Londyn 2012

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Post autor: hawana4 »

Ciekawe ilu było dodatkowo działaczy- pyta Kato. Otóż srednia z kilku źródel to... 193.


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Mam pomysł, jakie warunki powinni spełniać nasi zawodnicy, chcący startować na IO w Rio.
Dolną granicą kwalifikacji powinien być wynik brązowego medalisty z IO w Londynie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Odwrotna tabela medalowa - jesteśmy wysoko :D
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,122 ... wsza_.html

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Białorusinkę w pchnięciu kulą już zdyskwalifikowali za doping i odebrali złoto. Białorusini stoją na stanowisku, że to nagonka na nich. Generalnie liczyli na ok 25 medali, ale sędziowie nie sprzyjali, w Pekinie, na terenie bratniego narodu mieli łatwiej. :lol:

Pani Ministra zaczęła już reformę sportu. Zresztą jak po każdych IO oraz ME i MŚ w piłkę nożną. Inaczej było jednak po tym Euro. Nagle rząd wystraszył się PZPNu, uznał że reprezentacja pokazała sie z dobrej strony a za szkolenie mają się wziąźć kluby. Rząd ze służbami swoimi już wyjmuje dłoń do tych klubów, polega to na inwigilacji kibiców i kolejnego kroku - tym razem zakazu sektorówek. Ot, recepta na uzdrowienie polskiej ligi. :lol:

Skoro boją się ruszyć PZPN, który jest najbardziej znienawidzoną instytucją w kraju i jak zauważyła Ministra 2/3 uprawiających sport trenuje piłke nożną to co oni chca reformować? Mając taki narybek młodych zawodników się nie potrafi sklecić jedenastki polskich zawodników i tworzy się zbieraninę to jest tragicznie.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


kubit
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 16-10-2010, 09:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kubit »

A jak Wam się podobała ceremonia zamknięcia, bo według mnie to totalna płycizna, zamiast wykorzystać tak dużą oglądalność do jakichś innych wyższych celów, to występowały spajs gerlse i inne tejk dety.
Jeżeli chodzi o samą olimpiadę to trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach kiedy widzi się tak dużo sztucznego uśmiechu w telewizji, naprawdę serce rosło jak oglądałem taką naturalną radość sportowców i to przez dwa tygodnie. I co tu teraz oglądać...


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Eric Idle była fajny.
Niezły był też pomysł z Fredim Mercury. Szkoda, że to nie on śpiewał "We will..".
Ta kobieta zupełnie nie pasowała z tymi swoimi popiskiwaniami. A Brian May... gość wymiatał na gitarze.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

kubit pisze:zamiast wykorzystać tak dużą oglądalność do jakichś innych wyższych celów
Przykłady proszę.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Piłkarze ręczni Francji:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8dXvwU3hIY

Panu Kraśko(-sce) w TVP się podobało, szkoda tylko, że w wykonaniu kibiców to już zapewne byłby bandytyzm.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


kubit
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 16-10-2010, 09:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kubit »

Goscinny pisze:
kubit pisze:zamiast wykorzystać tak dużą oglądalność do jakichś innych wyższych celów
Przykłady proszę.
- przedstawienie niesamowitych możliwości człowieka na przykładzie pobijanych wciąż rekordów światowych w różnych dyscyplinach sportowych,
- wyższość stanu ducha człowieka nad stanem posiadania materialnego, ponieważ ludzie w dzisiejszych czasach zagonieni za pieniądzem zapominają co w życiu człowieka jest najważniejsze, występujące zaproszone "gwiazdy" ze sztucznymi cyckami, ustami, pijakami i narkomanami i wszystkim co tam jeszcze się da z pewnością nie sprawiły, że ktoś zamyślił się nad swoim życiem, jeden z komentatorów też był wyraźnie znudzony chyba na eurosporcie oglądałem,
A jak to wszystko miałoby wyglądać to do końca nie wiem musiałbym to przemyśleć, ale są odpowiedni mądrzejesi ode mnie ludzie, którzy z pewnością coś by wymyślyli tak że niejednemu człowiekowi poszły by łzy do oczu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

kubit, ale od tego są Igrzyska a nie ich zakończenie. I jedno i drugie zostało pokazane podczas rywalizacji, więc po co to jeszcze raz pokazywać na zamknięciu.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Polska powinna zorganizować IO. Na serio. MŚ w Piłce Noznej nie możemy - bo wymagany jest stadion na 70 czy 80 tys miejsc. A Olimpiada?

