Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Dla Kanadyjczyków jest ważne żeby wygrali w hokeja, reszta jest mniej istotna. :P

Te studia w TVP są zabawne. Wczoraj akurat oglądałem LM, ale widziałem kolejnych ekspertów hehe... Nie ma wielkich tradycji w sportach zimowych to i eksperci są jacy są. ;)

Igrzyska na lajcie, szkoda tylko że Ammann znowu miażdży konkurencję, w najważniejszym momencie. :-/
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Skoro już narzekacie na TVP, to i ja się dołączę. Jest jedna rzecz, która mnie bardzo wkurza (oprócz Kurzajewskiego amatora) W czasie transmisji skoków denerwują mnie "wejścia" Bartosza Hellera i jego krótkie wywiady z "orłami" pokroju Bachledy czy Huli. W międzyczasie coś dzieje się na skoczni, ktoś obejmuje prowadzenie, ale my musimy słuchać narzekań na wiatr, że nie wyszło ale mogło być lepiej itp. :evil:
A teraz na temat. Nie mogę się doczekać sobotnich skoków, wierzę w Adama od lat, teraz też tej wiary nie tracę. Pamiętam gdy przed mistrzostwami w Predazzo Adamowi nie szło, rządził Hannawald. Pamiętam rozmowę z kumplem, on nie wierzył w Małysza, a ja przepowiedziałem dwa złota :) . Teraz też liczę na złoto, bo to Jego ostatnia szansa. Jestem Jego rówieśnikiem i podziwiam, że tyle lat potrafi żyć na wysokich obrotach!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A mnie się te nasze misyjne programy podobają :) - Wczoraj o mało nie padłem, jak Kurzajewski zapowiedział, że zaraz zobaczymy, co dzieje się w Kasinie Wielkiej... Od razu zobaczyłem oczami wyobraźni coś a'la programu live z Wisły kiedy Małysz był na samym szczycie - remiza, siedzą sobie lokalne 'osobistości' przy stole i udają, że to bezalkoholowa impreza :) - no i spełniło się ;) Też była Remiza Strażacka, stół i cała reszta. Mogli by chociaż przy okazji zareklamować szerzej tamtejszą Śliwowicę...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

haha te wejścia są mocne. Te mega święta narodowe w Kasinie czy Wiśle, ale najlepsza i tak była Polska stolica zimy... Tychy. :lol: I wczorajsze połączenia w TVP Info w sportowym wieczorze...no to przenieśmy się jeszcze do Bartosza Hellera... i minuta ciszy. Potem więc chcieli się przenieść do Kasiny to Bartosz zaczął nawijać... a w Kasinie też cisza, więc wrócili w końcu do Bartosza. :lol:


Wywiady też mnie rozbrajają zazwyczaj wychodzę zaparzyć sobie herbatę, albo zrobić coś do jedzenia. Raz jednak dosłyszałem pytanie Hellera do Stocha po 2 serii gdzie wylądował na dzwudzieste któreś miejsce - czy wiaże większe nadzieje z ta skocznią czy dużą... durniejszych wywiadów już się nie da przeprowadzać. :D
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Szkoda Nowakowskiej z biathlonu wczoraj .. gdyby trafiła byłby medal :(
Dziś Kowalczyk jutro Małysz 8)


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

A ja sie zastanawiam czy w TVP komentatorzy to z przymusu daja ludziom nadzieje, że jest szansa na medal polskiego zawodnika gdy jej dawno już nie ma ?? Np wczoraj w biegu Sikory, każdy widział, ze ma dużą stratę do pozycji medalowych a komentatorzy cały czas podnosili napięcie "ma szansę, atakuje pozycje medalowe itp itd"


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Nie ukrywam że biathlonistki bardzo pozytywnie mnie wczoraj zaskoczyły. Dwie w pierwszej dziesiątce w tym Nowakowska otarła się o podium, no, no, nie źle to wróży przed sztafetą, choć o medal będzie baaardzo ciężko.
Natomiast Tomasz Sikora, no cóż jak dobrze strzela, to słabo biegnie i odwrotnie jak dobry bieg to pudła na strzelnicy. Dobrze że wystartuje w biegu ze wspólnego startu. Może wówczas przypomni sobie Turyn i zawalczy o medal. Ale to dopiero za parę dni.

