówka plażowa(ale to z powodzeniem można pod chmurkę przenieść do Warszawy)
Oczywiście to jest przykład jakbyśmy nie chcieli nic budować bo przecież jesteśmy tak bogatym krajem, że szok ;)
Tak jak napisał Extremal, Londynowi olimpiada nigdy się nie zwróci. Paryż, który konkurował z Londynem o organizację powiedział, że dobrze iż jej nie dostali bo by popadli w długi. Więc po co nam olimpiada ??

Od kilkunastu lat Zakopane stara się o organizację Mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Czy to znaczy, że powinniśmy się też starać o organizację zimowej olimpiady ?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Extremal - a podobno jesteś taki straszny kibic w Piłce Nożnej. Tymczasem ja, osoba dla której Piłka Nozna mogła by nie istnieć zna LEPIEJ przepisy UEFA. Jak by to powiedzieć dość żałosne jest to, że zapalony kibic jak Extremal pisze głupoty bo nie zna przepisów.

Kolego Extremal - na Olimpidę NIE potrzeba stadionu piłkarskiego na 70 czy 80 tyś a na MŚ w Piłce Nożnej TAK. Co więcej na Mundial potrzeba jeszcze 4 - 6 stadionów - po za tymi które mamy (główne i rezerwowe) na Euro. Tak więc zanim coś napiszesz to się z przepisami UEFA zapoznaj.

Nie jest powiedziane, że wszystkie zawody musza być w jednym mieście - właściwie to normą jest, że sa w różnych miastach. Ważne jest skomunikowanie.

Co do Olimpiady Zimowej i MŚ - jakie obiekty mamy? Wulgarnie mówiąc mamy wielkie gów... - parę skoczni i to nie najnowszych i TYLE. Nawet porządnej drogi do Zakopca nie ma, o koleji to nie wspominam, bo to śmiech na sali. Lotnisko? Bez jaj. Słowacy mają większe szanse niż my, bo unich sa autostrady i znacznie lepsza infrastruktura zarówno dla gości jak i sportowców.

Olimpiada w Polsce jest jak najbardziej realna, jak pisałem to kwestia 10 - 15 lat ale realna. Większość infrastruktury już mamy, a to co nam brakuje i tak będziemy budować - centrum sportów wodnych czy plany na budowę dużego kompleksu lekkoatletycznego. A pamiętajmy, że w takich obiektach sa organizowane inne zawody. No i co janważniejsze można na nich zarabiać. Plywalnie czy Lekkoatletyka w połaczeniu ze SPA, odnową biologiczną służa też normalnym ludzim. A SPA czy Odnowa dla zawodników jest wymagana - więc ją i tak musimy wybudować.

Wbrew pozorom mamy możliwości - a zarobek? Cóż, obiekty i tak musimy mieć, w końcu nie jesteśmy Bantustanem z 14 wieku, a na dodatek podobno jest nacisk na zwrowy tryb życia i sport.
No i chodzi o reklamę, EURO zrobiło nam bardzo dobrą, Olimpiada zrobiła by jeszcze większą. No i mielibyśmy argument w staraniach o inne imprezy.
9000 ml A Rh-

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ravir pisze:Kolego Extremal - na Olimpidę NIE potrzeba stadionu piłkarskiego na 70 czy 80 tyś a na MŚ w Piłce Nożnej TAK
Piłkarskiego nie, atletyczny stadion tak... A gdzie mamy w Polsce stadion lekkoatletyczny na 80k osób ? I wierz mi na Narodowym nie zmieści się bieżnia i wszystkie inne rzeczy.
Ravir pisze:Nie jest powiedziane, że wszystkie zawody musza być w jednym mieście - właściwie to normą jest, że sa w różnych miastach. Ważne jest skomunikowanie.
Przy takiej infrastrukturze jak mamy to trzeba by jeździć po całej Polsce. Nie po 4 miastach jak na Euro, tylko po całej Polsce. Od północy po południe, od zachodu po wschód żeby to ogarnąć.
Ravir pisze:Olimpiada w Polsce jest jak najbardziej realna, jak pisałem to kwestia 10 - 15 lat ale realna.
Tak samo moge powiedzieć, że za 10-15 lat to my sobie promy kosmiczne będziemy wysłać.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Cały czas na myśli miałem stadion LA, a nie piłkarski.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Duży kompleks LA jest planowany w zapisach strategii na przyszłe lata, Tak wiem, papier przyjmie wszystko :mrgreen: i wiele zapisano a gów... zrobiono - autostradyi kolej są przykładem. :mrgreen:

Ale zarówno kompleks LA jak i Centrum Sportów Wodnych jest potrzebne - nie oszukujmy się, bez takich obiektów nie mamy co myśleć o medalach i sukcesach. Zaś Centrum LA może na siebie zarabiać. W wielu krajach tak jest - należy z glową je zaprojektować.
Napewno taki kompleks jest bardziej dochodowy od stadionów piłkarskich. Byłem w taki centrum w Niemczech, nawet dla emerytów rechabilitacja tam była. Szkoły miały tam regularne zajęcia, całośc żyła - w przeciwieństwie do boisk pilkarskich. Niemcy tam mieli hotel z pełnym serwisem, nawet sale konferencyjne tam były.

Tak więc można tylko trzeba chcieć - przypominam, że niektóre kraje nie miały nic i budowały od zera - my sporo mamy.

Co do wielu miejsc - w dobie samolotów, autostrad i szybkich koleji 150 km nie jest problemem.
9000 ml A Rh-

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ravir pisze:Co do wielu miejsc - w dobie samolotów, autostrad i szybkich koleji 150 km nie jest problemem.
150km to nie jest problem. Jednak popatrz sobie, że wioska olimpijska jest załóżmy w Warszawie. No a tor wioślarski mamy załóżmy we Wrocławiu :D No i co ? Na eliminacje, półfinały, repasaże i finał mamy 4 razy po blisko 700km w dwie strony :D Więc nie mów mi tutaj o 150km :D
I już widzę jak Polska sponsoruje wszystkim zawodnikom samoloty z Warszawy do Wrocławia :D
Ravir pisze:Duży kompleks LA jest planowany w zapisach strategii na przyszłe lata, Tak wiem, papier przyjmie wszystko i wiele zapisano a gów... zrobiono - autostradyi kolej są przykładem.
Przecież kompleks lekkoatletyczny jest w Bydgoszczy. Odbywają się tam mitingi i różne akcje, ale nie zarabia na siebie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

IO w Polsce obecne państwo całkowicie rozłoży. Mówienie o zyskach to mrzonki żyjących z głową w chmurach i tyle.
Jak ktoś chce robić IO to niech sobie zawiąże komitet i szuka sponsorów.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