Kupno roweru

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Kupno roweru

Post autor: matisk »

Koledzy rowerzyści, jestem na kupnie roweru, a nawet pary rowerów.
Mają służyć do jazdy po drogach i szosach, mało terenu, ale czasem jakis przejazd przez las może się zdarzyć. Głównie wypady za miasto dla sportu i rekreacji. Przewidziany budżet ok 3 tys za parę.
Proszę podpowiedzcie na co zwracać uwagę.
Mam na oku taki sprzęt:
http://brennabor.pl/shop.php?id=53
Brennabor T-400.
Oceńcie osprzęt i całość, czy będzie to rozsądne rozwiązanie.
Ja mam wzrostu 176 cm, a żona 172. Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

podjedź na Wita Stwosza, tam jest spora hurtownia z własnym serwisem i kompetentne ludzie. W tych pieniądzach powinieneś spokojnie u nich coś wybrać. Ja miałem straszny kłopot z doborem roweru (wielkim i grubym), gość mnie obejrzał, wyciągnął Unibajka na 21" ramie i powiedział, że to będzie to - od dwóch lat ujeżdżam ten rower i cały czas mi się micha cieszy ;)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

Na Wita Stwosza nawet się nie wybieraj. Owszem towaru mają dużo, jednak obsługa ma cię głęboko w d.
Nie daj Bóg trafisz na Panią Szefową to i poznasz smak złośliwości.

4 lat temu kupowałem 3 rowery. Stanąłem przed tym samym dylematem. Kryterium jakim się posługiwałem:

1. rozmiar ramy - jej dopasowanie do swoich gabarytów.
2. rama aluminiowa (teraz już innych chyba nie ma)
3. sztyca pod stołkiem amortyzowana
4. amortyzowany widelec
5. błotniki, oświetlenie i dynamo w piaście (w praktyce tylko pierwsze jest przydatne)
6. WAŻNE wielkość obręczy i grubość opony.
7. WAŻNE współczesne rowery NIE MAJĄ REGULACJI WYSOKOŚCI KIEROWNICY - jakiś nowy system montażu tejże do osi widelca...

Rower miał być sprzętem turystycznym a jazda głownie po asfalcie.
Dlatego szukałem czegoś na cieńszych oponach (niż) góral i o średnicy 28"

I kupiłem Krossa (trzy sztuki po tysiącu na alledrogo) - zrobiłem na swoim już 10.000, zajechałem dwa łańcuchy, jedną kasetę, dwie opony... Ale dzięki niemu pokochałem turystykę. Jest po co czekać do wiosny.

Co do osprzętu - nie znam się - kupiłem z shimanem acera.
Chyba najniższa półka shimano - ale okazało się że nie mam z nią żadnych problemów w żadnym z 3 rowerów.
Poza w/w zużytymi łańcuchami a teraz kasetą (łańcuchy po 30zł i kaseta 35)

A teraz o Tobie:

Z opisu wygląda, że szukasz roweru określanego mianem TREKKINGOWY. O takiego pytaj u sprzedawcy, szukaj na internecie.

A gdy będziesz podejmował decyzję to pamiętaj:

1.Dla Twoich potrzeb opona ma być cienka (ja mam 37-622) na grubszej po asfalcie jedzie się bardzo ciężko, rower sam zwalnia...

2. Podczas kupna roweru zwróć uwagę na regulację wysokości kierownicy (a raczej jej brak) zapytaj sprzedawcy jak dopasować tę wysokości i w razie czego kup inny model.

P.S. A tu filmik na którym stoi pięć takich samych rowerów (3 moje + 2 które również zakupili moi sąsiedzi) oraz kolejna zajechana opona (tym razem wystrzał) i kolejna piękna wycieczka z przygodą. film na youtube


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Jeśli rower dla Ciebie to trekingowy. Polecam sklep na Rydza Śmigłego, ew. na Krakowskiej koło kosmicznej fontanny. Wejście od podwórka. W tym drugim przypadku w sklepie trzeba powiedzieć sprzedawcy o co chodzi i on dobierze perfekcyjny rower.


Autor tematu
matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

dzięki za wskazówki,
marwaldor: jaki mode tego krossa masz?

czy ktos moze sie wypowiedziec na temat roweru, który przedstawiłem w pierwszym poście ?

