Nowa inicjatywa naprawi sport w regionie??

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
kibic-ZKS
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 23-03-2013, 11:55

Nowa inicjatywa naprawi sport w regionie??

Post autor: kibic-ZKS »

Powstaje nowa inicjatywa: Stowarzyszenie "Ludzie Sportu Razem" w Brzesku i w Tarnowie w związku z dużą degradacją nie tylko piłki nożnej ale i innych dyscyplin

sportów poprzez znikome finansowanie przez samorząd tych dyscyplin. Przed wyborami Stowarzyszenie przekształcić się ma w Komitet Wyborczy Wyborców, który powinien

wprowadzić do rad miasta swoich przedstawicieli aby zabiegali o interesy upadającego sportu w tych miastach.
Mocna reprezentacja radnych w samorządzie na pewno dałaby możliwość zwiększenia finansowania poszczególnych dyscyplin sportu.

Od wczoraj ukazują się o tym informacje w lokalnych mediach, np:

Gazeta Krakowska

RDN Małopolska

Jak myślicie, czy ta inicjatywa ma szansę się przebić i w końcu poprawić kondycję sportu w naszym regionie??

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

kibic-ZKS, ja 'jestem na nie' - dlaczego samorząd miałby inwestować w profesjonalną piłkę nożną? Od tego są prywatne firmy! Samorząd może łożyć na sport amatorski - wynajem hali, boisk, basenu - ale nie na profesjonalną drużynę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Na żużel łoży i to nie mało choć ma sponsorów mocarnych Azoty/Tauron przeszkadza ci to czy nie ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mi to przeszkadza, inną sprawą jest to, że naszym sportem narodowym jest dyscyplina, w której nasza, pożal się, reprezentacja nie potrafi grać, może w cymbergaja by umieli... a może nie.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

LordRuthwen pisze:Mi to przeszkadza, inną sprawą jest to, że naszym sportem narodowym jest dyscyplina, w której nasza, pożal się, reprezentacja nie potrafi grać, może w cymbergaja by umieli... a może nie.
Dodam tylko, że jak już ktoś chce uzdrawiać piłkę nożną to najpierw niech zabierze kasę tym co grać nie potrafią ( czyli reprezantacja nasza kochana ) i kasa już jest.
A tak nie dość, że nadal będziemy mieli naszą smiechprezentację to i stworzymy ich młodszą wersję :)
Im Lazy and I like it


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

kibic-ZKS, prosze się nie obrazić, ale po tym co ostatnio wyczynia nasza(?) reprezentacja, ludzie którzy w sposób pośrednio-półpośredni-jakistam próbują to "ratować" metodami już nie działającymi, tylko się ośmieszają.
kibic-ZKS pisze:wprowadzić do rad miasta swoich przedstawicieli aby zabiegali o interesy upadającego sportu w tych miastach.

Mocna reprezentacja radnych w samorządzie na pewno dałaby możliwość zwiększenia finansowania poszczególnych dyscyplin sportu.
Pytam po co ??. Chciałbym przypomnieć że są dyscypliny sportu, za które choćby z ostatnich igrzysk przywieźliśmy medale nawet złote, a które to dyscypliny "dostają" ułamek procenta z tego co idzie na kopaną. Rozumiem za ta inicjatywa to chytre posunięcie mające na celu wyłudzenie (tak to nazwę) środków finansowych na piłkę nożną. Jeżeli ktoś ma ochotę TO wpierać z własnej kiesy, proszę bardzo, ale od publicznych pieniędzy WARA. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a sport nie jest żadną z nich, więc nie wiem dlaczego akurat na to mamy "dawać".
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

trix pisze:Jeżeli ktoś ma ochotę TO wpierać z własnej kiesy, proszę bardzo, ale od publicznych pieniędzy WARA. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a sport nie jest żadną z nich, więc nie wiem dlaczego akurat na to mamy "dawać".
Na kler i budowę świątyni opatrzności bożej to jest , sport jest mało ważny trix co nie :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie. Dafi(Kulfon) jak nie masz nic do dodatnia w temacie poza wstawkami z kleru, to lepiej nie pisz.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

