Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Widzisz trix, tu nie chodzi o inny punkt widzenia, bo jak zapewne wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)
Tu chodzi o fakty. Skoro jak wcześniej pisałeś, w 2005 roku została zdyskwalifikowana na dwa lata, co jest najprawdziwszą prawdą, a już w tym samym 2005 roku pod koniec jesieni ta dyskwalifikacja została z niej zdjęta, to musi być coś na rzeczy że decyzja została podjęta pochopnie przez komisję działającą przy FIS-ie.
I teraz wytłumacz mi, skoro w tamtym przypadku była nałożona dyskwalifikacja za stosowanie leku, to dlaczego teraz nie czyni się tego samego w stosunku do zawodniczek Norwegi, które w "świetle reflektorów" i z ironicznym uśmiechem na twarzy stosują leki, które miedzy innymi powodują że wydolność płuc jest większa, i tłumaczy się to tym że One sportsmenki są podobno chore na astmę.
Zapytaj człowieka chorego na astmę czy jest w stanie biegać po 15 km bez żadnego ale.
Ja miałem sąsiada chorego na astmę, który przy małym wysiłku zaczynał się dusić, a o spoceniu się przez wysiłek nie było mowy.
No ale to chyba przez to że On nie zdobywał medali i nie miał takiej opieki medycznej.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

suraiw, jak to dlaczego, no przecież są chore cały czas, to biorą lek który pomaga im być "zdrowymi".
To nie jest dyskusja czy Kowalczyk to czy tamto bierze, czy jakaś Norweżka. Nikomu nie zależy na likwidowaniu patologicznych sytuacji, więc jak zawodniczki mogą być "chore" to chorują.
suraiw pisze:Zapytaj człowieka chorego na astmę czy jest w stanie biegać po 15 km bez żadnego ale.
Kuzyn chory na astmę zmarł, więc nie mam kogo zapytać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Trix jak by Cię sąd skazał za gwałt, a ty byłbyś niewinny bo to nie był gwałt tylko pomówienie Twojej byłej, następnie sąd wyższej instancji by Cię uniewinnił, to jakbym nazwał Cię gwałcicielem, to byś się obraził?! ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Porównanie bezsensowne, nawet jak na Ciebie :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

W sporcie liczą się tylko złote medale, wszyscy pozostali są przegrani. Nie zamierzam tu dyskutować dlaczego Polacy tak słabo wypadają lecz irytuje mnie niezmiernie odwieczna skłonność do zrzucania wszystkiego na pogodę, trudność trasy. Denerwują mnie wypowiedzi w stylu "starał się, był dobrze przygotowany ale mu nie wyszło ponieważ ... "
Jakoś innym wychodzi. :mrgreen:


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Prawda jest taka że mamy dwójkę sportowców na światowym poziomie na tych igrzyskach i tylko oni zdobyli medale reszta nie obrażając nikogo nie rokuje w dłuższej perspektywie .
Co innego jest stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu przez nasze chore państwo . Justyna miała do dyspozycji 7 osób obsługi które zajmowały się tylką nią a reszta biegaczek 2 osoby więc coś chyba tu nie gra ?
W nastepnych igrzyskach odpadnie zarówno Małysz i Sikora zostaje Kowalczyk reszte sobie sami dopowiedzcie jak będzie :P
Oczywiscie Tajner bedzie plutł głupoty że jest szeroka kadra młodych sportowców że rysują sie znakomite perspektywy itp
W końcu ma ciepłą posadke znakomicie płatną co mu sie dziwic :mrgreen:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33, Kowalczyk będzie o ile związek nie wyrzuci trenerów. Wśród działaczy są tacy, którym chyba się nie podoba, że ktoś doprowadził Kowalczyk do wyśmienitej formy. Smarowaczy już pogonili, teraz trenerów i będzie spokój - nikt nie wyskoczy z medalem, czy jakimś mistrzostwem, a kasa będzie lecieć dalej.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jak czytam te wszystkie artykuły w których prezes Związku (tu wstaw dyscyplinę) tłumaczy się z wpadek, niepowodzeń, to dochodzę do wniosku, że naprawa sportu w Polsce jest prosta. 90% leśnych dziadków do wora a kasę którą biorą dać na sport - genialne i pewnie by zadziałało :)
A tych związków jest chyba więcej niż dyscyplin. Dziwię się jeszcze, że nie ma Polskiego Związku Jedynek Saneczkowych Mężczyzn, Polskiego Związku Jedynek Saneczkowych Kobiet itd. Od wszystkiego Związek, prezes, viceprezes. A nad tymi związkami kolejny związek, a potem jeszcze komitet itd... Tylko się załapać i brać kasę za nic.

Online

kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Odnoszę wrażenie, że dla działaczy sportowiec, który osiąga mistrzowskie wyniki (na poziomie światowym) to tylko problem.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

To w Rosji Putin zapowiedział, że zrobi porządek w związkach, aby w Soczi Rosja osiągnęła najlepszy wynik. W piłce nożnej jak rozgonił towrzystwo to przyniosło bardzo dobre efekty. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Brawo Justyna !!

Mamy złoto !


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Malkontenci będą zapewne uważać inaczej, ale ja twierdzę że był to bardzo dobry występ polskiej reprezentacji na IO.
5 medali /jest jeszcze nikła szansa na 6/, w tym ten z najszlachetniejszego kruszcu to jest duże osiągnięcie. Nigdy nie byliśmy potęgą w sportach zimowych i nigdy nie mieliśmy takich osiągnięć w zimowych IO.
Powie ktoś, przecież to tylko zasługa dwojga sportowców. Ale o to właśnie chodzi, żeby wykorzystać tych dwoje bardzo utalentowanych sportowców, aby Polska była widoczna na IO i aby o Polsce mówiono dobrze w kontekście występu właśnie tych sportowców.
Ja jako kibic polskiego sportu, jestem zbudowany taką postawą i takim osiągnięciem na IO w Kanadzie.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

suraiw, jest szósty medal !
Nasze łyżwiarki szybkie drużynowo pokonały USA i zdobyły brąz!
I to jest niespodzianka, bo indywidualnie były zazwyczaj ostatnie albo niedaleko od końca.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

14 medali w ciągu wszystkich zimowych IO, z tego 6 w 2010 :) Jest z się z czego cieszyć!

A do Soczi Justyna zdąży 'zachorować na astmę' ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