Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

udało się zainterweniować ?


zapomnieliśmy wszyscy o Giełdowej


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

wspominałem o tym Kubie i Grześkowi Kądzielawskiemu , idąc w stronę Gemini chodnikiem wzdłuż drogi dwupasmowej konieczne jest wybudowanie jednego lub dwóch zejść w kierunku ulicy Widok , te przesmyki są bardzo popularne i są uczęszczane , a przy jesiennej pogodzie są nie do przejścia .


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BARIZEH »

Chcę zwrócić uwagę na ulicę Piłsudskiego, szczególnie na odcinku sąsiadującym z Parkiem Strzeleckim. Jest bardzo wąsko, ludzie parkują samochody wzdłuż drogi, mijanie na lusterka, dodam, że niejednokrotnie natykam się tam na autobusy dojeżdżające z dziećmi na basen (wtedy jest już "sajgon"), jest tam mnóstwo miejsca do poszerzenia tej drogi tak, żeby wydzielić pas jezdni przy chodniku dla parkujących samochodów i bezpiecznego mijania się samochodów


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A może bardziej powinno się zwrócić do mieszkańców i ich gości, że co to za zwyczaje trzymać auto na drodze... Parkingi są niedaleko.


gunnar
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-07-2010, 14:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gunnar »

Rodowity pisze:udało się zainterweniować ?
tak, ale nie wiem co z tego będzie. Ulice gdzie ruch jest największy i dziury również spore pewnie będą zrobione szybko. Nie wiem jak z miejscami, gdzie łatanie już nie pomaga, a trzeba by było wymienić nawierzchnię. Kasa się kończy...
Jesteśmy tym, kogo udajemy i dlatego musimy bardzo uważać kogo udajemy. - KV


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BARIZEH »

Cubaza pisze:A może bardziej powinno się zwrócić do mieszkańców i ich gości, że co to za zwyczaje trzymać auto na drodze... Parkingi są niedaleko.
Kto i jak ma to zrobić??? Na jakiej podstawie? Parkowanie tam jest legalne.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

BARIZEH, utrudnianie ruchu innym pojazdom... Na przykład z takiego przepisu. Od kiedy to na ulicy wolno parkować? Ja tam nie widziałem znaków parkingu przy prawej krawędzi jezdni.
Kto i jak? Straż miejska chodząca i wlepiająca mandaty wszystkim stojącym przy ulicy.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Partanina po tarnowsku :
''Mieszkańcy pytają, dlaczego opuszczono ich odcinek przy asfaltowaniu drogi. Chodzi o środkową część jezdni, która jest od dawna w fatalnym stanie.64 big

Ulicę wyremontowano od kościoła do delikatesów, potem kilkaset metrów wzdłuż domów jednorodzinnych opuszczono i dalej wyremontowano drogę od Orkana do szkoły. - Odcinkiem tym chodzą dzieci do szkoły, a kierowcy zjeżdżają z Al. Jana Pawla II i skracają sobie tędy drogę, a stan jezdni jest katastrofaslny - mówią zdenerwowani mieszkańcy.

Dlaczego podczas remontów zostawiono środek ulicy, zapytaliśmy Jacka Kułagę - dyrektora Centrum Usług Ogólnomiejskich w Urzędzie Miasta. - To nie znaczy, że myśmy o tym odcinku zapomnieli zupełnie. Wszystko musimy widzieć z tych spraw w tle finansowym. To nie jest tak, że jakiś głupek zadecydował sobie i zrobił tylko tu, a to jest przecież bez sensu, tylko robi się wybierając jakiś kompromis dopasowany do środków finansowych.''
http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... abrowskiej

Druga sprawa to ta cała niby ''akcja'' Gunara to teraz żeście się obudzili ? teraz będziecie listy ulic do naprawy tworzyć? :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


gunnar
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-07-2010, 14:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gunnar »

Ja się nie muszę budzić. Miałem okazję zorganizować przejazd po miejscach, które zostały wskazane w ramach interwencji (często wielokrotnie), z udziałem Prezydenta i Panów odpowiedzialnych za utrzymanie infrastruktury drogowej.
Mój błąd, że nie spojrzałem na inny wątek, gdzie taka lista już funkcjonuje.
Zobaczymy co teraz, po tym objeździe. Problemem jest zawsze kasa, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie załatać dziur... :/
Jesteśmy tym, kogo udajemy i dlatego musimy bardzo uważać kogo udajemy. - KV

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

i powraca stara śpiewka:

Do wyborów daleko, do zimy blisko;
olejcie ludzi i ich dziury, za rok naprawimy wszystko...

nawet mi się zrymowało...(prawa autorskie)
...


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BARIZEH »

Cubaza pisze:BARIZEH, utrudnianie ruchu innym pojazdom... Na przykład z takiego przepisu. Od kiedy to na ulicy wolno parkować? Ja tam nie widziałem znaków parkingu przy prawej krawędzi jezdni.
Kto i jak? Straż miejska chodząca i wlepiająca mandaty wszystkim stojącym przy ulicy.
Jest znak, duża biała litera P na niebieskim polu, taki znak jak mi się wydaje oznacza parking. Przy prawej krawędzi jadąc w kierunku basenu, bo jadąc w przeciwną stronę to faktycznie nie ma.
I niech sobie tam ludzie parkują, bo gdzieś muszą, mieszkańcy ich goście i interesanci, ale można to ucywilizować.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

BARIZEH pisze:
Cubaza pisze:BARIZEH, utrudnianie ruchu innym pojazdom... Na przykład z takiego przepisu. Od kiedy to na ulicy wolno parkować? Ja tam nie widziałem znaków parkingu przy prawej krawędzi jezdni.
Kto i jak? Straż miejska chodząca i wlepiająca mandaty wszystkim stojącym przy ulicy.
Jest znak, duża biała litera P na niebieskim polu, taki znak jak mi się wydaje oznacza parking. Przy prawej krawędzi jadąc w kierunku basenu, bo jadąc w przeciwną stronę to faktycznie nie ma.
I niech sobie tam ludzie parkują, bo gdzieś muszą, mieszkańcy ich goście i interesanci, ale można to ucywilizować.
A poza tym, jeżeli nie jesteśmy w strefie ograniczonego parkowania, strefie zamieszkania to jeżeli znaki nie stanowią inaczej, możemy parkować na zasadach ogólnych.


gunnar
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-07-2010, 14:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gunnar »

i powraca stara śpiewka:
W moim poście nie zauważyłem nic o wyborach... no i napisałem, że dziury mają załatać, ale trzeba jednak trochę więcej środków na wymianę nawierzchni...
Jesteśmy tym, kogo udajemy i dlatego musimy bardzo uważać kogo udajemy. - KV

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

To był raczej komentarz ogólny do całości tematu "remonty ulic" nie do określonej wypowiedzi.
...


gunnar
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-07-2010, 14:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gunnar »

ok ;)
Jesteśmy tym, kogo udajemy i dlatego musimy bardzo uważać kogo udajemy. - KV

ODPOWIEDZ