Azoty Tauron Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: Cubaza »

Wow.. A kiedyś nawet dwa nie mając kasy na utrzymanie jednego...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: karamba »

A tymczasem....
Stadion w Tarnowie będzie przebudowany

Stadion, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze i żużlowcy Unii Tarnów zostanie przebudowany. We wtorek poprawkę do budżetu zaakceptowali radni miasta.

Stan tarnowskiego obiektu jest zły. Wiele razy o jego modernizację apelowali działacze Unii. Przed sezonem wyłączono z użytkowania nawet część trybun, bowiem groziły one zawaleniem.

Teraz Stadion Miejski ma zostać włączony do Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, które ma powstać w Tarnowie. W 2016 roku powinna zostać opracowana koncepcja modernizacji, a przebudowa ma się rozpocząć w 2017 roku i potrwać przez dwa lata.
za sportowefakty.pl

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: karamba »

Miasto wspomoże m.in. tarnowskich żużlowców :!: :!: :!:
Władze Tarnowa podzieliły pieniądze na sport. Z puli przeznaczonej dla klubów 90 tysięcy złotych trafi do żużlowej Unii Tarnów.

Tarnowski klub 70 tysięcy złotych ma przeznaczyć na udział w rozgrywkach PGE Ekstraligi, PZM, UEM i FIM, natomiast 20 tysięcy złotych na szkolenie młodzieży.

21 tysięcy złotych otrzymają zajmujące się szkoleniem młodych żużlowców UKS Jaskółki Tarnów.

Największa kwota - 197 tysięcy złotych przyznana została KS ZKS Unia Tarnów.
a tymczasem w Lesznie

1,5 miliona złotych - tyle Fogo Unia Leszno otrzymała na sezon 2015 w ramach dofinansowania z miasta. Na tę kwotę składały się środki przekazane na szkolenie młodzieży oraz memoriał im. Alfreda Smoczyka. Uzupełniły ją pieniądze przyznane w ramach podziału tak zwanych wolnych środków oraz premia na zakończenie sezonu za zdobycie tytułu mistrza Polski.

W sezonie 2016 Byki mogą otrzymać większą kwotę. W kwietniu będzie miał miejsce po raz kolejny podział wolnych środków. W przypadku dobrego wyniku sportowego miasto przewiduje dla klubu premię. Zapewne ponownie pojawią się kwoty na szkolenie młodzieży i memoriał Smoczyka. W ostatnich dniach radni Leszna uchwalili budżet na rok 2016. Zapisano w nim między innymi milion złotych na promocję miasta. - Ta kwota nie uwzględnia konkretnych podmiotów czy instytucji, które to otrzymają. W każdym razie należy podkreślić, że taka kwota wcześniej nie była zapisana w budżecie miasta. Na pewno otwiera się dla Unii furtka na uzyskanie dodatkowych środków, ale nie zapominajmy o innych klubach funkcjonujących w Lesznie - wyjaśnił prezydent Leszna - Łukasz Borowiak.

Zapewne cała kwota nie trafi na konto Unii. Biorąc jednak pod uwagę wyniki uzyskiwane dotąd przez Byki, nie jest wykluczone, że łączne wsparcie z miasta w przyszłym roku będzie oscylowało wokół kwoty 2 milionów złotych.
a nawet w Opolu
Cztery największe kluby w Opolu otrzymają dotację z urzędu miasta. Rada Sportu zaopiniowała przyznanie w sumie 1,95 mln złotych.

- Najsłabiej oceniono wniosek żużlowców Hawi Racing Team, w tym przypadku jeden z członków rady był za, jeden przeciw, a pozostali wstrzymali się od głosu. Wnioski pozostałych trzech klubów przeszły niemalże jednogłośnie - poinformował Łukasz Strzelecki, naczelnik wydziału sportu w rozmowie z opole.wyborcza.pl.

Najwięcej dostaną piłkarze Odry, na których konto ma wpłynąć w sumie 550 tysięcy złotych. Szczypiorniści Gwardii i hokeiści Orlika mogą liczyć na 500 tysięcy złotych. Z kolei miasto żużlowców Hawi Racing Team wesprze kwotą 400 tysięcy złotych.

Ten podział musi zatwierdzić jeszcze prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Oficjalna, ostateczna decyzja prezydenta zapadnie w najbliższych dniach, ale wysokość przyznanych dotacji raczej nie ulegnie już zmianie. Zależy nam na czasie, bo chcemy jak najszybciej podpisać stosowne umowy z klubami i wypłacić im pieniądze - przyznał Strzelecki.

Na tyle jest wyceniany sport w Tarnowie?

