Mundial :)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Mundial :)

Post autor: ad2222 »

Jeszcze nikt nie zauważył? :)

A ja dzisiaj przeczytałem fajny news, zastanawialem się nawet czy nie dać tego do działu 'Humor"...

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/k ... tykul.html

a cytat związany z Mundialem tutaj:
Korea Północna jak dotąd skutecznie się broniła przed światem wewnętrznym. Na trwającym właśnie Mundialu drużynie kibicują… wynajęci Chińczycy. Żaden obywatel KRLD nie może opuścić tego kraju.
Chociaż nie bardzo się nadaje do tego działu - raczej do działu "komunistyczny raj" :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Koreańczycy w ogóle nadają kolorytu tej imprezie. Gdzieś czytałem, że cierpiący na nadmiar klasowych napastników Koreańczycy Południowi (chyba) zgłosili dodatkowego snajpera na pozycji... bramkarza. :) Fortel jednak się nie udał, bo FIFA szybko wyłapała podstęp i w odpowiedzi oczywiście zezwoliła zawodnikowi na grę... ale na pozycji bramkarza. :)

A co do meritum: widziałem większość meczów i wszystkie faworytów. Póki co największe wrażenie zrobili Niemcy. Piłkę w ich wykonaniu oglądało się z wielką przyjemnością, kombinacyjne szybkie rozgrywanie piłki budziło podziw. Nie mam nic przeciwko, żeby grali w tym turnieju jak najdłużej.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nie znam się, słyszałem tylko opinie że Niemcy mogą nie podołać tylu meczy w takim stylu - oczywiście wolałbym oglądać ich jak najdłużej, ale wydolność organizmów całej drużyny jest stała i nie wzrośnie :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ale wg mnie oni wcale jakoś bardzo nie zasuwali. Właśnie ta kombinacyjna gra powodowała, że mogli sobie pozwolić na więcej dreptania.

Ostro gonili za to Włosi czy Anglicy. Jeżeli nie poprawią skuteczności i będą musieli tak w każdym meczu, to ci pierwsi opadną z sił.

Ciekaw jestem co pokaże Brazylia, ale osobiście nie miałbym nic przeciwko finałowi Hiszpania - Niemcy.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Dziś wieczorem hit Brazylia - Korea Północna będą zasuwać jak małe meserschmity bo jak przegrają i zgrupy nie wyjdą to do łagrów wielki kim dzong il ich wyśle :lol:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33, tu nie ma się z czego śmiać. Poprzednia reprezentacja właśnie tak skończyła. Po przegranej wszyscy zostali zesłani do obozów pracy, czyli tak naprawdę skazani na śmierć.
Ja się dziwię, że FIFA pozwoliła im wziąć udział w mundialu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:Ja się dziwię, że FIFA pozwoliła im wziąć udział w mundialu.
Dziwisz się? Polski syf w PZPN bronili jak niepodległości, a ty się dziwisz czemu Koreę Płn dopuszczają do Mundialu?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Mają nie grać bo? Nie granie w piłkę zmieni ich sytuację życiową? Do obozów zostali zesłani bo któryś z nich uciekł i za karę poszła cała reprezentacja, jednak za to, że wyszli z grupy eliminując Włochów wielki wódz okazał litość i po trzech latach ich zwolnił. :mrgreen:

Kiedyś w Iraku za Husajna tratowano piłkarzy za złą grę. Irak w 2007 mimo wojny w kraju zdobył Mistrzostwo Azji.

Bardzo cieszyłem się z wygranych Korei Południowej i Japonii. Szczególnie ci pierwsi od mistrzostw kiedy nas zabiegrali robią to nadal, miło się patrzy na tych ludzi jak grają ofiarnie. Jednak przyszłość piłki należy do Azji a nie Afryki. Azja to mega rynek, tam ligi piłkarskie kiedyś wielkością dogonią te europejskie.

No i ukochane drużyny amerykańskie w zasadzie mnie nie zawodzą. Meksyk nieźle, USA nieźle, Paragwaj i Urugwaj nieźle, jeszcze kolejny możliwy czarny koń przed nami - Chile. Argentyna swoje, takze na trybunach na razie najlepsza. Zobaczymy co pokaże Honduras, jedynie Brazylii nie kibicuje, bo za 4 lata ma Mundial u siebie, wystarczy tych wygranych. :D
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mówcie co chcecie, ale Korea gra fantastycznie ; P


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Keleos pisze:Mówcie co chcecie, ale Korea gra fantastycznie ; P
w obronie :)

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

małe porównanie - w nawiasie ranking FIFA
Polska (56) - Hiszpania (pierwsza trójka?) - 0:6 - towarzyski (o nic)
Korea (bodajże 105) - Brazylia (1!) - 1:2 - mistrzostwa (o stawkę)
...

strasznie szkoda mi Korei :D i szczerze tak czy tak podziwiam za ten wynik


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Mundial? A nie przypadkiem Mistrzostwa Świata w piłce nożnej?? Handboliści, futboliści (nawet mi słownik tego wyrazu nie poprawia; tragedia), korner, ofsajd. Ratunku. Używajmy polskiego!
Don't PIS me offĄĄ

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »



Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Mimo wszystko mamy polskie odpowiedniki.
Don't PIS me offĄĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To od razu nie używajmy wyrażenia "grać w ataku", bo to zapożyczenie i powinno się mówić "grać w napadzie" ...

ODPOWIEDZ