Centrum Handlowe Gemini Park

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Convi
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 18-11-2009, 22:14
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Convi »

bobasek pisze:link do planu parteru GP
http://hotfile.com/dl/32789726/719109d/ ... X.pdf.html
z tfi.iulotka.com.pl
Ale nie ma się co cieszyć za bardzo, większość umów pewnie dalej jest w fazie negocjacji, a niektóre sklepy z planu zaliczają się pewnie do "przewidywanego mixu najemców"
PS. Moja żona na pewno ucieszyła by się ze sklepu Promod :D
Dokładnie, nawet nie ma zaznaczonej powierzchni handlowej Jysk'a, chociaż jest to wersja ze środy, 10 marca. Jednakże mam nadzieję, że brak New Yorker'a i H&M na tym planie to tylko czysty przypadek. Może niektórzy zapytają; "Po co Ci drugi New Yorker i H&M w Tarnowie?", ale chyba zgodzicie się ze mną, że brak takich marek w takiej galerii to byłoby po prostu niemożliwe. Ja rozumiem, że może najemcy, którzy wynajęli już powierzchnię w GT nie mają zamiaru otwierać kolejnych lokali w mieście wielkości Tarnowa i BOIG może być tu bezsilne, jednakże to właśnie ich zadaniem jest wynajem powierzchni i powinni poruszyć niebo i ziemię, a żeby tylko New Yorker i H&M jednak znaleźli się w GP. Jeśli będzie trzeba, to obiecuję, że przeniosę ich żywcem z tej "GT". Wyobrażacie sobie tą galerię bez New Yorker'a i H&M :O? Swoją drogą na planie jest zaznaczony poziom 1, co również jest bardzo ciekawe, a przecież ostatnio trąbiło się, że jednak będą dwie kondygnację (oczywiście oprócz parkingu). Jednak na zrzucie, który się do nas przedostał rzeczywiście widać, że te 90 sklepów jest ulokowanych tylko na jednym planie.
Ostatnio zmieniony 14-03-2010, 22:41 przez Convi, łącznie zmieniany 2 razy.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Convi pisze:Wyobrażacie sobie tą galerię bez New Yorker'a i H&M :O?
tak, a zamiast tych marek w GJP - IKEA :mrgreen:


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Convi pisze:Jednakże mam nadzieję, że brak New Yorker'a i H&M na tym planie to tylko czysty przypadek.
Obawiam się, że to nie jest przypadek!!!!. Po doświadczeniach w GT te firmy nie za bardzo kwapią się do otwarcia nowych salonów w Tarnowie. NY i H&M maja status gwiazd w każdym CH i jeśli tylko chcą być to są, nawet mogą żądać minimalnych stawek za czynsz jako kotwice obiektu (sklepy, które przyciągają ludzi do obiektu)


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

a

Post autor: PorucznikBorewicz »

Tak czytam sobie dyskusje w temacie o istniejącej już galerii oraz powstającej i wielu biorących udział w dyskusji widzi problem GT w zbyt małej liczbie odwiedzających. Osobiście też tak myślałem, dopóty nie dostałem informacji o ilości osób wchodzących do jednej z dużych firm sieciowych mającej swoją siedzibę w GT. Otóż osób odwiedzających ten sklep jest znacznie więcej niż w innych częściach kraju, czyli mit o tym, że ludzi tam nie przychodzą, bo nie ma autobusu, fajnych marek a schody jadą tylko w jedną stronę. Niestety ilość nie przerodziła się w wartość obrotów, bo galerie w innych miastach, mają dużo większe obroty, pomimo sporej przewagi w ilości wchodzących na korzyść Tarnowa.

Większość z Nas ma porównanie do przepływu ludzi przez galerie tylko z Galerią Krakowska, ale to obok Złotych Tarasów w Warszawie najlepsze centrum handlowe w Polsce. Pozostałe galerie podobnie, jak ta tarnowska świecą pustkami a jak podają statystyki nawet jest większa lipa niż w Tarnowie. Problem leży gdzie indziej, tam ta garstka odwiedzających nazywa się "kupujący" a w Tarnowie mamy "odwiedzających". Chcąc upewnić się mojej małej teorii, zrobiłem mały test. Stanąłem sobie na parkingu i przez jakiś czas obserwowałem ilu klientów opuszczających galerie, wychodzi z jakimkolwiek zakupem tj. reklamówką. Przeciętnie na 30 osób, 1 niosła cokolwiek. Dodam, że rodzinę typu, rodzice z dziećmi, czy parę liczyłem razem jako jedną jednostkę.

Wielkiej kariery Gemini nie wróże, choć z pewnością będzie lepiej przędła niż Tarnovia, ale spodziewanych tam kokosów bym się nie spodziewał. Tarnów jeszcze długo długo nie będzie dobrym miejscem dla tego typu inwestycji, jeżeli kiedykolwiek będzie.


