Azoty Tauron Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Beaver pisze:Żużlel zgodnie z badaniami jest rzeczą która w Polsce NAJBARDZIEJ promuje to miasto w Polsce.

Podaj namiary na te badania.

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ostatnio to Tarnów jest bardziej znany z afer - może miasto powinno dokładać się do kolejnych, żeby utrzymać pewien poziom rozpoznawalności?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Goscinny pisze:Jeśli klub uważa, że jest zawodowy, to miasto nie powinno ani złotówki do niego dokładać. A jeśli miasto ma go częściowo utrzymywać - wprowadzić stałą siatkę zarobków dla zawodników.
Nie spodziewałem się, że Ty taki światły człowiek, potrafisz pisać takie bzdury.
Miasto nie ma utrzymywać klubu, tylko swój grajdołek zwany Stadionem Miejskim, aby można było w godziwych warunkach oglądać zawody sportowe, czy jakiekolwiek inne imprezy.

A z tą siatką zarobków toś dopiero pojechał :lol:
Czy Ty wiesz z kim zawodnicy podpisują kontrakty i na jakich zasadach są one płacone?

Widzisz, ja mało piszę na tym forum mimo że jestem zarejestrowany bardzo długo, ale wychodzę z założenia, że nie piszę na tematy, o których nie mam bladego pojęcia w przeciwieństwie do wielu osób tutaj udzielających się w każdym temacie.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

suraiw, ja za to wyrażam swoje zdanie. Klub prywatny = prywatne pieniądze.
Niech miasto nie daje ani złotówki na zawodowy klub, bo i dlaczego? Skoro zawodnicy mają sponsorów, to niech ci sponsorzy utrzymują też i obiekt, niech wynajmują go na imprezy, niech zarabiają na nim. Dlaczego stadion ma być miejski? To jakiś przymus?
Ja się nie chcę dokładać do hobby kilku gości (mówię tutaj o żużlu).


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Teraz to zupełnie inna dyskusja.
Goscinny pisze: Niech miasto nie daje ani złotówki na zawodowy klub, bo i dlaczego? Skoro zawodnicy mają sponsorów, to niech ci sponsorzy utrzymują też i obiekt, niech wynajmują go na imprezy, niech zarabiają na nim. Dlaczego stadion ma być miejski? To jakiś przymus?
Ja się nie chcę dokładać do hobby kilku gości (mówię tutaj o żużlu).
Nie wiem, dlaczego stadion ma być miejski.
On jest miejski już kilka lat, tak jak wiele innych obiektów w Tarnowie są miejskie.

Nie sponsorzy będą wynajmować stadion, którzy dzisiaj są jedni a jutro inni, tylko miasto wynajmuje stadion ŻSSA, za 300 000 zł. rocznie.
To miasto rozwaliło "prostą" od ul. Czerwonych Klonów szykując swój obiekt na pożegnalny /sic/ koncert Skorpionsów pomniejszając pojemność obiektu o około 2,5 - 3 tys. miejsc, które mogli by zająć kibice podczas atrakcyjnych spotkań.

I jeszcze jedno, żużel organizowany przez Unię Tarnów, to nie hobby. To jest takie samo widowisko sportowe jak mecze piłki nożnej, jak mecze siatkówki, koszykówki, zawody lekkoatletyczne, że tylko wymienię imprezy sportowe.
To są widowiska dla kilku tysięcy ludzi zarówno z miasta, z okolic miasta, jak i z odległych miast przyjeżdżających do Tarnowa.

Żużel jako hobby uprawia na tarnowskim torze kilka osób, które to płacą sobie za wszystko, bo nie mają sponsorów, a ich jazda jest właśnie dla nich takim hobby/zabawą i nie tworzą widowiska dla kibiców.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Gościnny
Dlaczego stadion ma być miejski? To jakiś przymus?
Ja się nie chcę dokładać do hobby kilku gości (mówię tutaj o żużlu).
Dlaczego z moich podatków idą pieniądze na kolej, skoro ja pociągami nie jeżdżę ? Dlaczego za pieniądze podatników budowane są parkingi, skoro ja nie parkuje na nich samochodu ? Itd itd

Zresztą ta część Twojej wypowiedzi jest totalnie bez sensu, co ma stadion miejski do jak to stwierdziłeś hobby kilku gości. Tych kilku gości ściga się na torach, gdzie kibice siedzą na wałach usypanych z ziemi i palą grille, także ich jaki będzie stan obiektu średnio interesuje.

