Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Wczoraj jadąc do Mościc zauważyłem że pojawiły się tablice kierunkowe na A4. I to nawet bardzo dobrze widoczne. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Gdzie ?
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ale na Mościckiego i Kwiatkowskiego to już te znaki są ponad miesiąc, no chyba, że gdzieś indziej je postawili.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 796
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Co z humorem w temacie:
Obrazek


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

A mnie zastanawia, co jest nie tak z drogowskazami z autostrady z węzła Krzyż. Średnio co godzinę około 5 aut zatrzymuję się na przystankach na nowodąbrowskiej i pytają się jak dojechać do Rzeszowa czy Dębicy. Nie ma jakiś znaków?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie ma, znaki kierują na Jasło.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Na zjeździe z A4 na węźle Tarnów Północ nad tablicą z Jasłem, Tarnowem i bodajże z Kielcami jest żółta tablica z kierunkiem Rzeszów. Potem na rondzie są białe tablice, gdzie opisane są kierunki, jest między innymi taki:
| OBWODNICA MIASTA |
| KRAKÓW RZESZÓW |
Sęk w tym, że sporo kierowców zjeżdża na Nowodąbrowską zamiast na nowy łącznik.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jak nie umieją czytać znaków drogowych lub ślepo wierzą niezaktualizowanej nawigacji to tak jest.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jest różnica pomiędzy tablicą kierunkową a tablicą informacyjną na której jest dość dużo tekstu "Obwodnica miasta Kraków Rzeszów".
Mnie jako kierowcę w trasie interesują przede wszystkim tablice kierunkowe.


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

Według mnie ulica nowodąbrowska powinna służyć mieszkańcom Tarnowa i okolic + Dąbrowy Tarnowskiej. Teraz ponad połowa samochodów na niej to gubiące się auta z autostrady. Jeżeli samochody ciężarowe miałyby prawo wjechać na autostradę, to na nowodąbrowskiej tworzyłyby się korki samochodów ciężarowych gubiących się w Tarnowie

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Oznaczenie dróg w Polsce to jest jedna wielka pomyłka. W Niemczech tylko raz się zgubiłem ale to nie z winy oznaczenia tylko mojej nieuwagi. A u nas to już parę razy musiałem kombinować żeby zawrócić bo w pewnym momencie zamiast większego miasta pojawia się jakaś wichura i całkiem inne oznaczenie drogi.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

LordRuthwen pisze:Jest różnica pomiędzy tablicą kierunkową a tablicą informacyjną na której jest dość dużo tekstu "Obwodnica miasta Kraków Rzeszów".
Mnie jako kierowcę w trasie interesują przede wszystkim tablice kierunkowe.
To jest jakiś wymysł twórczy tarnowskich majstrów od inżynierii ruchu... Według mnie od samego węzła Krzyż powinny być oznaczenia kierunkowe docelowo po otwarciu dalszych odcinków autostrady następujące, gdy dojeżdżam do ronda na zjeździe:

Tablice kierunkowe na zielonym tle:
Podstawowy kierunek: "73 Jasło"
oraz: "94 Dębica" oraz "94 Brzesko"
dodatkowo można dołączyć: "977 Gorlice"
plus ewentualnie na białym tle niebieską czcionką "Obwodnica miasta"

Problem w tym, że idiotyczne przepisy dotyczące oznakowania nie pozwalają na umieszczenie w tym miejscu tak ważnej informacji jak numer drogi, do której można dojechać, bo ta droga nie przebiega bezpośrednio w tym miejscu. Łaskawie dorobiono teraz "4 Rzeszów" o się ludy ze wschodu gubiły widząc tylko radosną mieścinę o nazwie Jasło. Stąd nie ma na zjazdach z autostrady numerów 975, 73 itd. o czym grzmiał Dawid D. A umieszczenie Dębicy czy Gorlic bez numeru drogi w tym miejscu spowoduje, że kierowcy zgłupieją.

I taki zestaw kierunków jak przedstawiony powyżej powinien być prowadzony aż do węzła Lwowska.

Według mnie kierowca zjeżdżający z autostrady w Krzyżu, dojeżdżając do drugiego ronda powinien mieć tablicę przeddrogowskazową z planem ronda:

W lewo:
73 Jasło
94 Dębica
Brzesko
977 Gorlice
plus ewentualnie (obwodnica miasta)

Na wprost: na białym tle niebieska czcionka "Krzyż"

W prawo:
73 Kielce
984 Mielec

I mamy wszystkie kierunki, które to rondo obsłuży przy zjeździe z autostrady. Z samej autostrady powinny być tylko tablice kierujące na zjazd:
Tarnów
Kielce
ewentualnie Mielec
Jasło
Gorlice
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

Pytanie z innej beczki: od kiedy autostrada a4 z tarnowa do krakowa będzie płatna?

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

green123, jak będzie gotowa cała infrastruktura - MOPy, bramki itp - przy tym tempie - nie wcześniej niż za 1,5-2 lata. Aaaa, i druga nitka na odcinku Brzesko-Tarnów Zach.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A projekty unijne nie mają jakiegoś okresu karencji na opłaty?
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

ODPOWIEDZ