Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010

Post autor: suraiw »

Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010

Światowe wydarzenie sportowe jakim są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, a tu cisza i spokój.
Czeka nas 16 dni emocji sportowych na arenach zimowych Igrzysk Olimpijskich w Kanadzie.
Do rozdania 86 kompletów medali olimpijskich.
Ile z tych medali trafi do naszych reprezentantów? Czy zabrzmi polski hymn podczas ceremonii dekoracji najlepszych?
Pytań wiele, o szansach, o formie poszczególnych zawodników, o tak potrzebnym szczęściu w sporcie, czy to szczęście będzie przy naszych reprezentantach.

Już dzisiejszego wieczoru będzie okazja emocjonować się występem naszych skoczków na skoczni normalnej. Balon pod nazwą Adam Małysz jest ciągle nadmuchiwany przez dziennikarzy, reporterów. Oby przed wcześnie nie pękł.

A więc tematów do dyskusji wiele i to nie tylko dla zagorzałych sympatyków sportu, ale również dla tych dla tych co sportem interesują się w czasie Igrzysk Olimpijskich.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Osobiście liczę na medale Justyny Kowalczyk. Jest w "gazie" ( tak po piłkarsku ) i ma duże szanse. Nie zapominam też o Naszym mistrzu z Wisły, który dzisiaj może pokazać na co go stać. Po cichu liczę też na medal Sikory, ale boję się, że zawali na strzelnicy. Biegowo na pewno jest przygotowany na 100% a psychicznie...zobaczymy. Ale ceremonia otwarcia IO rewelacja !!!


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Sikora nie ma szams na medal Małysz przy odrobinie szczęścia może jakieś sreberko skubnie ,a co do Kowalczyk to mysle że zdobędzie medal i to nie jeden :mrgreen:
Pozostali no cuż ..kiepsko :roll:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A nasi bobsleiści maja problem - nie ma im kto przenieść boba na start przed drugim ślizgiem. Na działaczy to jest kasa, ale na zapłacenie paru gościom po parę dolarów za przeniesienie boba (ok. 250kg) to już nie ma.

http://sport.onet.pl/imprezy/vancouver- ... omosc.html


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

a paru działaczy nie mógoł by pomóc? Tylu przecież ich pojechało :mrgreen:


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

No i mamy pierwszy upragniony medal :!:
Co by nie mówić, Adam to jest sportowiec najwyższej światowej klasy.
Wielu widziało Go na sportowej emeryturze, a On się odradza jak Feniks z popiołu.

Brawo Adaś!!! Oby pozostali reprezentanci Polski postarali sie dotrzymać kroku. Oczywiście pomijam tu Justynę Kowalczyk, bo Ona na pewno dostarczy nam wielu emocji i radości.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

http://igrzyska.wp.pl/vancouver/termina ... caid=19a5e przydatna strona .
Małysz mnie na + zaskoczył oby na dużej skoczni również dzisiaj Kowalczyk o 19 walczy tylko ma daleki numer 33 bodajże oby to nie wpłyneło tak jak wczoraj w biathlonie na wynik .
Sikora słabo 29 miejsce i w biegu pościgowym nie ma szans na medal .


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

dafi33, właśnie dlatego ma numer 33 ;) Miała mieć numer 77 ;P Ale organizatorzy postanowili poprzestawiać numery po to aby nie było takiej akcji jak wczoraj. Jednak swoją drogą w połowie stawki też może zacząć tak padać jak wczoraj bo pogoda nie wybiera kiedy ma padać deszcz ;P Więc wszystko się może zdarzyć
Powiem szczerze, że Adam zaskoczył mnie także na WIELKI plus. Nie spodziewałem się tego medalu. Jednak po treningach myślałem, że więcej polskich zawodników zakwalifikuje się do drugiej serii a nie tylko jeden.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i nie ma medalu - za to medal ma "astmatyczka", która oficjalnie bierze sterydy.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Goscinny pisze:No i nie ma medalu - za to medal ma "astmatyczka", która oficjalnie bierze sterydy.
a co chorzy na astmę nie maja prawa uprawiać sportu ?
Wkurza mnie ten cały kurzajewski z tvp i to ich śmieszne studio w którym każdy ma takie samo zdanie jak za komuny .
Pół godziny przed startem już uznali że mamy złoty medal :lol: i że trasa jest za łatwa :lol:
A gdy Kowalczyk na ostatnim odcinku dużo straciła to stwierdzili że ta trasa wcale taka łatwa nie jest :lol: Jak można stwierdzic siedząc w studio czy coś jest łatwe czy trudne :mrgreen:
Jutro sprint i tez o medal będzie bardzo ciężko gdyż sprinteki nie startowały na 10 km szykując wszystkie siły na sprint nie wiem czy Kowalczyk starczy sił na 4 starty w tak krótkim czasie :!: :evil: Zreszta sama stwierdziła że zdrowotnie nie czuje sie najlepiej .
Dziś biathlon Sikora bez szans a nasze panie to juz wogóle słabiutko oczywiście goście w "studio " podniecili się 21 miejscem Pałki :-/ i coś napomkneli o Szczurku który był 85 :!: jako nadzieji polskiego biathlonu :lol:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33 pisze:a co chorzy na astmę nie maja prawa uprawiać sportu ?
Mają prawo o ile faktycznie chorują. A w narciarstwie biegowym CAŁA reprezentacja Norwegii ma astmę. A Bjoergen w wakacje załatwiła sobie, że może brać jeszcze silniejsze sterydy - oficjalnie!
W Eurosporcie wypowiadał się któryś biegacz - powiedział, że u facetów to ok. 80% zawodników jest astmatykami i koksuje bez stresu, że dopadną ich na kontroli antydopingowej.
Nie chodzi o usprawiedliwianie Justyny czy kogokolwiek, ale w momencie kiedy część rywalek jeździ na koksie a FIS to aprobuje, to jaki jest sens grać uczciwie?


