Piłka ręczna w Tarnowie

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Piłka ręczna w Tarnowie

Post autor: hawana4 »

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... raz-blizej" onclick="window.open(this.href);return false;
Wreszcie po latach wracamy do superligi.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Piłka ręczna

Post autor: farciarzgilmore »

hawana4 pisze:https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... raz-blizej
Wreszcie po latach wracamy do superligi.
Weszliśmy ale w niej nie zagramy. Wczoraj w radiu Eska słyszałem, że klub zachował się nieprofesjonalnie i nie złożył wymaganych dokumentów, przez co nie został dopuszczony do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Można się odwoływać ale to nic nie da. Potwierdzi to ktoś?

Na szybko znalazłem potwierdzenie. Z treści wynika, że szans raczej nie mamy żadnych.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... od-decyzji

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: ad2222 »

Jak mieli się profesjonalnie zachować? Podrobić dokumenty? Skoro nie mieli, to nie złożyli.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: Goscinny »

A może to było zamierzone? Może to kwestie finansowe, zaplecza itd.? Jak w piłce nożnej - jak jesteś w ekstraklasie to musisz mieć odpowiedni stadion, szatnie, trybuny itd...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: ad2222 »

To na pewno, ma mieć zagwarantowany budżet w odpowiedniej wysokości - wymogi hali też na pewno są określone. Ale żeby zarzucać od razu nieprofesjonalizm, to trochę się ESKA zapędziła...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: farciarzgilmore »

ad2222 pisze:Jak mieli się profesjonalnie zachować? Podrobić dokumenty? Skoro nie mieli, to nie złożyli.
To po co ta cała euforia z awansu? Walka do końca i opisy meczów jak to jesteśmy blisko ekstraligi? Przepisy nie są znane przecież od wczoraj. Dla mnie to śmieszne i mało poważne. Co do radia Eska, to nie mogę znaleźć w internecie ale wydawało mi się, że redaktor mówił o tym jak to włodarze klubu mówili sami o sobie jako pół profesjonalny klub.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: irekjj »

farciarzgilmore pisze:To po co ta cała euforia z awansu? Walka do końca i opisy meczów jak to jesteśmy blisko ekstraligi?
Na tym właśnie polega piękno prawdziwego sportu, że goście grają do końca, nie odpuszczają meczów i zdobywają awans do wyższej klasy, pomimo wiedzy, że życie brutalnie przekreśli ich plany.
A cała otoczka organizacyjna wokół sprowadza ten sport do chłodnej kalkulacji, czy opłaca się wygrać, zremisować czy przegrać..... Tylko to już nie jest sport....


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Świetny start i wygrana Kajetana Gawrona w Cheb

Post autor: Cubaza »

Czy ktoś mógłby to wydzielić? Bo nijak ostatnie posty nie mają się do kartingu. Pojawiła się nowa informacja jeśli chodzi o ekstraligę
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-rec ... -superlige" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Piłka ręczna w Tarnowie

Post autor: extremal »

W sportach halowych prawdziwy sport umarł juz jakiś czas temu.
Jeszcze pamiętam te prawdziwe czasy, emocje - koniec lat 90.
Teraz nie ma nic. Jest tylko komercja.
A w piłce ręcznej dwa szlagierowe kluby Kielce i Płock (tylko dwa razy w tym wieku ktoś inny wygrał), w okół których reszta może sobie zagrać o ile ma pieniądze. I tak cud, że jeszcze są jakieś potencjalne awanse, bo i one znikną z czasem.
Słyszałem, że np. w Gdyni wszystkie zespoły halowe mają się nazywać Arka Gdynia. To jak Crvena Zvezda czy kluby z Grecji. ;) Tyle, że tu nie ma to nic wspólnego z klubem czy tam tradycjami a tym, żeby ludzie przychodzili liczniej.
Kiedyś żyłem koszykówką, dziś nawet nie chce mi się spoglądać na tą ligę, a jak już zajrzę to grają jakieś polskie cukry, Kingi, enee i wiele bezpłciowych klubów. Tego przeciętny Polak w ogóle nie ogarnia.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Piłka ręczna w Tarnowie

Post autor: pilips1982 »

W zeszłej kolejce SPR zaliczył drugi wynik pod względem frekwencji od początku sezonu Superligi w całej Polsce.
Należą się gratulacje dla ekipy i dla kibiców. Oby tak dalej, to otwiera drogę dla drużyny do większych inwestycji, dla sponsorów do większego zaangażowania, dla całego środowiska do dążenia do doskonałości.
Zaraz będą nam zazdrościć w Kielcach i Płocku :)
Trzymajmy tylko wartość sportową. Do boju SPR :)

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Piłka ręczna w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

Raczej należy zachować powściągliwość, bo frekwencja oczywiście super tylko pewnie minimum połowa przyszła zobaczyć nową halę. Moim zdaniem jeśli udałoby się mieć około 800-1000 takich stałych kibiców to będzie świetnie. A Vive i Wisła nic nam nie będą zazdrościć, bo to są kluby o kilka półek wyżej od reszty pod każdym względem.

ODPOWIEDZ