Centrum Handlowe Gemini Park

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

MST wónraT pisze:blaszano-kartonową bryłę
Po raz kolejny używasz tego sformułowania, a wiesz czego się ono tyczy? Bo z tego co mi wiadomo, to na pewno nie tego nią Gemini. Nie jestem znawcą przestrzeni, ale ten obiekt jest dobrze wkomponowany w osiedle - zresztą to chyba najładniejszy budynek w tej okolicy - o co, nawiasem mówiąc, nietrudno. Galeria Tarnovia zresztą też nie jest jakimś "brzydakiem".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

ad2222 pisze:
MST wónraT pisze:blaszano-kartonową bryłę
Po raz kolejny używasz tego sformułowania, a wiesz czego się ono tyczy? Bo z tego co mi wiadomo, to na pewno nie tego nią Gemini. Nie jestem znawcą przestrzeni, ale ten obiekt jest dobrze wkomponowany w osiedle - zresztą to chyba najładniejszy budynek w tej okolicy - o co, nawiasem mówiąc, nietrudno. Galeria Tarnovia zresztą też nie jest jakimś "brzydakiem".
Pozwolisz łaskawie, że bedę miał swoje zdanie na ten temat, a TY swoje.

Obrazek

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Codziennie jak tam przelatuję dostaję gęsiej skórki na myśl o tej wielkiej połaci dachu, która tak zepsuła krajobraz... :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze:dostaję gęsiej skórki na myśl o tej wielkiej połaci dachu
Latasz śmigłowcem do pracy? :) Ja mam ciary jak sobie pomyślę o tych betonowych blokowiskach, które tak upiększają krajobraz w tych okolicach. Ale jakoś z tym żyję.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Kilka ławek na których "ktoś" będzie odpoczywał, a "kilka" miejsc pracy żeby nikt na tych ławkach nie musiał spać to jest chyba jednak różnica. Po drugie GP raczej nie będzie specjalnie wkraczać w teren parku. Po trzecie dużo ładniejszy z Aleją Dębową jest kilka kroków dalej. Czwarte już to widzę jak te tłumy ludzi odpoczywają i biją się miejsce na ławeczkach :lol:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Winter, ale ty też nie rozumiesz, że tutaj chodzi o zasady. Ktoś coś powiedział, miał coś zrobić, a tego nie zrobił - na spólkę z władzami pokazał gdzie ma obywateli.
A dla ciebie ważniejsze jest, żeby zatrudnić kilku kasjerów (najlepiej po studiach).
Zobacz na aleję Dębów - ile tam jest miejsca na sklep, może jakieś zakłady - po cholerę nam tereny zielone, które nie przynoszą miejsc pracy? Uzbroić teren i zaprosić inwestorów - niech budują fabryki.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Goscinny, no nie wywiązał się. Osobiście nie widziałbym parku w tej formie w tamtym miejscu. 1-2 miesiące i byłby w "lekko" gorszym stanie - może ktoś sobie to uświadomił. Choć lepiej tak niż w ogóle, choć to są tylko moje gdybania. Nie wydaje mi się żeby te 20-30 nowych sklepów składało się z 2 kasjerów, trochę realności.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Winter, nie próbuj usprawiedliwiać miasta i inwestora. Nikt nie pomyślał nawet o tym, że ktoś to może zdewastować - po co wówczas konkurs, nagrody, informacje o rozpoczęciu prac? Po prostu "w mieście mogliśmy wszystko" - jak dla mnie to ten park to była od poczatku ściema, żeby głupi lud się ucieszył, a potem zapomniał.
Jak myślisz, ile osób wie, że coś takiego miało powstać? Mało - i o to chodzi. Jak zapomną, to zrobimy tam cokolwiek co pasuje Sonikowi.
Po co w Tarnowie jakiekolwiek szkoły, a zwłaszcza wyższe, skoro powstają i mają powstawać sklepy? Do obsługi kasy nie potrzeba wykształcenia, do sprzedaży ciuchów nie trzeba studiów - to są najprostsze i najmniej płatne prace. A gdzie coś dla bardziej ambitnych? Fakt - miasto im chce też pomóc. Wybuduje parking, żeby mogli zostawić samochody, zanim pojadą pracować w Krakowie.
Będę do znudzenia powtarzać, że Park Legionów miał powstać, pokazywać wizualizacje, informacje o rozpoczęciu prac i terminie ich zakończenia (wiosna 2011 roku).


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Goscinny pisze: Będę do znudzenia powtarzać, że Park Legionów miał powstać, pokazywać wizualizacje, informacje o rozpoczęciu prac i terminie ich zakończenia (wiosna 2011 roku).
I ja też, a w wolnej chwili powrócę do dwóch posiedzeń Rady Miasta chyba z 2003r bo tam leży pra przyczyna problemu lub nawet wcześniej. Niektórzy nawet twierdzą:
"Historia problemu, sięga jeszcze kadencji p. Ciepieli."


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dominik_PCH pisze:Mam pytanie. Czy to prawda, że w środę wieczorem w Soprano pan Sonik organizuje spotkanie opłatkowe na które zaproszeni są między innymi radni miasta i najwyższe kierownictwo?
Widzę, że niewnoszące nic posty forumowych krzykaczy zostały stąd usunięte - czyli spokojnie można odpowiedzieć ;-) Dominiku - masz dobre informacje. Uprzedzę pytania - nie, nie będzie mnie tam. Pozdrawiam.