Stadion jest dla widzów, czyli tych kilku, kilkunastu tysięcy mieszkańców Tarnowa i regionu, których hobby jest oglądanie i pasjonowanie się żużlem i jak psu buda należy się przyzwoity stadion, zważywszy, że Tarnów jest pod tym względem daleko daleko z tył za pozostałymi ośrodkami żużlowymi w Polsce.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

wolny rynek zle dziala i dlatego trzeba to kompensowac

mozna dolozyc cos do stadionu ale trzeba zrobic priorytety co wazniejsze

wiadomo sa sektory do ktorych nie trzeba dokladac

najlepiej zeby to bylo na zasadzie my zrobimy to a ty nam zrobisz to

wtedy nie uciekaja pieniadze a sa obroty


fistal
Prytan
Posty: 120
Rejestracja: 30-12-2010, 12:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fistal »

Jest jeszcze coś takiego jak promocja miasta poprzez sport - w tym przypadku żużel.
Dzięki temu, że nasz drużyna zdobywała przez ostatnie 3 sezony medal,e to o naszym mieście słychać w serwisach informacyjnych pokazywanych w całym kraju. A skoro miasto promując się, może płacić np. za prognozy pogody z Tarnowa to dlaczego by nie miało przeznaczyć na stadion (notabene miejski) jakiejś sumki?
Zeby było jasne, kibice żużla w Tarnowie nie chcą sponsorowania klubu, czy poszczególnych zawodników - chca tylko i aż oglądać widowiska sportowe w normalnych warunkach płacąc za to niemałe pieniądze ;)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

MST wónraT pisze:
Beaver pisze:Żużlel zgodnie z badaniami jest rzeczą która w Polsce NAJBARDZIEJ promuje to miasto w Polsce.

Podaj namiary na te badania.
Badania niestety nie są publiczne.
Ale na logikę pomyśl przy jakiej okazji i kiedy mówi się w mediach ogólnopolskich nt Tarnowa.
Wymien 3 rzeczy w kontekście których słowo Tarnów pojawia się częściej niż w żużlu.
Ostatnio zmieniony 29-10-2014, 12:33 przez Beaver, łącznie zmieniany 1 raz.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wymien 3 rzeczy w kontekście których słowo Tarnów pojawia się częściej niż w żużlu.
1. Ścigała
2. Korupcja
3. Autostrada
.
.
.
.
4. Żużel


:)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Przepraszam źle napisalem najbardziej promuje tarnów Grupa azoty, Ksiądz Heller, jednak żużel jest bardzo wysoko, o wiele wyżej niż Ścigała, Korupcja czy Autostrada :P

Źle przeczytałem badania i chodziło o kategorię sport.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Goscinny pisze:Jeśli klub uważa, że jest zawodowy, to miasto nie powinno ani złotówki do niego dokładać. A jeśli miasto ma go częściowo utrzymywać - wprowadzić stałą siatkę zarobków dla zawodników :) Jak w urzędzie. Ciekaw jestem czy by na to przystali :)
Może jeśli chce.
https://www.facebook.com/wtrosceoplepsz ... 8435621280

Z żużlem zawsze będzie problem, szczególnie kiedy zarobki jednego zawodnika to dwuletnie budżety innych sekcji. Gdyby to była jakakolwiek gra zespołowa podejście byłoby całkiem inne, jest to sport specyficzny pod każdym względem.
Beaver pisze:Żużlel zgodnie z badaniami jest rzeczą która w Polsce NAJBARDZIEJ promuje to miasto w Polsce. Może z racji tego miasto dorzucało by się choć troche do promocji poprzez sport.
Jeżeliby się tak promowało, ale tego nie robi.
W Temi był artykuł o promocji, przez 3 lata na promocję miasto wydało 3,3 mln zł, to 1,1 nln na rok... porównajmy z potrzebami żużla.
suraiw pisze: Miasto nie ma utrzymywać klubu, tylko swój grajdołek zwany Stadionem Miejskim, aby można było w godziwych warunkach oglądać zawody sportowe, czy jakiekolwiek inne imprezy.
ale wiele utrzymuje, dotując milionami złotych i jednocześnie budując stadiony. Chociaż słowo "utrzymuje" nie zawsze jest właściwe. Jak Wrocław dotuje Śląsk np. wpłatą 12 mln to go wzmacnia a nie utrzymuje. Tam akurat wymyślili, że będzie to na promocję miasta, Tarnów za taką kwotę będzie się promował do 2026 roku. :D
Dla mnie słowo promocja jest wyświechtane, bo na co ma wpływ pojawianie się nazwy miasta? Bywają takie marki, przyciągające ludzi z Europy przyjeżdżających zobaczyć jak to jest na grand derby, na klasykach LM, derbach Belgradu i innych niezwykłych meczach... w Polsce skala jest minimalna. Trzeba to ładnie ubrać, żeby sport był na poziomie, dla samego jego posiadania, a uzasadnienia się wymyśla. Tarnów powinien mieć np. dobrą piłkę bo niejedna wiocha ma i się przy nich kompromitujemy. Ambicjonalne podejście nic więcej. :)
Goscinny pisze:suraiw, ja za to wyrażam swoje zdanie. Klub prywatny = prywatne pieniądze.
Niech miasto nie daje ani złotówki na zawodowy klub, bo i dlaczego? Skoro zawodnicy mają sponsorów, to niech ci sponsorzy utrzymują też i obiekt, niech wynajmują go na imprezy, niech zarabiają na nim. Dlaczego stadion ma być miejski? To jakiś przymus?
Ja się nie chcę dokładać do hobby kilku gości (mówię tutaj o żużlu).
Osobiście też bym raczej nie chciał, wolał dopłacać do sportu, który jest masowy. Grając w kosza czy w nogę mogę się identyfikować z moim klubem, podobnie jak dzieciaki trenujące w całym mieście, ale to nie zmienia zasady, o której piszesz. Ma być miejski i ma dopłacać bo wielu ludziom się to podoba. Mniejszy procent budżetu stanowią wydatki na żużel niż procent się nim interesujących. Też bym tak mógł napisać, ale nie będę hipokrytą, bo jakby piłkarze byli w ekstraklasie to bym się domagał tego samego. Tyle że w piłce można poobcinać kontrakty, jak nie ma kasy to sprowadzić chłopaków z niższych lig, albo z krajów ameryki środkowej, zrobić dobry transfer a klub i tak może sobie dać radę. W żużlu nie ma nic, odejdzie 2-3 zawodników i spadek.
Beaver pisze:Przepraszam źle napisalem najbardziej promuje tarnów Grupa azoty, Ksiądz Heller, jednak żużel jest bardzo wysoko, o wiele wyżej niż Ścigała, Korupcja czy Autostrada :P

