Sandowiczka

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Sandowiczka

Post autor: rzuf »

Pamiętacie sztuczny niby stok "Sandowiczka" (czy jak sie to tam zwie) przy Wojska Polskiego?,
wczoraj szedłem obok tego obiektu i zastanawialiśmy się dlaczego miasto się tym nie zajmie?!
Przecież jakby to zagospodarować, choćby przejechać spychaczem latem czy jesienią to dzieciaki
miałyby faje miejsce do zabawy, a tak o stoi bezczynnie...
O ile mnie wzrok nie mylił ;) , to chyba nawet były tam latarnie.

Ciekawe co w czasach PRL tam planowali zrobić, ale nie dokończyli? ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Zgłaszałem też pomysł tarnowskiej młodzieży : by zrobić tam SNOWpark w zimie ... i nic! :(
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jakub Kwaśny pisze:Zgłaszałem też pomysł tarnowskiej młodzieży : by zrobić tam SNOWpark w zimie ... i nic! :(
Kobo, w naszym mieście panuje dziwna polityka prospołeczna - boiska przerobić na parkingi lub bloki, a dzieci i młodzież, niech spędza czas grając w baseball lub piłkę nożną między samochodami.
Zauważ, że oprócz orlików nie ma żadnych inicjatyw mających na celu poprawę miejsc zabaw dla dzieci i młodzieży, nie liczę do tego modernizacji istniejących placów zabaw.
Do tego place zabaw się kurczą - przykład: plac zabaw pomiędzy blokami 8 a 13 na os. Zielonym przestał istnieć, teraz stoi tam blok.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mnie boli ilekroć przejdę obok boiska dawnego II Liceum, obecnie bodajże XVI LO.

Boli, bowiem wychowałem się na tych boiskach i pamiętam czasy jak wisiało tam 6 koszy i codziennie na boisku grało 20-30 osób non stop (może poza porą nocną ;P).


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

A wie ktoś dlaczego akurat nazywamy te miejsce Sandowiczką? :)
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja wiem :)
Ta górka na którą wszyscy mówią "Sandowiczka" powinna tak naprawdę nazywać się "Sondowiczka" ew. "Sądowiczka", ponieważ dawno, dawno temu właścicielem tych terenów był niejaki Sondowicz/Sądowicz - tutaj pisowni nie jestem pewien. Ot, cała historia.

ODPOWIEDZ