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Posłuchałbym kholbee'ego. Się nie przyzna ale jeździ/jeździł wyczynowo.
29500ml B Rh+... A Ty?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

A zajrzyj tu http://rowerykands.pl/ Rowery przyzwoite, ceny też.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

marwaldor pisze:Na Wita Stwosza nawet się nie wybieraj. Owszem towaru mają dużo, jednak obsługa ma cię głęboko w d....
Ciekawe, bo kupowaliśmy tam rodzinnie sporo sprzętu (nie naraz tylko po jednym :) ) i jakoś dziwnie zawsze byłem zadowolony - może groźnie wyglądam ;P
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Co do sklepu na Rydza Śmigłego to owszem sklep bardzo dobry i znają się na rzeczy no ale mimo że sam posiadam od nich rower to z ich usług nie korzystam. Ceny dosyć kosmiczne, z rabatami jeśli nie jesteś "znajomym" to ciężko. Dopóki się wydaje się że chcesz coś kupić to jesteś u nich Bogiem, jeśli odmówiłeś lub już coś kupiłeś to najzwyczajniej mają Cię gdzieś, a przygotowanie roweru do sprzedaży czy dopasowanie do konkretnej sylwetki mają gdzieś. Uwagi-każdy rower wydaje jakieś odgłosy-słowa właściciela na strzelający suport niedokręcony przed sprzedażą. Sorry ja dziekuję, do tego naciąganie na wymianę niepotrzebnych części przy serwisie itp. Krótko mówiąc już się nie chce, byle kasa leciała

Wita Stwosza mówię stanowcze nie, co do sklepu obok kosmicznej fontanny złej opinii nie słyszałem, a raczej same pochlebne :D Ostatnio widziałem na Rajdzie jechał gość na tym kanndsie z tej stronki, nie powiem źle jak na rower tej klasy nie wyglądało.

Osobiście poszukałbym u kogoś kto chce się pokazać i się stara :D W tym roku otworzyły się sklepy obok Oskara oraz inny na Krakowskiej (ok 100 metrów za skrzyżowaniem z Krakowskiej z Czerwoną, obok AutoGazu), w tym drugim byłem i złego słowa powiedzieć nie mogę, ale z trekingów na miejscu wielkiego wyboru chyba nie będzie, ale zamówić można :)
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

Matisk:
Model mojego Krossa to Trans-Pacyfic. Już nieprodukowany.
Owszem wyszukiwarka wyrzuciła mi model z 2013 jednak mój jest z 2008 roku a wygląda jak na tej stronie (powiększ obrazek) http://www.opineo.pl/opinie-445856-kross-transpacific.html

Co do Twojego roweru: Bardzo ładny i nowoczesny. Sądząc po opisie to pełny trekking. Jeśli tylko Ci się na nim wygodnie jedzie to bierz w ciemno.
Ja mierzyłem trochę niżej cenowo gdyż kupowałem trzy sztuki, poza tym nie byłem pewien czy zaszczepię siebie, moją żonę oraz syna rowerem (minęło 25 lat od moich ostatnich wojaży rowerowych) ale to już temat na inną bajkę...

Maup:
Uwierz mi co do obsługi w w/w sklepie moje zdanie nie jest odosobnione. A co do Pani Szefowej to nawet szkoda gadać...


Autor tematu
matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

a czy mozecie sie wypowiedziec na temat takiego roweru
Brennabor T-400
http://brennabor.pl/shop.php?id=53


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

matisk popatrz http://rowerykands.pl/rowery/8-kands-ma ... en-28.html cena niższa, lepszy osprzęt. Co prawda nie treking ale można obejrzeć.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

matisk pisze:a czy mozecie sie wypowiedziec na temat takiego roweru
Brennabor T-400
http://brennabor.pl/shop.php?id=53
Właśnie testuję takiego od trzech tygodni i jak dotychczas wypowiadam się na jego temat w miarę pozytywnie. Nie wiem co będzie dalej, gdy zacznę dłuższe wycieczki.
Jedyne co, to poprosiłem o wymianę siodełka i Panowie w sklepie obok Oskara zrobili to bez zmrużenia oka i jeszcze gratisy dodali mimo że cena była mniejsza, aniżeli ta na załączonym linku.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

toomas pisze:cena niższa, lepszy osprzęt. Co prawda nie treking ale można obejrzeć.
Otóż to, można dokupić błotniki a w kieszeni jeszcze zostanie. Nie wiem co tak winduje cenę w tym Brennaborze
2250ml 0 Rh+


Autor tematu
matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

Ten brennabor co mam na oku, ma z tyłu przezutki Deore LX, nie Alivio, także przez to cena pewnie troszkę wyższa.

ODPOWIEDZ