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

dafi33 pisze:Wkurza mnie ten cały kurzajewski z tvp i to ich śmieszne studio w którym każdy ma takie samo zdanie jak za komuny .
Pół godziny przed startem już uznali że mamy złoty medal :lol: i że trasa jest za łatwa :lol:
A gdy Kowalczyk na ostatnim odcinku dużo straciła to stwierdzili że ta trasa wcale taka łatwa nie jest :lol: Jak można stwierdzic siedząc w studio czy coś jest łatwe czy trudne :mrgreen:
Podobnie jest z naszym Adasiem. Zauważcie, że zawsze przy jego skoku zmieniają się warunki atmosferyczne, jakiś wiaterek nagle wieje w plecy... Tak już jest i nic na to nie poradzimy.

Co do Justyny to ona sama nie liczyła na złoto. Podświadomie na pewno, w innym przypadku nie wystartowałaby w tym sprincie. Jednak jestem pewny, że była świadoma tego, że nie jest tutaj kandydatką na medal. A oto wypowiedź naszej reprezentantki po wczorajszych zawodach:

"Od początku powtarzałam, że 10 km "łyżwą" to nie mój dystans. Kto słuchał, ten nie powinien być zaskoczony. Skład podium w ogóle nie jest sensacją. Dokładnie tak przewidywaliśmy. Najlepsze "łyżwą" są właśnie Bjoergen, Smigun i Kalla. Ja za dobry wynik uważałam miejsce w dziesiątce. Piąta lokata, ze stratą kilku sekund do podium, jest więc bardzo przyzwoita. Jestem usatysfakcjonowana, no... może minimalnie zawiedziona, bo jednak do tego podium było blisko. Ale tylko dlatego."
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Pierwszy srebrny medal Justyny Kowalczyk na IO. Teraz, gdy minął stres związany ze zdobyciem medalu olimpijskiego, może być już tylko lepiej. Przed Justyną dwa koronne dystansy, na których czuje się dobrze i na pewno powalczy o kolejne medale. Będzie dobrze :!:

Całe szczęście że w studiu olimpijskim TVP, trochę stłumili emocje medalowe, gdzie każdy występ Kowalczyk, Małysza czy też Sikory, traktowali jako pewnik że będzie medal i to najlepiej złoty.
Widać że na igrzyskach wszyscy sportowcy są bardzo dobrze przygotowani i wszyscy mają szanse i oczekiwania medalowe no może poza reprezentantami krajów, gdzie sporty zimowe są sportami egzotycznymi.

I jeszcze jedno moje stwierdzenie odnośnie igrzysk w Kanadzie. Te igrzyska to wielka porażka organizatorów. Tylu mankamentów, tylu niedociągnięć organizacyjnych dawno nie widziałem. A to trasa nie zabezpieczona, a to reporter przyciska jakiś przycisk i woda leje się na tor saneczkowy, a to chaos w czasie treningu skoczków, a to... dość, szkoda klawiatury. W każdy bądź razie, są to jedne z najgorszych igrzysk w mojej opinii, jakie do tej pory śledziłem. :(
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

No niestety organizatorzy zawodzą uprawiają taką kowbojską organizacje :-/
Hołowczyc w studio stwierdził że Majdic nic sie nie stało i żeby nie robic problemu z niczego :-? No w sumie upadek z wysokośći 3 metrów na bok to nic wielkiego według niego .

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Podziwiam Majdic - ona chyba w czasie finału nie za bardzo wiedziała co robi. Po przekroczeniu linii mety zemdlała, a dojeżdżała chyba tylko siłą woli.

ODPOWIEDZ