Ringo - czy ktoś jeszcze o nim pamięta?

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Ringo - czy ktoś jeszcze o nim pamięta?

Post autor: gosis »

Witam!

W związku z tym że wakacje już się zaczęły, (co prawda nie dla wszystkich :P), zaczęłam się zastanawiam co by tu można porobić. Do głowy wpadł mi super pomysł - a mianowicie RINGO :D nikt chyba już o tym nie pamięta, a świetnie się w to bawiło. Gra ma tą przewagę nad innymi, że nie potrzeba ani dużo kasy, ani specjalnego boiska, ani sprzętu, poza oczywiście tym gumowym kółeczkiem.

I teraz pytanie do Was - czy orientujecie się czy w Tarnowie można nabyć coś takiego? Teoretycznie mogę kupić przez internet, ale jestem w gorącej wodzie kąpana i chce już na teraz :P no i chcę wykorzystać pogodę póki ładna.

Gdyby ktoś nie wiedział o czym mówię: Obrazek

Swoją drogą ciekawa jestem czy jeszcze kiedyś ta gra stanie się popularna. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla tych którym nie chce się biegać za piłką do kosza albo nogi :P

PS.
Mam nadzieję, że wklejając ten link nie łamie znowu jakiegoś regulaminu :P jak ktoś wie czy w Tarnowie coś takiego można kupić, proszę o cynk :)

Na pewno nie ma w sportowym w Świcie, ani w sklepie zabawkowym Cocodrillo, w Kerfirze też nie ma. Dzisiaj jeszcze sprawdzę Zenit, a potem zacznę chodzić po sklepach dla zwierząt ale to dopiero jutro. :P


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hmmmm nie wydaje mi się, że byłoby takie coś w zenicie ;) Ja czegoś takiego nie pamiętam :( Jak się w to gra?:> Może jakieś "zasady" :)
Co do sportu zapomnianego, ale powoli wracającego do łask, tylko w trochę zmienionej formie to polecam zośkę :D
Wiadomo mały szmaciany woreczek wypełniony kaszą :)
Jednak teraz to już się powoli w sport wyczynowy przeradza ;P Czasem sobie jeszcze gram ;) Tylko teraz to ja sprzętu nie mam bo mi się zepsuł ;P
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda to polecam oglądnąć ten filmik :)
http://www.youtube.com/watch?v=O_5yZO6P3NY
Taki spokojny filmik, ale pokazuje o co mi chodzi :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Ale Zośka to jednoosobowa jest. A my szukamy czegoś gdzie możemy razem z naszymi drogimi przyjaciółmi pograć ;) Ringo ma jeszcze tą przewagę, że jest malutkie, pakujemy do plecaka i śmigamy nad wodę. Mniej miejsca zajmuje niż piłka siatkowa.

W skrócie jak się gra:
Możemy grać na polu wielkości boiska do siatkówki. Pole rozdzielone jest na dwie połowy tylko jedną tasiemką (nie pamiętam na jakiej wysokości) Chodzi o to, aby rzucić ringo na pole przeciwnika, przeciwnik natomiast ma za zadanie złapać to ringo zanim upadnie. I tak sobie podajemy. Oczywiście nie musimy grać jak zawodowcy, możemy sobie po prostu przekazywać ringo, jak jest nas więcej można grać nawet dwoma na raz.

Ten sport musi być "mega" :P niepopularny bo nawet na youtubie filmików nie znalazłam.

Szczegółowe zasady gry tutaj: http://www.sciaga.pl/tekst/30583-31-ringo

Myślę, że zasady możemy dopasować do naszych potrzeb ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale zośka nie jest w sumie sportem jedno osobowym ;) Jest dużo innych odmian :) Na przykład NET :) Gdzie gra się przez siatkę nogami ;) Ale to już wyższa szkoła ;P
Dodatkowo jest jeszcze 2square ;) Gdzie można powiedzieć, że zasady są tak jak w ringo tylko nie ma siatki i gra się nogami ;)

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Ja mam ringo w domu. :mrgreen: Albo miałem. :lol:

czy to sport? Poprostu zabawa. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A czym się różni takie rzucanie Ringo od rzucania kotletem?

Awatar użytkownika

Autor tematu
gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

W Zenicie również nie ma. Co więcej odkryłam, że tam już nie ma sportowego stoiska;P

Extremal to poszukaj i przetestuj czy dalej tak to bawi jak w dzieciństwie. :)

Pewnie, że sport nawet zawody są itd...

W każdym bądź razie dla mnie to ma być zabawa, przy której mam nadzieję się coś poruszać, a może nawet i schudnąć :P

Keleos tym się różni, że jak grasz kółkiem to łapiesz w dłonie, a jak kotletami to w zęby.

Dobra, zamawiam przez neta. Szkoda trochę, bo przesyłka droższa od samego towaru :P

Może kiedyś ktoś zorganizuje rozgrywki Ringo i zośki i zobaczymy co się przyjmie ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Zośka niestety się nie przyjmie ;) Już próbowałem zainteresować ludzi w Tarnowie ;p Nie było w ogóle zainteresowania tym jako sportem niestety :( ludzie nie chcieli się ruszać ;P Może ringo zrobi większą furorę ;P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Cubaza - kilka lat temu (z 6) w zochę się grało w każdym liceum, w każdym gimnazjum i na każdym podwórku. Przejadła się już i oczekuje teraz ponownego odkrycia. Daję góra 5 lat i znów wróci do łask.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale znów wróci do łask w postaci kopania w kółeczku, przy ławeczce ;P Potrzebny jest taki impuls jak reklama simplusa wtedy ;) Wtedy był pokazany footbag(zośka) jako właśnie freestyle :) Pamiętam, że wtedy poznałem kolesi, którzy tam występowali :) Batalion Zośka :D
Wtedy też zaczęło się zainteresowanie tym u mnie :) Kiedyś było nas więcej w Tarnowie i grało kilka osób ;P Teraz jestem na 99% tylko ja sam ;P Nikt więcej ;P

Awatar użytkownika

Autor tematu
gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Szczerze, to mnie nawet ciężko byłoby przekonać do Zośki :P
Ja na razie trzymam się twardo przy Ringo (zamówiłam w końcu i czekam :P)
Zamierzam też odświeżyć badmintona :D
Hula hoop i skakankę już wygrzebałam ze strychu.
Heh szykuje się prawdziwy powrót do przeszłości i dzieciństwa ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zostaje jeszcze robić w bieliznę i jeść z ziemi. Polecam też bieganie po podwórku na golasa. To dopiero będzie powrót do dzieciństwa!

Później się dziwi społeczeństwo, że nie mamy wyników sportowych, jak ludzie zamiast kopać/rzucać piłkę to w hula hoop się bawią ; )

Awatar użytkownika

Autor tematu
gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Keleos to już tobie zostawię tę część z jedzeniem z ziemi i resztą.

A ja mam gdzieś piłkę nożną!! Bleeee Bojkotuję mundial :P Wole hula hoop podskakiwanie i łapanie motyli :P

ODPOWIEDZ