Skomentować to można tylko w jeden sposób

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsS ... e=youtu.be[/youtube]

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: dropszot »

Tak szczerze to wcale nie uważam by Leszno czy Opole miały być z czego dumne. Wydawanie ogromnych pieniędzy publicznych przez miasto na zawodowy żużel to lekkomyślność.

Jeszcze wydatki na szkolenie młodzieży można jakoś zrozumieć... Ale dofinansowywanie klubu startującego w tak mocno skomercjalizowanych rozgrywkach, gdzie sowicie płaci się wysokie gaże obcokrajowcom z całego świata raptem za kilkanaście meczów na stadionie w Mościcach? Nie jest to mądry pomysł, szczególnie w przypadku miasta Tarnowa, gdzie jest masa dużo ważniejszych problemów do rozwiązania.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: PrzemczaN »

Nie jest mądry ale jak jedne dostają a inne nie to się robi dym na tej linii. Bo czemu tam dali a u nas nie. A jakby u nas dali to by został Vaculik itp.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: dropszot »

Poważny wypadek Krystiana Rempały, zawodnika Unii Tarnów
http://www.tvp.info/25465624/wypadek-w- ... krytycznym" onclick="window.open(this.href);return false;


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: suraiw »

Tragiczna wiadomość.
Krystian Rempała zmarł w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Azoty Tauron Tarnów

Post autor: pilips1982 »

Poniżej cytuję treść maila, który wysłałem do ŻSSA Unii Tarnów i do kilku redakcji, w tym RDN, którego z tego co widzę redaktorzy garściami czerpią tematy z naszego forum.
Szkoda, że nie doczekałem się od nich, podobnie jak ze spółki ŻSSA, żadnej odpowiedzi.
Widocznie podejmują tylko tematy dla nich łatwe i oczywiste. Mam przynajmniej satysfakcję, że tą wiadomość też przeczytają i może zrobi im się głupio.
Witam!

Zwracam się do Państwa z prośbą o interwencję w sprawie wstępu na mecze żużlowe Grupy Azoty Unia Tarnów dla dzieci do lat 7.
Jestem kibicem Klubu od wielu lat, obecnie chciałem zarazić sympatią do żużla moja 18-miesięczną córkę.
W tym celu chciałem dla siebie kupić karnet na trybunę główną, lecz w ostatniej chwili przed zakupem dowiedziałem się, że od nowego sezonu pierwszy raz w historii dzieci do lat 7 mają wstęp wolny na zawody ale Z WYŁĄCZENIEM trybuny głównej.
Trybuna główna to jedyne w zasadzie bezpieczne miejsce dla tak małego dziecka (na łukach narażone jest na pył i nawet kamienie lecące z toru).
Klub nie wyznaczył również sektora rodzinnego, gdzie zawody mogły by oglądać dzieci bez narażenia ich zdrowia (przede wszystkim oczu).
Jeśli Klub obawia się, że dzieci zajęłyby wysoko płatne miejsca to może obwarować wstęp na ww. trybunę warunkiem, że dziecko nie zajmuje swojego miejsca (tj. pozostaje na kolanach czy rękach dorosłego kibica).
Wydaje mi się jednocześnie, że nie jestem odosobniony w myśleniu, że zakup karnetu za regularną cenę zapewniającego wstęp na trybunę półtorarocznemu dziecku to jakaś aberracja.
Napisałem w tej sprawie do Klubu mail, ale pozostał bez odpowiedzi. Treść maila zamieszczam poniżej.
Z góry dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy i kontakt z Klubem, który nie chce się kontaktować bezpośrednio ze swoimi kibicami.

Pozdrawiam,

Filip Socha

Witam!

Jestem zainteresowany zakupem karnetu na trybunę główną. Chciałbym jednak uczęszczać na mecze z 2-letnią córeczką.
Czytając ofertę sprzedaży karnetów wywnioskowałem, że nie będę mógł z nią wejść na trybunę, chyba że dla niej również zakupię karnet (co wydaje się być postępowaniem nieracjonalnym i oderwanym od rzeczywistości).
Proszę o odpowiedź, czy dobrze zrozumiałem Państwa ofertę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z żużlowym pozdrowieniem, wierny kibic,
Filip Socha

Awatar użytkownika

Kurazan1950
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2011, 14:29
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re:

Post autor: Kurazan1950 »

ozi26 pisze:
16-05-2014, 14:02
Już działają od dłuższego czasu i wszystko idzie w dobrym kierunku.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/43808 ... -zuzlowcow

oraz http://www.sportowefakty.pl/zuzel/43907 ... tematem-ro

No i zapomniałem, że przecież mamy tam naszego człowieka http://www.espeedway.pl/news,podatki_zu ... 45,12.html
Mój dawny śp. znajomy z LA (skoczek w dal), Szczepan Bukowski, w grobie pewnie się przewraca. :-/
Euro1950

ODPOWIEDZ