Dzisiaj kolejne emocje związane ze startem Justyny Kowalczyk. A może by tak Justyna wskoczyła stopień wyżej na podium. 8) ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Dokładnie, zaskoczyły mnie te miejsca - 5,7,15...
Podziwiam Majdić i ogólnie jej kraj. Niewiarygodne, że zdobyła ten medal, a potem musieli jej pomagać wchodzić na podium. Zdobyła medal z czterema złamanymi żebrami, pokazała charakter! W ogóle podziwiam ten 2 milionowy kraj. Skoczków mają w miare przyzwoitych, złoili nas w noge 3-0 i potem Rosjan i awansowali na Mundial, w kosza na Euro rozjechali nas 20 punktami, w ręczną też sobie radzili bardzo dobrze, nawet posiadają żużlowców. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Może tam mają więcej trenerów a mniej działaczy i związków?
Jeśli nasi bobsjeiści muszą kombinować kto im przeniesie boba, to dla mnie jest porażka.

[ Dodano: 20-02-2010, 12:49 ]
No i mamy kolejny medal.
Kowalczyk osobiście mówi o "astmatyczkach".
Za onet.pl:
Kowalczyk przyznała też, że trudno jej rywalizować z zawodniczkami, które chorują na astmę.

- Muszę poważnie porozmawiać z moim doktorem i powiedzieć mu, żebyśmy znaleźli u mnie jakąś chorobę - żartowała.

- W pierwszej trójce, a nawet szóstce tylko ja jestem zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki. Im wolno przyjmować sterydy przed startem. One powodują, że rozszerzają się pęcherzyki płucne, a w naszej dyscyplinie więcej powietrza w płucach to wielki atut - dodała.
Dla chorych to jest paraolimpiada.


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Najgorsze w tym wszystkim jest to, Norwegowie doszukują się uchybień w biegu Justyny /chodzi o przejazd 15m "łyżwą" przed linią rozpoczynającą strefę zmiany nart, czyli tkz. pit stop/ i chcą odebrać jej brązowy medal, a wręczyć zapewne kolejnej "astmatyczce", która w świetle reflektorów zażywa środki, które są na liście środków zakazanych.
Dla mnie to są rzeczy nie pojętne. Osoba chora winna się leczyć, a nie startować w IO czy też MŚ. I nie dziwmy się że co pewien okres czasu czytamy nekrologi o zgonach młodych ludzi, którzy byli kiedyś wybitnymi sportowcami.

A tak abstrahując od tego całego zamieszania, brawo Justyna za te wspaniałe chwile i emocje jakich nam dostarczyła na tych IO i zapewne jeszcze dostarczy.

Dzisiaj czekamy na dobre występy naszych skoczków, a szczególnie Adama Małysza, który jest w gazie i ma szansę na kolejny medal, choć osobiście uważam że będzie bardzo ciężko. Ambicje Austriaków zostały bardzo podrażnione.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To jest niesamowite - sportowy 'dziadek', emeryt, chyba najbardziej utytułowany polski sportowiec, nagle wykręca drugie srebro na olimpiadzie. Gratulacje.

I cieszy, że zaczyna być widać następców. 14 Stoch, 19 Hula. Brawo!
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Przyznam szczerze że w poprzedniej wypowiedzi pisałem że Adam ma szansę, ale nie bardzo liczyłem na ten medal. Myślałem że Austriacy "pocisną" dużo mocniej, a oni chyba całkowicie się spalili. Jest to na pewno dramat Austriaków zaliczanych do głównych faworytów obok Ammana.
Ale nie ma co się przejmować ich dramatem, gdy nasz Adam po raz drugi zdobywa srebrny medal. Brawo Adam, brawo pozostali zawodnicy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony co dobrze wróży przed konkursem drużynowym.
Wiadomo że w drużynówce o medal będzie bardzo ciężko, ale w takiej dyspozycji pozostałych skoczków /oprócz oczywiście Adama, bo Jego forma jest "oczywistością"/, można będzie powalczyć o dobrą pozycję i dostarczyć kibicom i sympatykom sportu, sporo emocji.
Uff, co za wieczór :D
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Nie żartujmy z tymi następcami. W takich sportach mówi się tylko o zwycięzcach a nie przeciętniakach. Gdyby nie Małysz o Stochach, Hulach nikt by nie mówił, tak jak o naszych biathlonistkach, o których praktycznie się nie mówi na codzień, a zaprezentowały wyższy poziom na Olimpiadzie. ;)

Jak nie astmatyczki z Norwegii, to nowe wiązania Ammanna. :P
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Prawda jest taka że na tej olimpiadzie zdobywaja medale dwie nasze indywidualnosci Małysz i Kowalczyk , na nastepniej olimpiadzie nie bedzie Małysza ani Sikory zostanie tylko Kowalczyk która może mieć forme albo i nie następców brak niestety nie mydlmy sobie oczu


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

suraiw pisze:Myślałem że Austriacy "pocisną" dużo mocniej, a oni chyba całkowicie się spalili
Spokojnie, katastrofa dla nich to dopiero będzie jak nie zdobędą drużynowego złota.

ODPOWIEDZ