Akcja na zawodach żużlowych

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Akcja na zawodach żużlowych

Post autor: kktar »

Oddaj krew na żużlu!
- W okresie wakacyjnym w Małopolsce zapasy krwi gromadzonej w bankach spadają o około 30 %, w innych województwach nawet o 50 %. Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna, Polski Czerwony Krzyż oraz Enea Ekstraliga zachęcają kibiców do oddania krwi przy okazji zaplanowanego na 3 sierpnia meczu GRUPA AZOTY Unia Tarnów – Unibax Toruń. Akcja rozpocznie się na terenie stadionu za trybuną w specjalnym autobusie od godziny 14.00 (mecz zacznie się o 16.30).
Dla krwiodawców przygotowano specjalne nagrody. Tarnowski klub przekazał do wylosowania 1 karnet na przyszły sezon oraz 5 biletów na Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, które rozegrane zostaną 17 sierpnia w Tarnowie. Enea Ekstraliga każdemu dawcy przekaże okolicznościową kartę pocztową ze zdjęciem Amerykanina, Grega Hancocka.
Dodatkowo kibice zobaczą pokazy pierwszej pomocy z użyciem fantomu , AED oraz pozorantów, będzie można zmierzyć sobie ciśnienia tętnicze, a wolontariusze pomalują chętnym kibicom twarze w barwach klubowych. Odbędzie się też kwesta na rzecz akcji społecznej PCK "Wyprawka dla Żaka”.
- Krew jest darem życia. Nie można zgromadzić jej na zapas, ponieważ trwałość pełnej krwi wynosi 42 dni. W okresie wakacji zapasy krwi kończą się, ponieważ nie działają wtedy uczniowskie kluby krwiodawców. Mecz żużlowy to idealna okazja, aby oddać krew. Mogą to uczynić wszyscy pełnoletni kibice.
Akcja poboru krwi odbędzie się także na innych stadionach żużlowych Enea Ekstraligi. 10 sierpnia w Toruniu, Częstochowie i Lesznie, a 23 sierpnia w Zielonej Górze.
46250 ml A Rh -, a TY?


piotrkazor
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 17-07-2014, 13:37
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: piotrkazor »

świetna inicjatywa, warto to wypromować wśród kibiców żużla, myślę ze znajdzie się sporo chętnych, tylko musza sie o tej akcji dowiedzieć


Autor tematu
kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kktar »

media powiadomione więc pewnie będą nagłasniać, ale proszę mi pomóc promować, jeśli działacie na jakichś forach kibiców to kopiójcie informacje..
46250 ml A Rh -, a TY?


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

Szkoda tylko ze fajna impreza zorganizowana ostatnio w Mościcach koło MCK połączona z oddawaniem krwi nie była rozreklamowana w Tarnowie na plakatach.Ja mieszkając w Mościcach dowiedziałem się od kumpla który grał w zespole na tym festynie że coś takiego ma miejsce.Powodzenia :)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

A mi się nie udało oddać krwi na ostatniej akcji w MCK. Przyjechałem około 14, kolejka z 20 ludzi, na sali zapach jak w szatni po w-f w gimnazjum. Trochę warunki nie fajne do oddawania krwi. W ubiegłym roku było o niebo lepiej.
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