Na inaugurację podium w serii Rok Cup Poland

ODPOWIEDZ

Autor tematu
rkiwi
Prytan
Posty: 290
Rejestracja: 27-01-2011, 22:05
Lokalizacja: Tarnów

Na inaugurację podium w serii Rok Cup Poland

Post autor: rkiwi »

Maciej Gładysz na inaugurację podium serii Rok Cup Poland, Franciszek Liszka w pierwszej dziesiątce

W dniach 6-7 kwietnia 2019 roku odbyła się inauguracja serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2019. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka i Maciej Gładysz.

Co to był za weekend! Wiele niesamowitych akcji, przetasowania na pozycjach i oczywiście radość zwycięzców. Nasi zawodnicy w całych zawodach pokazali świetne tempo i ostry pazur w walce z rywalami, co ostatecznie pozwoliło w finale kategorii Mini Rok, Maciejowi Gładysz ukończyć na podium zajmując 2 miejsce, a Franciszkowi Liszce zająć 8 pozycję.

W kwalifikacjach Maciej Gładysz zajmuje 2 pozycję, a Franciszek Liszka zajmuje dopiero 22 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych Maciej zajmuje 23 i 1 pozycję, a Franek zajmuje 15 i 17 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 4 pozycję, a Franek zajmuje 10 pozycję. Z kolei w finale Maciej zajmuje 2 pozycję, a Franek zajmuje 8 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Maciej Gładysz zajmuje 3 miejsce, a Franciszek Liszka zajmuje 9 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.

Należy również podkreślić, że nasi zawodnicy zostali docenieni za dotychczasowe sukcesy nominacjami do Akademii Orlen Team.

Gratulacje! Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 18-19 maja 2019 roku na torze w Zielonej Górze.

Info pras. foto Media4U
Załączniki
MG 3.JPG
MG 3.JPG (252.59 KiB) Przejrzano 1588 razy

ODPOWIEDZ