Convi
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 18-11-2009, 22:14
Lokalizacja: Tarnów

Re: a

Post autor: Convi »

PorucznikBorewicz pisze:Wielkiej kariery Gemini nie wróże, choć z pewnością będzie lepiej przędła niż Tarnovia, ale spodziewanych tam kokosów bym się nie spodziewał. Tarnów jeszcze długo długo nie będzie dobrym miejscem dla tego typu inwestycji, jeżeli kiedykolwiek będzie.
Człowieku, no już nie przesadzaj, bo przecież w bezpośredniej bliskości GP znajdują się bardzo gęsto zaludnione osiedla (przecież to w niedużym obrębie samego GP mieszka 60 000 tys. ludzi), nie zapominaj, że to też niedaleka odległość od Rynku, bardzo wygodny dostęp do środków komunikacji miejskiej, 10 tys. mkw. powierzchni Tesco, do którego to na pewno codziennie przychodzić będzie na zakupy kilka tysięcy ludzi. Media Markt, w którym również ludzie będą kupować i to niekoniecznie Ci z Tarnowa, i może nawet w dodatku jeszcze nie tylko Ci, którym nagle zepsuł się telewizor. Już nie mówiąc o ludziach, którzy będą chcieli przyjechać do Castoramy czy Jysk'a, i to też na pewno nie tylko Ci, którzy mieszkają w Tarnowie. GP ma bez wątpienia jedną z najlepszych o ile nie najlepszą lokalizację w naszym mieście.


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

wydaje mi się, że wyciek tego planu nie jest przypadkowy i celowo to puścili licząc na lokalnych kupców, którzy skuszą się innymi sklepami i wynajmą powierzchnię w GP
Takie triki się robi, potem stwierdzą, że rozmowy (np. z KFC) były prowadzone ale nie zakończyły się pomyślnie. Bo z tego co widać z już podpisanych umów na pasażu oprócz Kappahla i Jyska, Rossmana główni najemcy to Big Star i poznański Solar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Spoko. Jest pierwszy w Tarnowie JYSK, KFC, C&A, MediaMarkt, Castorama, prawdziwe Tesco itd. Sklep przyciągnie tłumy głównie za pomocą trzech największych najemców. Lokalizacja w pobliżu największych osiedli oznacza ruch o wiele większy niż w położonej na uboczu Tarnovii w której największą bolączką jest brak przyciągającego klientów wielkiego spożywczaka o normalnych cenach i sklepu budowlanego. To że mapka "wyciekła" to zaplanowane działanie mające pokazać: patrzcie miejsc już niewiele, spiesz się z najmem


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Sklepy budowlane już są, tylko ceny są............ powiedzmy mało konkurencyjne. Niestety obawiam sie że i w tym przypadku ceny jakoś znacznie sie nie zmienią w budowlance (mam nadzieję że się mylę), no chyba że oferta będzie bardzo bogata i dobre właśnie ceny. Tamta lokalizacja (przynajmniej dla mnie) ma jeszcze jeden plus: jest kerfur, i będzie galeria czyli jedno obok drugiego. Autobus darmowy ten sam.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

tyle tylko że na jedyny, dostępnym planie Jysk-a nie ma

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Bo to jakiś starodawny plan. Później będą ludzie dopytywać gdzie jest ten i ten sklep, bo na planie był a nie ma... W Tarnovii było to samo.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

A ta galeryja ma piętro czy się na parterze skończy ?


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Plany wcale nie wyciekły specjalnie tylko każdy zainteresowany wynajęciem powierzchni w GJP dostaje takie mapki gdzie pokazany jest Level 0 i Level 1. Mam takie mapki w domu, zrobiłem już skan i jak mi się uda wrzucę je wieczorem na forum bo w pracy nie dam rady.
Odnośnie sklepu Jysk jest on na tej mapce na poziomie 0.

Pzdr


dewastator
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 16-03-2010, 12:26

Post autor: dewastator »

Z tego co widać na planie to około 22 najemców powtarza sie w GT i GP. Ponadto 16 stoisk jest wolnych i czeka na najemców. Największy zastój jeżeli chodzi o najemców jest w dziale gastronomicznym, gdzie tylko zajęte są dwa stanowiska: KFC i Fabryka smaku. Pozostałe 4 są jeszcze wolne. Ogólnie najemcy mogą być. Ważne, że sie różnią od GT. Szkoda jedynie, że nie ma Carry takiego dwa razy jak w GT. I brakuje oczywiście Preetty Girl. Nie żebym tam się ubierał, ale lubie ten różowy kolor, który zdecydowanie pasuje do galerii.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Fabryka Smaku to może to samo co jest teraz na Hodowlanej? Bo chyba zbieżna nazwa a nie przypominam sobie by funkcjonowała jakaś sieć pod taką nazwą.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Skoro jest KFC to może Pizza Hut :D

ODPOWIEDZ