Najgorszy i najmniej dochodowy - bo przynoszący straty jest tor Kolarstwa Halowego - który mamy, spełnia wszystkie wymogi, olimpijskie też.
Stadiony piłkarskie są, tory kajakarstwa "zwykłego" i górskiego mamy - tez na światowym, olimpijskim poziomie.
Stadiony lekkoatletyczne są, zresztą zawsze można "zdjąć" lub "przykryć" murawę na stadionach piłkarskich - pokryć ją sztuczną nawierzchnią i mamy dodatkowe stadiony lekkoatletyczne - przypominam, że murawa nie rośnie na ziemi :mrgreen: pod spodem jest płyta betonowa :mrgreen:

Centrum sportów pływackich - jest w planach jego budowa, w pobliżu Stadionu Narodowego zresztą - to akurat jest obiekt, który na siebie zarabia :mrgreen: po za basenami wystarczy dobudować "urządzenia" jak w Parku Wodnym (np. zjeżdżalnie czy rury)i po Olimpiadzie mamy duży Park Wodny, który na siebie zarabia. No i miejsce do treningów.
Tenis, boks, siatkówka i reszta - mamy obiekty już dziś, w końcu MŚ w Siatkwce w 2014 roku są w Polsce i w 6 halach w różnych miastach.
Żaglówki? Mamy kawał wybrzeża :mrgreen: w takim Gdańsku spokojnie można jes zorganizować.

Co więcej realny termin to 2020 - 2024 rok, do tego czasu będziemy mieli komplet autostrad :mrgreen: i szybką kolej. Więc transport załatwiony.

Tak więc realnie patrząc Olimpiada jest w naszym zasięgu, a Euro dowiodło, że możemy organizować duże imprezy.

I to jest moja myśl po Londynie - Polska organizująca Olimpiadę.
9000 ml A Rh-


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ravir, o czym Ty w ogóle gadasz? Od kiedy to olimpiada odbywa się na terenie całego kraju ? Zdaje się, że to nie było Wielka Brytania 2012 i nie będzie to Brazylia 2016, tylko odpowiednio Londyn i Rio de Janeiro....
Co z tego, że welodrom mamy blisko Warszawy jak pozostałych obiektów nie mamy tak blisko ? Tor wioślarski poza Warszawą. Hala do siatkówki poza Warszawą, tor do kajakarstwa górskiego poza Warszawą. Większość obiektów poza Warszawą, rozścielone po całej Polsce. A to nie o to w olimpiadzie chodzi.
Ravir pisze:Stadiony lekkoatletyczne są, zresztą zawsze można "zdjąć" lub "przykryć" murawę na stadionach piłkarskich - pokryć ją sztuczną nawierzchnią i mamy dodatkowe stadiony lekkoatletyczne - przypominam, że murawa nie rośnie na ziemi pod spodem jest płyta betonowa
Przypominam, że stadion lekkoatletyczny ma swoje wymiary. Rzadko da się go zmieścić na boisku do piłki nożnej...


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Nie znasz się ... ravira słuchaj !!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cubaza, igrzyska "Londyn 2012" też odbywały się poza miastem - np. w Coventry (ok. 150km od Londynu), south Benfleet (jakieś 50km od centrum Londynu).
Oczywiście - wiekszość była w samym Londynie, ale na innych igrzyskach obiekty też były porozrzucane.
Cubaza pisze:Przypominam, że stadion lekkoatletyczny ma swoje wymiary. Rzadko da się go zmieścić na boisku do piłki nożnej...
A dodatkowo UEFA może mieć coś przeciw, bo oni dali kase na stadion piłkarski a nie wielofunkcyjny.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Że co ? Gdzie UEFA dała kasę na stadion ?:D

ODPOWIEDZ