PS. Dodam tylko, że do sprawy Parku Legionów powrócę zarówno przy okazji planów zagospodarowania przestrzennego - jak również na najbliższej sesji Rady Miejskiej.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Z ciekawością posłucham Kuba Twojego wystąpienia, Ja również wrócę do sprawy przy okazji kolejnego wyłożenia Studium.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

gushman pisze:Codziennie jak tam przelatuję dostaję gęsiej skórki na myśl o tej wielkiej połaci dachu, która tak zepsuła krajobraz... :)
Bardzo błyskotliwe, no brawo panie gushman. Ty sobie przelatujesz, a my mieszkańcy osiedla Westerplatte musimy to oglądać codziennie. Bryła jest z dupy, o dachu to nawet nie ma się co rozwodzić. W dodatku jak w lipcowe upały włączyli klimatyzatory w dzień i w nocy, to mi krowa przestała dawać mleko (parafrazując Twój wpis o lataniu).
Był kiedyś konkurs na wygląd centrum i były tam przedstawione bardziej zacne koncepcje, no ale chyba poszło po taniości. Jedyne co jest tu na prawdę godne uwagi to budynek Siemachy, ale Sonik ma zamiar to wkomponować w bryłę centrum - GRATULACJE!

Ad2222, jeśli to nie blaszak to co? Teraz kioski na zajezdni w Mościcach są ładniejsze...
No ale jak się tu przyjeżdża tylko na zakupy, to przecież nie przeszkadza bo w środku znośnie jest.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Baxon, Dlatego napisałem, że się galeria dobrze wkomponowała w sąsiedztwo - na tle betonowych kloców błyszczy delikatną formą, a przeszklenie od południowej strony podkreśla jej smukłą sylwetkę :)
A tak serio - jak by miała wyglądać taka galeria w blokowisku?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Baxon pisze:Był kiedyś konkurs na wygląd centrum i były tam przedstawione bardziej zacne koncepcje, no ale chyba poszło po taniości.
Na pewno poszło po taniości! Kto miałby wyłożyć kolejne grube miliony na ładniejszy budynek? I co komu by to przyniosło? Chodziłoby więcej ludzi do ładniejszej galerii? Nie sądzę. A rachunek ekonomiczny decyduje w takich inwestycjach o wszystkim i wszędzie. No, prawie wszędzie, bo w nowosądeckiej Galerii Trzy Korony nawet zaplecza i drogi ewakuacyjne mają wyłożone z drogiego surowca. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Chyba żartujesz, przecież te bloki wyglądają o niebo lepiej niż Gemini - są przede wszystkim spójne. Gemini od południa jest trochę szklane, trochę miedziane i upiększone reklamami, a od północy z czegoś betonowego w odcieniu szarości.
Ja jestem zdania, że podczas projektowania rzeczywiście zasugerowali się otoczeniem czyli garażami, które są najbliżej... Dobrze, że tuneli foliowych nie wzięli jako inspiracji.
Przeszklenia? Jedno duże okno w foodcourcie, jedno obok Castoramy i witryny na poziomie gruntu - wszystko to ginie za dość rozległym parkingiem przed wejściem głównym.

A tak na serio mogła by wyglądać na przykład tak:
Obrazek
Obrazek
Tarnovia od frontu wygląda dużo lepiej bo przynajmniej zaprojektowano sensownie wejścia główne, do których się wchodzi z chodnika a nie z parkingu. A sama fasada jest bardziej czytelna bo reklamy są tylko na górze i po bokach.
gushman pisze:
Baxon pisze:Był kiedyś konkurs na wygląd centrum i były tam przedstawione bardziej zacne koncepcje, no ale chyba poszło po taniości.
Na pewno poszło po taniości! Kto miałby wyłożyć kolejne grube miliony na ładniejszy budynek? I co komu by to przyniosło? Chodziłoby więcej ludzi do ładniejszej galerii? Nie sądzę. A rachunek ekonomiczny decyduje w takich inwestycjach o wszystkim i wszędzie. No, prawie wszędzie, bo w nowosądeckiej Galerii Trzy Korony nawet zaplecza i drogi ewakuacyjne mają wyłożone z drogiego surowca. :)
Skoro decyduje rachunek ekonomiczny, to po co się wysilali? Trzeba było postawić halę typu Mrówka czy Majster, porobić boksy i wpuścić handlarzy. Byłoby o wiele taniej, a miejscówka i tak wygenerowałaby odpowiedni ruch.
Przecież jest jeszcze coś takiego jak urbanistyka. Skoro otoczenie nie jest atrakcyjne, to nie znaczy, że budowa budynku tak dominującego w otoczeniu też musi być schrzaniona.
A te grube miliony, które poszły w obecną elewację pójdą w kosz po rozbudowie, chociaż nie, przecież wizualizacje pokazują, że będzie podobnie jak teraz - czyli recykling zapewne...
Ostatnio zmieniony 17-12-2013, 10:35 przez Baxon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