Źle przeczytałem badania i chodziło o kategorię sport.
w kategorii sport jest taka rywalizacja w Tarnowie, że to niezła niespodzianka. :mrgreen:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Zapomniałeś że w Tarnowie sport to nie tylko Żużel i Piłka.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Beaver pisze:Zapomniałeś że w Tarnowie sport to nie tylko Żużel i Piłka.
Statystycznie piłka to 33% sportu w Tarnowie, a z futsalem jeszcze więcej, więc jest to duży odsetek. Piszę przez pryzmat tego co najbardziej lubię. Na żużel chodziłem, nawet bardziej się pasjonowałem nim gdy był w niższej lidze, ale jednak bardziej interesują mnie gry zespołowe niż motoryzacja. Budżet żużla mógłby obdzielić trzy gry zespołowe na niezłym poziomie i wtedy to o tych sportach byłoby głośno. Wiemy dobrze, że tak było i będzie, że w Tarnowie wszystko jest kosztem czegoś. Przecież sukcesy koszykówki też odbiły się kosztem innych dyscyplin, żużel mógł przestać istnieć. Wtedy o Tarnowie słyszano dzięki koszykówce, szczególnie że wtedy w Polsce była na topie, a nie jak dzisiaj leżąca w okopach.

Mówi się, że lepszy zarząd, inni ludzie znajdą sponsorów z innych części kraju. W Tarnowie jeszcze tego nie przerabialiśmy. Każdy sukces jest dzięki Azotom, układom, załatwieniu sponsora przez polityka, różne powiązania. Czekam na spektakularny sukces, kiedy to własnymi siłami, ktoś znajdzie dużego sponsora z zewnątrz. ;)

Stadion musi być modernizowany, ale pomysłu na realizację nie ma. Przegapiono, przespano, olano. Jest problem.

Jeszcze warto podkreślić o co chodzi w ratowaniu żużla? Czy ratowaniu w ogóle jego istnienia czy ratowaniu na poziomie medali mistrzostw Polski, bo to jednak różnica. Określmy sobie czy kibiców zadawala istnienie w niżej lidze czy nie.

W piłce nożnej próg III ligi jest dla mnie do przyjęcia, byle nie niżej i pod warunkiem inwestowania w obiekty, boiska, całą infrastrukturę i grupy młodzieżowe, jeżeli klub to będzie realizował, to może kosztem pierwszej drużyny, aby zbudować dobre podstawy, ale musi zachować poziom III ligi. W piłce ręcznej nie widzę różnicy w przyciągnięciu mnie na mecz między 1 ligą a ekstraligą. W koszykówce, która jest tylko w III lidze już pewna różnica by się wytworzyła, ale naprawdę nazwy rywali w tej lidze nie odstraszają jak w IV lidze piłkarskiej. :)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

33% czy nawet 50% to nie 100%. Co do budżetu żużla fakt obdzielił by on 4 dyscypliny, dlatego jestem za tym aby nie finansować go z miasta. Jest to spółka akcyjna, niech sobie radzi jako podmiot prywatny, niech dostaje takie samo dofinansowanie jak każda dyscyplina. Miasto niech zajmie się stadionem, terenami sportowymi. Bo tego brak. Doskonale extremal, wiesz jak wygląda baza sportowa Tarnowa, a jak chociażby Mielca.
Niech z tej bazy korzystają, piłkarze, żużlowcy, siatkarze. W stu tysięcznym mieście niech każdy ma coś dla siebie.
Moje marzenie ? Ekstraliga i Ekstraklasa w Tarnowie. Aby i kibice żużla i piłki mieli coś dla siebie.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

ODPOWIEDZ