LordRuthwen pisze:Mi to przeszkadza, inną sprawą jest to, że naszym sportem narodowym jest dyscyplina, w której nasza, pożal się, reprezentacja nie potrafi grać, może w cymbergaja by umieli... a może nie.
Piłka jest najpopularniejsza w ponad 125 krajach, więc za nami jeszcze jest spora lista. Spoglądając na historię i osiągnięcia medalowe to ta lista się zdecydowanie wydłuża i wiele nacji może pomarzyć o takich wynikach.
imlazy pisze:
LordRuthwen pisze:Mi to przeszkadza, inną sprawą jest to, że naszym sportem narodowym jest dyscyplina, w której nasza, pożal się, reprezentacja nie potrafi grać, może w cymbergaja by umieli... a może nie.
Dodam tylko, że jak już ktoś chce uzdrawiać piłkę nożną to najpierw niech zabierze kasę tym co grać nie potrafią ( czyli reprezantacja nasza kochana ) i kasa już jest.
A tak nie dość, że nadal będziemy mieli naszą smiechprezentację to i stworzymy ich młodszą wersję :)
To jak to zrobić? Pojedziesz do Dortmundu i zabierzesz im pieniądze, np. te po 100 tys. Euro na awans do półfinału Ligi Mistrzów? Nie wiem jaki jest wpływ na to w regionie tarnowskim, który się nie liczy i gdzie wszystko leży. Bardzo dobrze, że nędza jest w reprezentacji bo nie ma w Polsce żadnej myśli szkoleniowej, zbieranina jest poprzepłacana, a takie drużyny jak Unia Tarnów są olewane. Skąd sie bierze takie przepłacanie? Nie tylko w piłce, bo w żużlu jest jeszcze gorzej. Stąd sie bierze, bo każdy chce wynik na siłę. Nie patrzy się na szkolenie, tylko jak sie gra w niżej lidze to "nie pomożemy, nie warto, dziady, słabizna", jak sie walczy o ligę mistrzów to znowu "poprzepłacane gwiazdory". W Polsce wazniejszy jest system identyfikacji, kamery za setki tysięcy zł, opłacenie delegatów, montowanie w krzakach obowiązkowych krzeseł, niż rzeczywista inwestycja w bazę sportową. Śmiać mi się chce jak leśny stadionik w Brzesku jest ochroniony lepiej niż Pentagon. Prezes Okocimskiego zostaje skazany bo wpuścił paru widzów za dużo. Organizacja meczów w takiej lidze jak II rzadko się zwraca z biletów, generalnie panuje paranoja. Może Bońkowi chociaż troche uda się ogarnąć ten burdel, chociaż nie wszystko zależy od PZPN.
trix pisze:Pytam po co ??. Chciałbym przypomnieć że są dyscypliny sportu, za które choćby z ostatnich igrzysk przywieźliśmy medale nawet złote, a które to dyscypliny "dostają" ułamek procenta z tego co idzie na kopaną. Rozumiem za ta inicjatywa to chytre posunięcie mające na celu wyłudzenie (tak to nazwę) środków finansowych na piłkę nożną. Jeżeli ktoś ma ochotę TO wpierać z własnej kiesy, proszę bardzo, ale od publicznych pieniędzy WARA. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a sport nie jest żadną z nich, więc nie wiem dlaczego akurat na to mamy "dawać".
I co z tego że przywiozły medale, oglądasz to na co dzień? Jak chcą niech sobie zdobywają, nie zdobędą nikt o tym nie mówi, nikt tego nie ogląda. 67,5% wszystkich zrzeszonych sportowców jest w PZPN... to kto ma dostawać więcej? Nie mówiąc o oglądalności, popularności i właściwie prestiżu, bo to jedyna dyscyplina w którą rywalizuje cały świat.



Sport jest ważną dziedziną, zresztą nie będe się więcej rozpisywać w tym temacie, bo inicjatywa bez szans, bez sensu. Nie zakłada się partii czy robi listy, która ma się zając tylko jedną sprawą, tak by musiało wchodzić do rad, sejmu po 200 partii. Już wystarczą takie palikoty, których jedynym zajęciem jest walka z kościołem i promowanie homoseksualizmu. :lol: Partia, która wygrywa wybory ma dbać również o sport i tyle.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

extremal pisze:I co z tego że przywiozły medale, oglądasz to na co dzień? Jak chcą niech sobie zdobywają, nie zdobędą nikt o tym nie mówi, nikt tego nie ogląda. 67,5% wszystkich zrzeszonych sportowców jest w PZPN... to kto ma dostawać więcej? Nie mówiąc o oglądalności, popularności i właściwie prestiżu, bo to jedyna dyscyplina w którą rywalizuje cały świat.
To z tego ze wyznacznikiem otrzymywania kasy nie powinien być prestiż (bo to już zakrawa na ciężką głupotę), ale wypracowane dobra i usługi. Prestiżem równie dobrze możemu uznać działa K. Lagerfelda, i kupować je do kopalni, w sumie czemu nie ??. Będziemy mięli prestizowe kopalnie. Wypracowanym dobrem w kopanej sa bramki i tytułu. Nie wymagam jakichś cudów, ale ostanie mecze pokazują że kopiacy piłkę powinni poszukać sobie innego zajęcia. Nie interesuje mnie też takie podejście że cały świat w to gra, i co z tego ??. Czy to usprawiedliwia marnowanie pieniędzy ??. Piłki nożnej tez nie oglądam.
extremal pisze:Partia, która wygrywa wybory ma dbać również o sport i tyle.
Partia która wygrywa wybory, ma dbać o to żeby ludzie wydawali własne pieniądze według swojego uznania. JA na pn nie dałbym złamanego grosza. Nie obraź się ale żyjesz chyba w jakiejś wirtualnej rzeczywistości, dla przypomnienia:
http://mistrzostwaeuropy.com/ranking_fifa.html
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